Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

S.T.A.L.K.E.R.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 22.01.2014
Off Topic: Nu stiu daca exista pe aici necromanceri sau.....

On topic:
Ce pare aveti de acest joc , <poveste> ?
Ce moduri folositi ( asta pe langa configuratiile voastre ) ?
Eu am vrut sa instalez un (Call of Pripyat) Complete ,dar am vazut atat de multe comentarii negative incat....
Dupa aceea am vrut Misery , daca va zic ieri am cautat dar n-am gasit nimic !
Nu este disponibil .  Ce sa mai zic....
Dupa aceea am luat ultimul mod "Merge" , l-am pus in folderul in care este instalat STALKER COP , am pus gamedata , dupa aceea , cand am vazut ca imi dadea crash cand ii dadeam load ultimei salvari , sau un new game , am pus half_size_weapon  (nu scria textures , dar nu conteaza...)
Si tot imi dadea crash , X-ray ul....... si am sters fisierul cu domeniul .ltx  . De unde era intalat jocul , si din My Documents . Dupa aceea imi raspundea : Can't find the ltx file , please check it.  , dar eu in timpul asta cautam in disperare pe internet rezolvari , NIMIC !!!
N-am gasit nimic , am ramas asa , facusem si copie shortcut pe dekstop exe-ului Xray engine -ului din folderul BIN ., si am dat click dreapta > proprietes , si unde scria Start in: am dat de cateva ori pe backspace , am sters asta "  \bin  " , era " Start in C:\STALKER COP\bin " daca nu scria xray la sfarsit....   , si asta am gasit in disperarea mea pe youtube , la un rus , ce ironie , unii au rezolvat o anumita problema astflel...mda.

Am dat detalii ca sa mai vedeti pe cineva cu aceasta problema , si ca sa stiu si eu sa o rezolv .
Pana la urma l-am dezinstalat , si am instalat Shadow of Chernobil (am STALKER Trilogy , cine vrea , il dau cu mare placere. )

Imi recomandati un MOD pentru experienta \ atmosfera , sau ceva bun ?

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cum n-ai gasit Misery ?
Uite aici : http://www.moddb.com...isery/downloads

#3
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
STALKER mod Donbass e cel mai tare. Ai imersiune completă.Posted Image

ON. Cel mai fain RPG/FPS din toate timpurile.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
L-am jucat acum vreo 10 ani.

#5
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 22.01.2014
Acum descarc misery... , vreau sa facem din  topicul asta ceva mai mare....

Am incercat de pe moddb , nu avea parca download sau imi dadea redirect catre pagina oficiala Misery . , si acolo nu puteam descarca.....chiar asa ? Dece mi se intampla mie ? Posted Image Posted Image

Aveti un "manual" de instalare ? , vreau sa il instalez ca la carte , m-am saturat.
Cerinte de sistem ?
Ce configuratii aveti ?
Eu n-am nici gtx 670 , nici gtx 860 , nici gtx 550 .
Poftim :

Inainte de aceasta aveam Club3D NVIDIA GeForce GT 9400 (s-a ars  , dar odata cu ea s-a ars toata configuratia ) , iar inainte , Gigabyte NVIDIA GeForce GT 8600 PARCA ! nu mai stiu sigur.

Attached Files



#6
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 22.01.2014
Vreau sa zic am un PC jalnic... ,care sunt cerintele Misery ?
S-ar putea sa fi primit crashuri inainte , findca PCule prea slab , nu ?
Cand am instalat prima data CoP am vrut niste setari mai mari , am vrut sa vad cum e :lol: , am pus setarile la MAXIM , va dati seama , crash  , dar ma ofticam , si ma oftic si acum , ca PCul e asa vechi si slab , am pus pe High (la DirectX10 , acum. )  , crash ! , rezolutia , cea nativa  a monitorului meu, sa v-o spun ?
Cand am pus setarile grafice pe Static Lighting nu mai aveam probleme , la fel cand am pus si cu o treapta mai sus , parca era global lighting, ma rog .

Deci ce configuratii aveti ? A mea cum este ? Ce parere aveti ?

#7
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
SoC si CS mi-au mers pe-o petarda de Sempron 3000+, ati 9550, 1 Gb Ram iar CoP a mers la mediu pe un laptop cu i3 si o ati 6570.

Jocurile n-au cerinte prea mari numai ca-s instabile si pline de bug-uri, din punctul asta de vedere CoP e cel mai bine facut dintre toate iar CS cel mai dezastruos.

#8
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 22.01.2014

View PostDjMx, on 18 februarie 2015 - 14:14, said:

SoC si CS mi-au mers pe-o petarda de Sempron 3000+, ati 9550, 1 Gb Ram iar CoP a mers la mediu pe un laptop cu i3 si o ati 6570.

Jocurile n-au cerinte prea mari numai ca-s instabile si pline de bug-uri, din punctul asta de vedere CoP e cel mai bine facut dintre toate iar CS cel mai dezastruos.

Acum joc Shadow on Chernobyl .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate