Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Benq sau Mustek?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Buna. As dori sa im cumpar un scaner care sa aiba si adaptor de transparenta pt. scanat negative. Din lipsa banilor m-am oprit la aceste doua marci. Ce credeti ca merita sa cumpar Benq sau Mustek?

Modele sunt:
BENQ 5550T - BenqScan CCD technology 1200x2400dpi w/max. 19200 dpi resolution 48 bit USB2.0 , One touch button ; with TPU to scan 35mm slide/film


Bear Paw 2448 TA+ Format: A4, Rezolutie: 1200x2400, Adancimea de culoare: 48 biti, Interfata: USB 2.0
Accesorii: CCD, 5 buttons, standard TA included



Multumesc frumos

#2
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Mergi pe asta BENQ 5550T pentru ca are adaptor de filme 35mm

#3
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Pai si Mustek-ul are. Merci oricum pentru sfat. Deocamdata e 1-0 pt. Benq.

Despre scanerele Genius ce stiti?

#4
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
intamplator am si eu un mustek bearpaw iar adaptorul de transparenta... nu e. ca scnanner e bun insa dupa negative nu ies deloc bine.

cred ca daca vrei un scanner cu un adevarat adaptor de transparenta, trebui sa mai scoti bani din buzunar

#5
cr1stache

cr1stache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 05.11.2005
io am un benk luat acum un an fara adaptor de transparenta merge perfect pentru cat l-am chinuit
p.s. daca nu ti-l recunoaste instaleaza din nou windows-ul io am patit-o erau innebuniti aia de la magazin prima oara au crezut ca imi bat joc de ei dupa aia s-au convins ca aveam dreptate

Edited by cr1stache, 22 December 2005 - 20:22.


#6
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Pentru mine e foarte important adaptorul de transparenta. Pana la urma chiar nu stiu ce sa cumpar. Multumesc pentru sfaturi. Sarbatori fericite.

#7
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
..daca vrei pt. negative....din pacate te costa mult mai mult. Scanerele bune de film incep pe la 10.000.000 lei...restul sunt cam degeaba....;)

#8
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View Postdreamer_ro, on Dec 23 2005, 11:49, said:

Pentru mine e foarte important adaptorul de transparenta. Pana la urma chiar nu stiu ce sa cumpar. Multumesc pentru sfaturi. Sarbatori fericite.

pai trebuie sa te gandesti bine. eu anul trecut mi-am luat mustek tocmai pentru adaptorul de transparenta. acum regret doar faptul ca am dat mai mult pe el cand puteam sa imi cumpar decat un scanner.

#9
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Multumesc tuturor pentru sfaturi. Pana la urma o sa im i-au un HP SJ 3800 - 2.800.000 Lei. Are si adaptor de transparenta si din cate stiu HP - sunt buni la scanere. Sper sa merite.

#10
SSN19

SSN19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.10.2005
Iti recomand Canon Scan lide 500f. am avut modelul acela de hp si nu am fost multumit. mustek slabe

#11
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

View Postdreamer_ro, on Dec 27 2005, 18:05, said:

Multumesc tuturor pentru sfaturi. Pana la urma o sa im i-au un HP SJ 3800 - 2.800.000 Lei. Are si adaptor de transparenta si din cate stiu HP - sunt buni la scanere. Sper sa merite.
..sunt mediatizati, departe de a fi si buni,,,,

#12
dreamer_ro

dreamer_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.10.2003
Pana la urma nu stiu ce sa mai cred. Mustek si Benq am inteles ca nu sunt buni. Dar acum nici Hp???? Ce sa im i-au pana la urma? Am auzit ca scanerele epson sunt foarte reusite dar si preturile sunt pe masura. Pana la urma cred ca nu im mai cumpar scaner si o sa im i-au memorie si DVD RW.

#13
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
..indiferent ce marca cumper, la banii astia adaptorul de transparenta este inutilizabil...asta daca transparenta te intereseaza...;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate