Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR
 AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 

Ajutor programare tastatura paradox

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
19 răspunsuri în acest subiect

#19
Para81

Para81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 16.01.2005

Salut, am si eu o problema. Am o alarma paradox cu tastatura pa-646 care nu mai bate bine. Am schimbat tastatura cu totul si am pus  k10 dar nu merge....trebuie reprogramata?


#20
vios71

vios71

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 14.04.2009
Buna ziua,

Este prima data cand scriu pe acest forum, in cazul in care nu am ales corect locul unde pot adresa intrebarile va rog sa imi spuneti unde sa caut, pana acum nu am reusit sa gasesc suficiente informatii legate de ale mele nelamuri, multumesc pentru intelegere.

Am o centrala Paradox Spectra SP6000 venita cu un comunicator Seka SMS, v.9 la care nu am reusit sa inteleg urmatoarele:

1.  Modul de conectare si setare a senzorului de fum, urmand pasii din manual la conectare am pus acest senzor pe zona 1, definita ca si tip instant incendiu, alocata partitiei 1, cu oprire automata si zona izolata, conectat releul pt reset senzori fum conform schitei din manual (pag. 59), senzorul este pe 4 fire, definit PGM 1 (pag. 28), conform sectunii [220], #06/01/99, activare eveniment #6 eveniment neraportabil, 01 taste [ENTER][CLEAR] apasate, 99 toate partitiile si de la pag. 70, tipuri PGM am PGM 1, (3) urmareste zona, (2) intarziere activare 1 sec, zona 1. Cu toate conexiunile si setarile de mai sus nu am alimentare pe releu si implicit pe senzori de fum decat in momentul in care apas cele 2 butoane [ENTER][CLEAR] sau activez zona 1 si, atunci centrala da reset pt fum, din cate stiu eu pe senzorii de fum ar trebui sa am alimentare permanenta si sa o intrerup in momentul resetului.
2. Seka SMS, pentru acest modul am cautat descarcat si parcurs mai multe manuale atat pt ver 9.0 cat si pt cele anterioare. Am conectat acest modul pe Rx-ul iesirii de serial, am setat tipul de centrala conform manualului, cu toate ca in toate manualele pe care le-am parcurs se spune ca ar trebui sa mearga cu orice fel de cartela de la orice operator mai putin RDS, am incercat 2 abonamente active unul Orange si altul Vodafone, din cate am vb cu cei de la Vdf abonamentul de la ei are toate serviciile active cat si cu 2 cartele prepay tot de la aceeasi operatori, nu am reusit sa pot activa trimiterea de SMS cu acest modul. Am facut setarile corespunzatoare si in centrala astfel: pag. 24, [805] optiuni raportare GSM [1] ON, [2] ON ambele bifate GSM, [5] OFF, [6] ON aici nu am umblat sa setare, [8] 1 ON, am introdus numarul de tel care sa primeasca SMS-urile pag. 70. Modulul mi-a venit cu o cartela Vdf dar care posibil sa nu mai fie activa decat la primirea mesaje si numai intr-un telefon, am reusit sa obtin ceva informatii despre aceasta inclusiv numarul de tel, neapartinandu-mi personal nu am sunat sa aflu mai multe detalii la cei de la Vdf despre aceasta, diferenta in tre aceasta si toate celelalte zic eu este faptul ca aceasta se asociaza in retea, asociere semnalizata cu o frecventa constanta de palpaire a ledului verde din grupul GPRS, spre deosebire de celelalte la care dupa o scurta perioada de palpaire a acestui led se reia secventa de "boot" am zis eu ca nu se pot asocia in retea.
Toate informatiile le-am luat din Ghidul de programare pentru Magelan si Spectra, cel de 76 pagini, si manualul pentru modulul GSM, SEKA GPRS BUS atat rev 8.x cat si 9.0.
Va rog daca imi puteti da ceva sfaturi in legatura cu cele de mai sus, va multumesc anticipat, Viorel

Fișiere atașate



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate