Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...

Identificare/transfer Android<...
 Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!
 

Probelme cu un Samsung 940bf

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006
Vinerea trecuta am cumparat un LCD Samsung 940bf. L-am probat la magazin, era perfect. Cand am ajuns acasa m-am jucat vreo jumatate de ora cu setarile. Dupa asta mi-a aparut in partea din stanga jos a ecranului. exact deasupra butoanelor o pata de vreo 2 cm inaltime si vreo 5 cm latime. Pata este o decolorare pe culorile inchise si galbena pe culorile deschise. Desigur, imediat m-am gandit sa-l duc la garantie , dar fiind wekend, nu am apucat. Faza tare este ca intre timp pata a scazut foarte mult, pe culorile inchise aproape nu se mai vede, doar pe cele deschise se mai vede destul.

Intrebarea mea este daca a mai avut cineva asa ceva, daca dispare de la sine sau nu. Maine sau poimaine o sa il duc la garantie daca nu dispare de tot. E ciudat cum a aparut, eu sigur nu am atins ecranul, daca era crt ziceam ca s-a magnetizat, dar asa...

#2
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Poti eventual sa pui o fotografie? Am niste banuieli, dar nu vreau sa ma fac de ras... inca  :P

#3
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006

View PostcyberDJ, on Aug 14 2006, 09:56, said:

Poti eventual sa pui o fotografie? Am niste banuieli, dar nu vreau sa ma fac de ras... inca  :P


Acum sunt la serviciu, si oricum nu prea am cu ce sa fac poze, dar daca ai o banuiala spune :) ca nu o sa ma supar daca nu-i asa, vreau sa stiu de la ce ar putea sa fie si daca dispare de tot de la sine.

#4
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Nu spun ca ai patit la fel, dar un amic m-a sunat speriat ca s-a jucat in meniu si i-a aparut o pata si nu stie ce sa faca. In cazul lui rezolvarea a fost simpla deoarece a activat din greseala functia Magic Zone, care pentru o anumita suprafata din monitor iti modifica culorile, luminozitatea si contrastul.

Daca pata e bine conturata (patrata sau dreptunghiulara), poate ai facut si tu la fel.

Edited by cyberDJ, 14 August 2006 - 09:47.


#5
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006

View PostcyberDJ, on Aug 14 2006, 10:46, said:

Nu spun ca ai patit la fel, dar un amic m-a sunat speriat ca s-a jucat in meniu si i-a aparut o pata si nu stie ce sa faca. In cazul lui rezolvarea a fost simpla deoarece a activat din greseala functia Magic Zone, care pentru o anumita suprafata din monitor iti modifica culorile, luminozitatea si contrastul.

Daca pata e bine conturata (patrata sau dreptunghiulara), poate ai facut si tu la fel.


Nu e magic zone, pentru ca stiu sa il folosesc si pata oricum nu are forma dreptunghiulara. Multumesc oricum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate