Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Sfat achizitionare iPhone 6

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
eram convins de dinainte sa citesc thread-ul ca 75% din posturi vor fi off-topic. cand cineva deschide un topic in care intreaba de unde sa cumpere un produs, toata lumea ii spune ce produs sa cumpere in loc.

nu merita inca sa cumperi, preturile sunt mult prea mari. in maxim 2 sapt vor scadea considerabil, inteleg ca ti-l doresti, dar cred ca economisesti mai mult de 10% din bani daca astepti putin.

secondo, vorbesti cu cineva sa ti-l aduca din afara de la un magazin apple, unde pe langa faptul ca e mult mai ieftin, primesti factura si garantie reala. in acest moment niciunul dintre vanzatori nu il aduce oficial, ci din surse cel putin dubioase. problema este ca deocamdata evident - nu sunt stocuri in magazine, dar in maxim 2 sapt ar trebui sa fie.

#20
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
romanica e o tara speciala...Iphone 6 e cu cel putin 200 euro mai scump decat in alte parti :)...ca idee in Middle East Iphone6 costa 2513 RON :), in SUA cred ca tot pe acolo

#21
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
teoretic, ar trebui asteptat pana este lansat oficial si in Romania si desigur apare la unul din operatorii nationali de telefonie.
Dar, una este teoria si alta este practica.....parerea mea.

#22
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postborn2lose, on 30 septembrie 2014 - 17:02, said:

preturile sunt mult prea mari. in maxim 2 sapt vor scadea considerabil,
"considerabil" nu vor scadea nici in jumate de an :)

#23
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014
M-am hotarat si voi astepta pana apare oficial in Romania, sau cel putin pana apare in stoc la eMAG.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.

#24
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostOctavian_SK, on 30 septembrie 2014 - 17:12, said:

"considerabil" nu vor scadea nici in jumate de an Posted Image
prin considerabil ma refer bineinteles la pretul lor normal din magazinele din tarile cu apa calda curenta....   :)

#25
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
tocmai l-am vazut azi la un coleg (variantape negru) si la un amic (varianta pe alb)....nu-mi prea place formatul :(...mai misto este 5s-ul

#26
dingo25

dingo25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 20.10.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 17:39, said:

M-am hotarat si voi astepta pana apare oficial in Romania, sau cel putin pana apare in stoc la eMAG.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.

Daca vrei un sfat, mai strange niste bani si cumpara varianta de 64 GB. Marea problema a Iphone-urilor e lipsa extinderii memoriei prin carduri micro-sd. IOS-ul e tot mai mare cu fiecare update si sunt toate sansele ca dupa cateva aplicatii instalate si cateva poze sau filmulete facute sa te trezesti ca nu mai ai spatiu sa mai faci nimic cu el. E rusinos ca in 2014 sa mai ai probleme cu stocarea, dar in fine...

Edited by dingo25, 30 September 2014 - 18:42.


#27
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 17:39, said:

M-am hotarat si voi astepta pana apare oficial in Romania, sau cel putin pana apare in stoc la eMAG.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.

Buna decizie. Dar daca vrei sa-l prinzi din timp vb cu cei de la emag sa-ti zica cum sa faci. Va fi sold out si peste 2 saptamani daca il aduc pe stoc, iti garantez.
LE: Vezi ca il au in stoc aici, si sunt de incredere. http://www.cel.ro/te...-6-16gb-gold-l/

Edited by Blue_Ivy, 30 September 2014 - 18:46.


#28
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014

View PostBlue_Ivy, on 30 septembrie 2014 - 18:44, said:

Buna decizie. Dar daca vrei sa-l prinzi din timp vb cu cei de la emag sa-ti zica cum sa faci. Va fi sold out si peste 2 saptamani daca il aduc pe stoc, iti garantez.
LE: Vezi ca il au in stoc aici, si sunt de incredere. http://www.cel.ro/te...-6-16gb-gold-l/

La ce te referi? ("sa-ti zica cum sa faci")
Azi am sunat si au spus ca nu au nicio informatie legata de produsul iPhone 6.


Am gasit iPhone 6 de 64gb la 4100 ron pe TelefonulTau.
Nu stiu ce sa zic despre acest site, dar cum spuneam mai sus, o sa mai astept pana apare oficial in Romania sau cand apare in stoc pe eMAG.

#29
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
E cea mai buna decizie, si eu astept sa se normalizeze piata, preturile sint mai mari cu 5-600 de lei acum fata de ce va fi cind apare oficial peste tot.

#30
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 18:54, said:


La ce te referi? ("sa-ti zica cum sa faci")
Azi am sunat si au spus ca nu au nicio informatie legata de produsul iPhone 6.


Am gasit iPhone 6 de 64gb la 4100 ron pe TelefonulTau.
Nu stiu ce sa zic despre acest site, dar cum spuneam mai sus, o sa mai astept pana apare oficial in Romania sau cand apare in stoc pe eMAG.

Unui prieten i-au spus ca il conteacteaza cand revine stocul. Preturile vor fi similare cu cel. http://www.cel.ro/te...b-space-gray-l/

#31
dingo25

dingo25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 20.10.2012

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 18:54, said:


La ce te referi? ("sa-ti zica cum sa faci")
Azi am sunat si au spus ca nu au nicio informatie legata de produsul iPhone 6.


Am gasit iPhone 6 de 64gb la 4100 ron pe TelefonulTau.
Nu stiu ce sa zic despre acest site, dar cum spuneam mai sus, o sa mai astept pana apare oficial in Romania sau cand apare in stoc pe eMAG.

Nu fi nebun sa dai 4000+ lei pe un telefon. Asteapta sa apara oficial. De banii aia mai bine iti iei ASTA si mai ramai si cu bani de benzina.

#32
quinT

quinT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.05.2014

View PostBlue_Ivy, on 30 septembrie 2014 - 18:59, said:


Unui prieten i-au spus ca il conteacteaza cand revine stocul. Preturile vor fi similare cu cel. http://www.cel.ro/te...b-space-gray-l/

Nu cred ca versiunea de 64gb va costa 4400 ron pe eMAG.
Deocamdata vad ca pe eMAG, varianta de 64gb costa 4200 ron. Cand va aparea pe stoc il voi comanda pe cel de 64gb ca sa fiu sigur ca memoria interna nu imi va cauza insuficiente :))

#33
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009

View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 14:47, said:

Prefer calitatea americanilor si nu ma intereseaza cifrele atata timp cat merge de 10 ori mai bine decat un Android.
Sistemul de operare este mult mai fluid, si produsul ofera o experienta premium.




Acum detin un Samsung Galaxy S4
Si eu tot de la S4 am trecut la ios cu i5s. Asa e, merge mai fluid, materiale premium, nu am ce spune dar vezi ca exagerezi cu faptul ca android e de 10 ori mai slab decat ios. Statistica spune ca rata de crash e dubla la ios.
Iar telefonul nu e facut de americani decat cu numele.


View PostquinT, on 30 septembrie 2014 - 15:06, said:


...



M-am plictisit de Android, fiind utilizator de mai bine de 5 ani.
Si chiar vreau sa trec pe iOS.
  • ...

Te inteleg ca te-ai plictisit de android. La fel eram si eu.
Poti trece pe ios numai ca aici sistemul e mai ciudatel, din multe puncte de vedere. E ca si cum pana acum cu android ai fost o pasare libera si deodata, cu ios, constati ca ai o colivie, premium ce-i drept. :D

Eu nu vreau sa te conving de nimic. Sunt banii tai, preferintele tale, etc.
Doar ca te previn ca m-am luat si eu dupa ce spune lumea despre ios si am descoperit ca pe-afara-i vopsit gardu si in-launtru ii leopardu.

Depinde insa si ce faci cu telefonul, sunt o groaza de factori.
Experienta mea personala e una partial fericita. Partea de hardware la apple este incantatoare. Partea de software... e partea goala paharului.

Arunca-ti ochii si pe un Samsung Galaxy Alpha. Uita-te pe recenzii, pe versusuri si o sa ai o surpriza.

Succes cu achizitia.

#34
dingo25

dingo25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 20.10.2012

View Postd-rive, on 30 septembrie 2014 - 19:18, said:

Poti trece pe ios numai ca aici sistemul e mai ciudatel, din multe puncte de vedere. E ca si cum pana acum cu android ai fost o pasare libera si deodata, cu ios, constati ca ai o colivie, premium ce-i drept. Posted Image

De ce nu faci si tu jailbreak ca toti cocalarii? :)

#35
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,892
  • Înscris: 27.04.2010
Cauta si o carcasa d-aia mai teapana, ca la cum se indoaie ...... zici ca-i de mamaliga.

#36
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Si ca tot am primit un email la spam cu "laudatul" I6.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate