Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Benq sau Mustek?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Buna. As dori sa im cumpar un scaner care sa aiba si adaptor de transparenta pt. scanat negative. Din lipsa banilor m-am oprit la aceste doua marci. Ce credeti ca merita sa cumpar Benq sau Mustek?

Modele sunt:
BENQ 5550T - BenqScan CCD technology 1200x2400dpi w/max. 19200 dpi resolution 48 bit USB2.0 , One touch button ; with TPU to scan 35mm slide/film


Bear Paw 2448 TA+ Format: A4, Rezolutie: 1200x2400, Adancimea de culoare: 48 biti, Interfata: USB 2.0
Accesorii: CCD, 5 buttons, standard TA included



Multumesc frumos

#2
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Mergi pe asta BENQ 5550T pentru ca are adaptor de filme 35mm

#3
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Pai si Mustek-ul are. Merci oricum pentru sfat. Deocamdata e 1-0 pt. Benq.

Despre scanerele Genius ce stiti?

#4
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
intamplator am si eu un mustek bearpaw iar adaptorul de transparenta... nu e. ca scnanner e bun insa dupa negative nu ies deloc bine.

cred ca daca vrei un scanner cu un adevarat adaptor de transparenta, trebui sa mai scoti bani din buzunar

#5
cr1stache

cr1stache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 05.11.2005
io am un benk luat acum un an fara adaptor de transparenta merge perfect pentru cat l-am chinuit
p.s. daca nu ti-l recunoaste instaleaza din nou windows-ul io am patit-o erau innebuniti aia de la magazin prima oara au crezut ca imi bat joc de ei dupa aia s-au convins ca aveam dreptate

Edited by cr1stache, 22 December 2005 - 20:22.


#6
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Pentru mine e foarte important adaptorul de transparenta. Pana la urma chiar nu stiu ce sa cumpar. Multumesc pentru sfaturi. Sarbatori fericite.

#7
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
..daca vrei pt. negative....din pacate te costa mult mai mult. Scanerele bune de film incep pe la 10.000.000 lei...restul sunt cam degeaba....;)

#8
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View Postdreamer_ro, on Dec 23 2005, 11:49, said:

Pentru mine e foarte important adaptorul de transparenta. Pana la urma chiar nu stiu ce sa cumpar. Multumesc pentru sfaturi. Sarbatori fericite.

pai trebuie sa te gandesti bine. eu anul trecut mi-am luat mustek tocmai pentru adaptorul de transparenta. acum regret doar faptul ca am dat mai mult pe el cand puteam sa imi cumpar decat un scanner.

#9
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Multumesc tuturor pentru sfaturi. Pana la urma o sa im i-au un HP SJ 3800 - 2.800.000 Lei. Are si adaptor de transparenta si din cate stiu HP - sunt buni la scanere. Sper sa merite.

#10
SSN19

SSN19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.10.2005
Iti recomand Canon Scan lide 500f. am avut modelul acela de hp si nu am fost multumit. mustek slabe

#11
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

View Postdreamer_ro, on Dec 27 2005, 18:05, said:

Multumesc tuturor pentru sfaturi. Pana la urma o sa im i-au un HP SJ 3800 - 2.800.000 Lei. Are si adaptor de transparenta si din cate stiu HP - sunt buni la scanere. Sper sa merite.
..sunt mediatizati, departe de a fi si buni,,,,

#12
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Pana la urma nu stiu ce sa mai cred. Mustek si Benq am inteles ca nu sunt buni. Dar acum nici Hp???? Ce sa im i-au pana la urma? Am auzit ca scanerele epson sunt foarte reusite dar si preturile sunt pe masura. Pana la urma cred ca nu im mai cumpar scaner si o sa im i-au memorie si DVD RW.

#13
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
..indiferent ce marca cumper, la banii astia adaptorul de transparenta este inutilizabil...asta daca transparenta te intereseaza...;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate