Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

strainii mai buni soti decat romanii?!

- - - - -
  • Please log in to reply
511 replies to this topic

#505
Sharazano

Sharazano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.02.2013

View Postproxtu, on 21 mai 2013 - 09:44, said:

Nu mai zic de tineretul de 20+ cu fund mai mare decat al maică-mii Posted Image Pare a fi un trend să fii slabă de la mijloc în sus, dar cu fundul mare și picioarele groase.
Coapsele/fundul sunt ca burta.  La fel cum erai tu slab cu  burta, asa-s si astea. Slabe cu fund/coapse.

#506
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
La dietă cu ele, deci :D

#507
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,645
  • Înscris: 28.11.2001

View Postpierre_de_timp, on 20 mai 2013 - 17:30, said:

da, asa e, gusturile nu prea au cum sa fie discutate, dar dupa fraza de mai sus imi e foarte clar ca nu prea ai fost prin vest. Posted Image


hmmm ..... pai aproape 2 ani e mult mai mult decat mi-am dorit eu

#508
maia3

maia3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.04.2008

View PostRiver_Song, on 21 mai 2013 - 03:31, said:

Ba chiar se bucura, burta la valideaza talentul de bucatareasa si de femeie gospodina.

Asa e. Dar mi se pare efectiv scarbos, avand in vedere ca nu e nici macar sanatos: grasimea abdominala in exces predispune la boli grave. Plus ca o burta mare incomodeaza in anumite ipostaze...intime.

Eu zic ca problema o constituie mentalitatea primitiva referitoare la casatorie. "Gospodina" ar trebui sa dispara si sa fie inlocuita cu "partenera de viata, la bine si la rau".

Eu am mai observat o chestie la barbatii romani tineri: dupa ce se insoara, unii dintre e incep sa cheleasca...asta chiar nu stiu ce explicatie mai are. Parca alte generatii de barbati nu aveau problema asta (cel putin nu sub 30 de ani).

#509
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Cred ca trebuie sa stii sa-ti alegi partenera/ul de viata. Daca ai preconceptii legate de romani, tigani, etc atunci chiar cred ca e mai ok sa cauti altceva pt ca in raportul cu persoana cealalta comportamentul va fi mai relaxat.

Crezi ca romancele sunt curve si proaste sau romanii sunt ghiolbani care trebuie sa te bata? Pai daca pleci intr-o relatie cu ideea asta atunci ce rost mai are? Alege o tiganca, italianca, spanoiloaica sau ce crezi ca e mai mirific.sau un nigerian, englez, indian, ce o fi mai mirobolant.
Eu nu cred ca o soacra italianca e mai putin cicalitoare decat una romanca. Cred ca exista unele modele comportamentale si unele asteptari care depind de regiuni, dar oamenii sunt diferiti. Nu am prieten care sa vrea aceleasi chestii de la o fmeie ca mine sau vre-un altul.
Cred ca stereotipurile au o parte negativa si o parte pozitiva. Cine are o problema cu niste aspecte care le percep ca fiind negative si nu le poate depasi atunci mai bine incearca altceva. Nu doar ca isi face viata mai frumoasa, scapa si pe altii de stress, pt ca ei in mod sigur vor simti frustrarile alea legate de ideile astea stereotipice.
Daca partile comportamentale sunt mai greu de depistat cele ce tin de aspect sunt mult mia evidente, acolo e chiar simplu, ce-tu plac: asiatice/i, negri/ese, burtosi/oase, ochi albastri, fund bombat si sani obraznici? ah asta era fantzia mea, ma rog, cauta ce-ti place.

Am vazut ca tot vorbiti de englezi, cand am trecut prin Londra am ramas cu impresia ca ele sunt urate, mari (deh eu am 1.70 si nu-s gras) si bete la 9 seara, ma refer la cele care care pareau localnice). Femei frumoase acolo insa cu duiumul, dar alea spanioloaice, italience, asiatice corcite, alte chestii de genul.

#510
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
io cred ca romanii ca soti sunt unii dintre cei mai buni soti; sincer (cel putin la partea asta de sud a europei)
de ex la balcanicii de sud (greci, srabi, bulgari... etc) femeia e o sclava in casa. eu n-am vazut inca sot bulgar care sa ajute la bucatarie; cred ca vine de la turci, femeia face tot.
la fel si la musulmani: ati vazut voi musulman sa dea cu matura dupa masa?

la fel si la restul meridionalilor

la nordici nu prea stiu cum este, desi la nemti din ce-am vazut cat am stat eu pe la ei, tot femeia dereticea totul

in casa la ai mei este o egalitate perfecta. ma si everva asta uneori :D... la mine tre sa recunosc ca lenea mea primeaza si ce sa faca nevasta-mea, care nu e romanca dar e balcanica: face cam tot

#511
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View PostSpaghete, on 27 decembrie 2012 - 22:16, said:

Sunt strainii mai fideli decat romanii?
Isi trateaza sotiile cu mai mult respect decat romanii?
Au strainii mai multa grija decat romanii de sotiile lor?
Sunt strainii mai iubitori?
Mai priceputi in ale sexului?
De ce sunt vazuti strainii ca niste salvatori ai femeilor romance?
Stiu cazuri concrete de familii in care fiicele sunt indemnate sa se marite cu strainii(italiei sau englezi in special) pentru ca "romanul e betiv, vrea zilnic sex, inseala, ragaie si trage basini tot timpul, ca romanii nu-s romantici si nu spun "te iubesc" cum turuie unu' nascut in napoli sau londra...etc".
1.Depinde cu cine te implici.
2.Respectul se castiga.
3.Da
4.Acuma nu stiu adica depinde de natie daca iubesti mai mult?
5.Daca e si femeia priceputa merge...
6.De prostie...lenea de a munci

#512
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

View PostSpaghete, on 09 ianuarie 2013 - 15:01, said:

Romania a ajuns sa fie vazuta ca o tara unde se practica turismul sexual si matrimonial, asemeni tarilor unde se duc "smecheri" precum tzantareanu! Vin aia sa dea si ei o buca si-o mecla pe doua cataroaie swarovski.
Stau si ma intreb retoric, oare de ce???
Ca avem femei frumoasesi destepte?
NU!!!
Ca avem femei disponibile cu cracii desfacuti in toate punctele cardinale, gata sa se vanda pe-o punga de lays si pentru care mirajul occidentului nu e munca propriu-zisa ci mangaierea capului peleului strainului...sau suflarea acestia in bot ! Strainul e singura sansa a romancelor de a arde multe etappe pe scara evolutiei sociale, adica de ce sa munceasca ea 10 ani in romanica alaturi de un ...roman si sa-si ia ce vrea dodoashca ei cand e mult mai simplu sa puna laba pe un strain, chiar daca la el in tara ala e un labar nenorocit.
Asta e trendul acum, sa ai sot strain si sa te priveasca lumea cu admiratie si invidie cand vii cu douajdemii de cozonaci acasa de craciun!
Cati barbati ati auzi ca au plecat afara sa se insoare cu straine? Foarte putini, eu personal nu cunosc pe nimeni.
Ai punctat foarte bine. Motivul pentru faptul ca ele sunt materialiste e si acela ca multi romani sunt mai saraci decat europeanul mediu cu care se compara si la care se raporteaza. Chiar daca strainul e un labagiu si ultimul ragaitor de bere la el in tara, romanca materialista il va alege oricum, decat sa stea cu un gigel romanas spargator de seminte si somer.
De alfel, strainul ratat e constient de conditia lui de ratat si isi alege una dintr-o tara saraca. Pentru ca doar de atat poate. De asta si vezi tot felul de americani care-si iau cate o rupta de foame din Filipine sau de altundeva. Se si vede pe ei ca sunt niste fraieri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate