Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

S.T.A.L.K.E.R.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Off Topic: Nu stiu daca exista pe aici necromanceri sau.....

On topic:
Ce pare aveti de acest joc , <poveste> ?
Ce moduri folositi ( asta pe langa configuratiile voastre ) ?
Eu am vrut sa instalez un (Call of Pripyat) Complete ,dar am vazut atat de multe comentarii negative incat....
Dupa aceea am vrut Misery , daca va zic ieri am cautat dar n-am gasit nimic !
Nu este disponibil .  Ce sa mai zic....
Dupa aceea am luat ultimul mod "Merge" , l-am pus in folderul in care este instalat STALKER COP , am pus gamedata , dupa aceea , cand am vazut ca imi dadea crash cand ii dadeam load ultimei salvari , sau un new game , am pus half_size_weapon  (nu scria textures , dar nu conteaza...)
Si tot imi dadea crash , X-ray ul....... si am sters fisierul cu domeniul .ltx  . De unde era intalat jocul , si din My Documents . Dupa aceea imi raspundea : Can't find the ltx file , please check it.  , dar eu in timpul asta cautam in disperare pe internet rezolvari , NIMIC !!!
N-am gasit nimic , am ramas asa , facusem si copie shortcut pe dekstop exe-ului Xray engine -ului din folderul BIN ., si am dat click dreapta > proprietes , si unde scria Start in: am dat de cateva ori pe backspace , am sters asta "  \bin  " , era " Start in C:\STALKER COP\bin " daca nu scria xray la sfarsit....   , si asta am gasit in disperarea mea pe youtube , la un rus , ce ironie , unii au rezolvat o anumita problema astflel...mda.

Am dat detalii ca sa mai vedeti pe cineva cu aceasta problema , si ca sa stiu si eu sa o rezolv .
Pana la urma l-am dezinstalat , si am instalat Shadow of Chernobil (am STALKER Trilogy , cine vrea , il dau cu mare placere. )

Imi recomandati un MOD pentru experienta \ atmosfera , sau ceva bun ?

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cum n-ai gasit Misery ?
Uite aici : http://www.moddb.com...isery/downloads

#3
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
STALKER mod Donbass e cel mai tare. Ai imersiune completă.Posted Image

ON. Cel mai fain RPG/FPS din toate timpurile.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
L-am jucat acum vreo 10 ani.

#5
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Acum descarc misery... , vreau sa facem din  topicul asta ceva mai mare....

Am incercat de pe moddb , nu avea parca download sau imi dadea redirect catre pagina oficiala Misery . , si acolo nu puteam descarca.....chiar asa ? Dece mi se intampla mie ? Posted Image Posted Image

Aveti un "manual" de instalare ? , vreau sa il instalez ca la carte , m-am saturat.
Cerinte de sistem ?
Ce configuratii aveti ?
Eu n-am nici gtx 670 , nici gtx 860 , nici gtx 550 .
Poftim :

Inainte de aceasta aveam Club3D NVIDIA GeForce GT 9400 (s-a ars  , dar odata cu ea s-a ars toata configuratia ) , iar inainte , Gigabyte NVIDIA GeForce GT 8600 PARCA ! nu mai stiu sigur.

Attached Files



#6
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Vreau sa zic am un PC jalnic... ,care sunt cerintele Misery ?
S-ar putea sa fi primit crashuri inainte , findca PCule prea slab , nu ?
Cand am instalat prima data CoP am vrut niste setari mai mari , am vrut sa vad cum e :lol: , am pus setarile la MAXIM , va dati seama , crash  , dar ma ofticam , si ma oftic si acum , ca PCul e asa vechi si slab , am pus pe High (la DirectX10 , acum. )  , crash ! , rezolutia , cea nativa  a monitorului meu, sa v-o spun ?
Cand am pus setarile grafice pe Static Lighting nu mai aveam probleme , la fel cand am pus si cu o treapta mai sus , parca era global lighting, ma rog .

Deci ce configuratii aveti ? A mea cum este ? Ce parere aveti ?

#7
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
SoC si CS mi-au mers pe-o petarda de Sempron 3000+, ati 9550, 1 Gb Ram iar CoP a mers la mediu pe un laptop cu i3 si o ati 6570.

Jocurile n-au cerinte prea mari numai ca-s instabile si pline de bug-uri, din punctul asta de vedere CoP e cel mai bine facut dintre toate iar CS cel mai dezastruos.

#8
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 DjMx, on 18 februarie 2015 - 14:14, said:

SoC si CS mi-au mers pe-o petarda de Sempron 3000+, ati 9550, 1 Gb Ram iar CoP a mers la mediu pe un laptop cu i3 si o ati 6570.

Jocurile n-au cerinte prea mari numai ca-s instabile si pline de bug-uri, din punctul asta de vedere CoP e cel mai bine facut dintre toate iar CS cel mai dezastruos.

Acum joc Shadow on Chernobyl .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate