Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Noile tigari Dunhill?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Cum sunt noile tigari Dunhill? Le-am vazut la un chiosc(2 sortimente diferite), dar n-am cumparat. Sunt noi ambalaje pentru un sortiment existent, sau sunt 2 sortimente noi?
Sper ca scrisul ala stilizat spunea Dunhill, si nu altceva.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Nu stiu, m-am lasat de fumat Posted Image Dar pe vremea mea Dunhillul se scumpise extrem de mult. Eu fara tigari stau, dar fara mancare buna nu Posted Image
Drept urmare, am renuntat la x00 lei de tigari si ii investesc in mancare ( drept ii, cheltui mai mult aici ca vreau somon si alte prostii ).

Dar is curios, cat mai e un pachet si ce are nou asta nou Posted Image


ps. cand eram eu tanar si nu erau prea scumpe erau unele verzi de puneam 50-50 c-o colega sa luam :lol:

Edited by lex404, 01 November 2014 - 17:37.


#3
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010
Sunt foarte ok. Eu am trecut de la Marlboro Filter Plus, la Dunhill, ca pret-costa la fel. Sunt variante incepand de la pachetul alb(cele mai usoare), pachetul albastru, cel rosu si cel negru (cele mai tari).

#4
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013

View Postlex404, on 01 noiembrie 2014 - 17:37, said:

Nu stiu, m-am lasat de fumat Posted Image Dar pe vremea mea Dunhillul se scumpise extrem de mult. Eu fara tigari stau, dar fara mancare buna nu Posted Image
Drept urmare, am renuntat la x00 lei de tigari si ii investesc in mancare ( drept ii, cheltui mai mult aici ca vreau somon si alte prostii ).

Dar is curios, cat mai e un pachet si ce are nou asta nou Posted Image


ps. cand eram eu tanar si nu erau prea scumpe erau unele verzi de puneam 50-50 c-o colega sa luam Posted Image

Parca 15,5 e acum. Se plangea un prieten.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Ai de capul meu :facepalm: 15.5 :o   :lol:
Eu zic sa va gasiti alte hobby-uri sau sa treceti pe tutun :harhar:


Am o colega care fumeaza Sobranie. M-a pus intr-o dimineata sa ii iau un pachet. 16 RON :o

Mi-am mai adus aminte una buna :lol: Cand ramai fara tigari si ceri de la cineva si-ti zice: Ia de aici, ca nu iei din sanatatea mea sau Cancerul se transmite.
Ce vremuri :)

#6
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
15,5 RON, de-astea fumează fiu-miu (pachet roșu)... Alea la 13- 13,5 nu-i plac, că doar io-s cu banu'.  Posted Image

Edited by shogun1, 01 November 2014 - 18:00.


#7
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Nu fumez.Ii cheltui pe mancare
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dMN-pjcchrE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009

View Postshogun1, on 01 noiembrie 2014 - 17:58, said:

15,5 RON, de-astea fumează fiu-miu (pachet roșu)... Alea la 13- 13,5 nu-i plac, că doar io-s cu banu'.  Posted Image
  Stiu sentimentul, din postura de fiu Posted Image
Bineinteles, amu, cand is responsabil de ce cheltui m-am lasat de fumat Posted Image  Eu daca nu am mancare, sau daca mi se face pofta de te miri ce prostii scumpe, devin irascibil. Daca nu aveam tigari, nu era bai. Mancam si eram fericit Posted Image
Ps eu tot Dunhill fumam, verde scurt ( ceva verzui ) respectiv albastru lung. Acuma ma gandesc ca de 15 RON fac o ciorba de vita de sta mâța in coada Posted Image
ps2. dar pe vremea mea era 12 RON, tot mult imi pare....( acum ), de Dunhill. Cand m-am apucat eu de fumat era kentu' 7 lei Posted Image
ps3. eu m-am lasat de fumat foarte usor; pur si simplu ma plictisisem si imi era scarba. Si de cafea ( pentru ca iarna trecuta am facut mega exces in sesiune de cafea si tigari ). Acum in schimb mai beau cate o cafea, din cand in cand. Dar ceaiul e sfant in fiecare zi.

View PostZIGZAG20, on 01 noiembrie 2014 - 18:03, said:

Nu fumez.Ii cheltui pe mancare
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dMN-pjcchrE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din fericire am imediat sub 60Kg Posted Image

Edited by lex404, 01 November 2014 - 18:13.


#9
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Eu 82 Posted Image

Edited by ZIGZAG20, 01 November 2014 - 18:25.


#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009

View Postshogun1, on 01 noiembrie 2014 - 17:58, said:

15,5 RON, de-astea fumează fiu-miu (pachet roșu)... Alea la 13- 13,5 nu-i plac, că doar io-s cu banu'.  Posted Image

vezi ca is nste tigari de ierburi in farmacie, 22 RON pachetul :lol: au alea un miros de zici ca atunci pui zarzavatul in mancare :lol:

#11
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

View Postunderrated, on 01 noiembrie 2014 - 17:39, said:

Sunt foarte ok. Eu am trecut de la Marlboro Filter Plus, la Dunhill, ca pret-costa la fel. Sunt variante incepand de la pachetul alb(cele mai usoare), pachetul albastru, cel rosu si cel negru (cele mai tari).
Stiu, fumam Swiss(negre), si pe langa ca erau tari, aveau si gust bun.
Deci se merita sa le incerc si pe astea noi? Ai un pachet la indemana, sa-mi spui si mie nivelul de gudron, nicotina si CO?

View Postlex404, on 01 noiembrie 2014 - 18:27, said:

vezi ca is nste tigari de ierburi in farmacie, 22 RON pachetul Posted Image au alea un miros de zici ca atunci pui zarzavatul in mancare Posted Image
Wut? Ce ierburi? :D. Mai stiu si eu unele la 20, dar e pretul pentru una singura :D.

#12
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View Postlex404, on 01 noiembrie 2014 - 18:27, said:

vezi ca is nste tigari de ierburi in farmacie, 22 RON pachetul Posted Image au alea un miros de zici ca atunci pui zarzavatul in mancare Posted Image

Păi în cazul ăsta mai bine-i pun într-o foaie de ziar niște pătrunjel și leuștean, ies mai bine. Posted Image

#13
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

View Postlex404, on 01 noiembrie 2014 - 17:37, said:



Dar is curios, cat mai e un pachet si ce are nou asta nou Posted Image


Depinde. De la chiosc e 16-16.5, de la supermarket e 15.5. Poti sa mergi pe risc si sa le iei cu 7(daca stii, ofc) de prin piete. Sunt aduse din rusia, si unele chiar contin tutun.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009

View PostJesusInDaHood, on 01 noiembrie 2014 - 18:33, said:

Depinde. De la chiosc e 16-16.5, de la supermarket e 15.5. Poti sa mergi pe risc si sa le iei cu 7(daca stii, ofc) de prin piete. Sunt aduse din rusia, si unele chiar contin tutun.

Nu, mersi Posted Image In plus, pretul ar trebi sa fie peste tot la fel, legal.
Cand am inceput sa lucrez in farma mi-am luat un pachet de dunhill albastru, m-a tinut o luna. Apoi tot vedeam pe raft alea cu buruieni scumpe, tot o luna Posted Image Faza era ca atunci cand ajungeam la farmacie colegii erau la cafea, sueta si tigara. Si imi era pofta; spre norocul meu, in timpul zilei nu exista timp de tigara.
Din cand in cand mai primesc gratuite prin vouchere ( mail si SMS ). Am primit un SMS de la Sobranie dar nu am fost sa imi ridic "premiul" inca.
Mai am in casa mai mult de jumatate de pachet de tutun Camel din Ungaria. just in case Posted Image

Drept ii, m-a ajutat si pisica. Fura tigari intr-o veselie. In August cand m-am mutat am gasit 4 tigari sub mobila ascunse.

View Postshogun1, on 01 noiembrie 2014 - 18:32, said:

Păi în cazul ăsta mai bine-i pun într-o foaie de ziar niște pătrunjel și leuștean, ies mai bine. Posted Image

Ziarul e foarte toxic, contine Al.
Cumpara foite de rulat si pune patrunjelul in ele Posted Image SI leustean, levantica...chiar o sa ma uit sa vad ce contin alea ca am uitat Posted Image

am gasit: http://www.farmacias...ale-p-3288.html

Edited by lex404, 01 November 2014 - 18:48.


#15
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

View Postlex404, on 01 noiembrie 2014 - 18:06, said:

Din fericire am imediat sub 60Kg Posted Image

Si urca liftul doar cu tine? Posted Image

#16
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011

View Postshogun1, on 01 noiembrie 2014 - 17:58, said:

15,5 RON, de-astea fumează fiu-miu (pachet roșu)... Alea la 13- 13,5 nu-i plac, că doar io-s cu banu'.  Posted Image

Daca fumeaza sa munceasca sa isi cumpera tigari,scuze ca iti spun dar iti lipseste o doaga daca ii cumperi  Posted Image La lucru nene daca vrei sa fumezi Posted Image Am si eu vreo cativa prieteni care is pe zicala: Da o tigare ca mie imi e rusine sa cumpar ca sunt scumpe :D

#17
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,361
  • Înscris: 05.09.2012
Eu de cand au aparut bag kent apex,inainte eram cu kent 8 si marlboro rosu cand eram mai nervos :)

#18
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010

View PostJesusInDaHood, on 01 noiembrie 2014 - 18:31, said:

Stiu, fumam Swiss(negre), si pe langa ca erau tari, aveau si gust bun.
Deci se merita sa le incerc si pe astea noi? Ai un pachet la indemana, sa-mi spui si mie nivelul de gudron, nicotina si CO?


Wut? Ce ierburi? Posted Image. Mai stiu si eu unele la 20, dar e pretul pentru una singura Posted Image.

Da. Gudron 7 mg, nicotina 0,6 mg, monoxid de carbon 8 mg. Pachetul albastru.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate