Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

convertor lcd monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lyka59

lyka59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.02.2010
am mai multe leptopuri defecte si monitordefect . am vazut pe yutube ca convertorul si ccfl-ulse poate folosi pentru a aprinde tuburi si becuri neon cu o baterie .rog pe cine stie sa i-mi arate modul de conexiune (schema de legaturi) detailat . stiu ca la esire spre lampi are tensiune mare nu sant afon in ale electricitatii fiind electrician de meserie .cu electronica e mai greu. chiar acum dupa cum vedeti nu stiu sa activez tastatura sa scrie literele majuscule butonul  caps lock nu are nici un efect .

#2
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Daca nu te pricepi mai bine nu te baga.Pe iesirea de la inverter tensiunea e destul de mare si scutura bine.

#3
lyka59

lyka59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.02.2010
Dragul meu dupa cum ti-am spus la electricitate ma pricep si stiu ce este o tensiune mare practic electricitatea de peste 35 de ani si pot sa dau lectii asa ca nu ma pune la colt spunadu-mi ca ^ma scutura tare^ . Daca sti legarea acelui circuit sa lucreze independent arata! Aceasta am cerut nu norme de NTS. Multumesc ca mi-ai scris!!!!

Edited by lyka59, 22 September 2014 - 14:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate