Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Probelme cu un Samsung 940bf

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006
Vinerea trecuta am cumparat un LCD Samsung 940bf. L-am probat la magazin, era perfect. Cand am ajuns acasa m-am jucat vreo jumatate de ora cu setarile. Dupa asta mi-a aparut in partea din stanga jos a ecranului. exact deasupra butoanelor o pata de vreo 2 cm inaltime si vreo 5 cm latime. Pata este o decolorare pe culorile inchise si galbena pe culorile deschise. Desigur, imediat m-am gandit sa-l duc la garantie , dar fiind wekend, nu am apucat. Faza tare este ca intre timp pata a scazut foarte mult, pe culorile inchise aproape nu se mai vede, doar pe cele deschise se mai vede destul.

Intrebarea mea este daca a mai avut cineva asa ceva, daca dispare de la sine sau nu. Maine sau poimaine o sa il duc la garantie daca nu dispare de tot. E ciudat cum a aparut, eu sigur nu am atins ecranul, daca era crt ziceam ca s-a magnetizat, dar asa...

#2
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Poti eventual sa pui o fotografie? Am niste banuieli, dar nu vreau sa ma fac de ras... inca  :P

#3
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006

View PostcyberDJ, on Aug 14 2006, 09:56, said:

Poti eventual sa pui o fotografie? Am niste banuieli, dar nu vreau sa ma fac de ras... inca  :P


Acum sunt la serviciu, si oricum nu prea am cu ce sa fac poze, dar daca ai o banuiala spune :) ca nu o sa ma supar daca nu-i asa, vreau sa stiu de la ce ar putea sa fie si daca dispare de tot de la sine.

#4
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Nu spun ca ai patit la fel, dar un amic m-a sunat speriat ca s-a jucat in meniu si i-a aparut o pata si nu stie ce sa faca. In cazul lui rezolvarea a fost simpla deoarece a activat din greseala functia Magic Zone, care pentru o anumita suprafata din monitor iti modifica culorile, luminozitatea si contrastul.

Daca pata e bine conturata (patrata sau dreptunghiulara), poate ai facut si tu la fel.

Edited by cyberDJ, 14 August 2006 - 09:47.


#5
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006

View PostcyberDJ, on Aug 14 2006, 10:46, said:

Nu spun ca ai patit la fel, dar un amic m-a sunat speriat ca s-a jucat in meniu si i-a aparut o pata si nu stie ce sa faca. In cazul lui rezolvarea a fost simpla deoarece a activat din greseala functia Magic Zone, care pentru o anumita suprafata din monitor iti modifica culorile, luminozitatea si contrastul.

Daca pata e bine conturata (patrata sau dreptunghiulara), poate ai facut si tu la fel.


Nu e magic zone, pentru ca stiu sa il folosesc si pata oricum nu are forma dreptunghiulara. Multumesc oricum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate