Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 

Ajutor programare tastatura paradox

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Para81

Para81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.01.2005

Salut, am si eu o problema. Am o alarma paradox cu tastatura pa-646 care nu mai bate bine. Am schimbat tastatura cu totul si am pus  k10 dar nu merge....trebuie reprogramata?


#20
vios71

vios71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2009
Buna ziua,

Este prima data cand scriu pe acest forum, in cazul in care nu am ales corect locul unde pot adresa intrebarile va rog sa imi spuneti unde sa caut, pana acum nu am reusit sa gasesc suficiente informatii legate de ale mele nelamuri, multumesc pentru intelegere.

Am o centrala Paradox Spectra SP6000 venita cu un comunicator Seka SMS, v.9 la care nu am reusit sa inteleg urmatoarele:

1.  Modul de conectare si setare a senzorului de fum, urmand pasii din manual la conectare am pus acest senzor pe zona 1, definita ca si tip instant incendiu, alocata partitiei 1, cu oprire automata si zona izolata, conectat releul pt reset senzori fum conform schitei din manual (pag. 59), senzorul este pe 4 fire, definit PGM 1 (pag. 28), conform sectunii [220], #06/01/99, activare eveniment #6 eveniment neraportabil, 01 taste [ENTER][CLEAR] apasate, 99 toate partitiile si de la pag. 70, tipuri PGM am PGM 1, (3) urmareste zona, (2) intarziere activare 1 sec, zona 1. Cu toate conexiunile si setarile de mai sus nu am alimentare pe releu si implicit pe senzori de fum decat in momentul in care apas cele 2 butoane [ENTER][CLEAR] sau activez zona 1 si, atunci centrala da reset pt fum, din cate stiu eu pe senzorii de fum ar trebui sa am alimentare permanenta si sa o intrerup in momentul resetului.
2. Seka SMS, pentru acest modul am cautat descarcat si parcurs mai multe manuale atat pt ver 9.0 cat si pt cele anterioare. Am conectat acest modul pe Rx-ul iesirii de serial, am setat tipul de centrala conform manualului, cu toate ca in toate manualele pe care le-am parcurs se spune ca ar trebui sa mearga cu orice fel de cartela de la orice operator mai putin RDS, am incercat 2 abonamente active unul Orange si altul Vodafone, din cate am vb cu cei de la Vdf abonamentul de la ei are toate serviciile active cat si cu 2 cartele prepay tot de la aceeasi operatori, nu am reusit sa pot activa trimiterea de SMS cu acest modul. Am facut setarile corespunzatoare si in centrala astfel: pag. 24, [805] optiuni raportare GSM [1] ON, [2] ON ambele bifate GSM, [5] OFF, [6] ON aici nu am umblat sa setare, [8] 1 ON, am introdus numarul de tel care sa primeasca SMS-urile pag. 70. Modulul mi-a venit cu o cartela Vdf dar care posibil sa nu mai fie activa decat la primirea mesaje si numai intr-un telefon, am reusit sa obtin ceva informatii despre aceasta inclusiv numarul de tel, neapartinandu-mi personal nu am sunat sa aflu mai multe detalii la cei de la Vdf despre aceasta, diferenta in tre aceasta si toate celelalte zic eu este faptul ca aceasta se asociaza in retea, asociere semnalizata cu o frecventa constanta de palpaire a ledului verde din grupul GPRS, spre deosebire de celelalte la care dupa o scurta perioada de palpaire a acestui led se reia secventa de "boot" am zis eu ca nu se pot asocia in retea.
Toate informatiile le-am luat din Ghidul de programare pentru Magelan si Spectra, cel de 76 pagini, si manualul pentru modulul GSM, SEKA GPRS BUS atat rev 8.x cat si 9.0.
Va rog daca imi puteti da ceva sfaturi in legatura cu cele de mai sus, va multumesc anticipat, Viorel

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate