Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Sony Xperia Z3 Compact - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
4832 replies to this topic

#2917
palado

palado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.06.2012
Eu am Case Mate Barely:
http://www.amazon.co...ria z3 compact.
    Are un grip bun si protejează foarte bine telefonul fără ai mări cu mult volumul.

#2918
martini812

martini812

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 24.09.2009
Husa Case Mate Tough. Din Ro cumpărata, în jur de 100 lei. Foarte mulțumit, l-am scăpat de 3-4 ori pe asfalt, zero urmări. Am mai încercat o husa subțire și nu mi-a conferit încredere, sta degeaba într-un sertar.
Fara folii.

#2919
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postursman, on 23 iulie 2015 - 17:10, said:

...ca vodafone raspunde de asta acum. am fost iar la vodafone, le-am aratat raspunsul primit de la regenersis si am solicitat un nou aparat. Ei acum au zis ca nu pot sa imi dea un aparat deoarece eu am achizitionat telefonul de la vodafone arsis bucuresti si trebuie sa merg acolo sa il ridic. ( eu locuiest in targoviste, dambovita). Am zis bun....atunci da-mi tu, vodafone bani de benzina sa plec la bucuresti. In fine....dupa o discutie in contradictoriu de aproximatin 20 de minute....vdf m-a indrumat sa merg la un magazin arsis din orasul meu si sa discut cu ei.
arsis e o firma, vodafone o alta firma! cum sa iti schimbe o firma un telefon pe care l-ai cumparat de la o alta firma?

#2920
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 14.03.2008

View Postcristi712, on 28 iulie 2015 - 08:56, said:

arsis e o firma, vodafone o alta firma! cum sa iti schimbe o firma un telefon pe care l-ai cumparat de la o alta firma?

Asis nu e cumva partener vodafone? Daca da, atunci banuiesc ca exista clauze contractuale care prevad probabil si astfel de situatii.

#2921
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014

View Postberliotz, on 28 iulie 2015 - 11:44, said:



Asis nu e cumva partener vodafone? Daca da, atunci banuiesc ca exista clauze contractuale care prevad probabil si astfel de situatii.
Nu au nimic de a face unii cu alții în asemenea situații. Îți dau un exemplu :Vodafone vinde dual sim -uri? Nu.Arsis vinde? Da.Ia un dual sim de la Arsis și du-te la Vodafone să ți-l schimbe.Nu o vor face. La fel și în cazul telefoanelor single sim. Arsis e doar dealer autorizat și nu reprezentanță. De multe ori și ofertele diferă.

#2922
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Mi-a aparut un update de 256mb, dar mai am doar 8% baterie, telefonul e de la Vodafone Posted Image

Edited by badsica, 28 July 2015 - 14:07.


#2923
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
NU-ti fa update cand telefonul are mai putin de 50% din baterie.

#2924
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
ceva noutati despre 5.1.1 pentru CE1?

#2925
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postberliotz, on 28 iulie 2015 - 11:44, said:

Asis nu e cumva partener vodafone? Daca da, atunci banuiesc ca exista clauze contractuale care prevad probabil si astfel de situatii.

Nu prea au treaba cu firma mare, dealerii vand aceleasi abonamente (poate chiar si cu discounturi) iar la telefoane fiecare se descurca cum poate... Acum ceva timp, am luat de la EuroGsm, cu abonament Orange, un Sony necodat care in OrangeShop era mai scump si la liber si la abonament identic, si mai era si codat. Probabil au furnizori diferiti, politici diferite... La un alt dealer Orange punctele de fidelitate valorau dublu fata de Shop.

Preturi Z3c la liber la partener vdf si la shop:
http://www.arsis.ro/...black-1749.html - 1.799 lei
https://www.vodafone...eria-z3-compact - 1.844 lei

#2926
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 14.03.2008

View Postjericho, on 28 iulie 2015 - 14:33, said:

ceva noutati despre 5.1.1 pentru CE1?

Deocamdata nu.

si pentru cei cu versiune UK:
"5.1.1 has been approved by us today for Z2 and Z3 devices and have been sent to Sony for final approvals and scheduling. We have no ETA but when things hit this stage and get passed back to the vendor, you're usually not waiting too long before it starts pushing out - so eyes peeled peeps, it'll be coming Soony! ;-) "
sursa: https://community.o2...z-2/td-p/897704

Edited by berliotz, 29 July 2015 - 11:45.


#2927
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Dupa multe telefoane si drumuri inutile cauzate de nesimtirea celor de la Arsis (voi face reclamatie in acest sens), am reusit sa-mi iau in seara asta telefonul de la Vodafone. Am 24 ore la dispozitie ca sa-l returnez in caz de ceva asa ca cei care vor sa-si iroseasca 2-3 minute din timp, ajutati-ma sa scap de un gand:

La voi se aude vreun zgomot cand apasati cu degetul pe display in zona de mijloc sau undeva la 2/3 (spre partea superioara)? Sau daca tineti telefonul cu mana stanga de capete, iar cu 2 degete de la mana dreapta apasati concomitent pe display si pe partea din spate a telefonului, iar in momentul cand le eliberati se aude un zgomot (ca si cum displayul in urma apasarii revine la pozitia initiala si scoate un mic sunet).

Sper sa intelegeti ce vreau sa zic. Am sesizat aceasta problema si la telefonul anterior, iar cand am ajuns acasa primul lucru pe care l-am facut cu cel nou a fost sa verific acest aspect. Si voila...se aude si la asta zgomotul asta si nu pot sa-mi dau seama daca e ceva normal sau sa ma duc maine la ei sa-mi dea altul.

#2928
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu stiu cat de tare apesi tu, dar la mine, la o apasare oarecum normala, cu urechea lipita de telefon nu aud nimic.
Testeaza folosind senzorul de presiune daca are vreo influenta cand ai toate clapitele inchise si cand le ai deschise: *#*#7378423#*#*

#2929
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Cu clapetele inchise:
- fara sa pun presiune oscileaza intre 1000.02 si 1000.11 / 1000.14 (cea mai mare valoare vazuta a fost 1000.27)
- pun presiune si scade undeva la 998.20 si ceva si apoi revine la valorile de mai sus

Cu clapetele deschise:
- oscileaza intre 1000.08 si 1000.12

Am mai incercat o data ca sa nu zic ca-s nebun si tot se aude. De la linia de mijloc a displayului in sus, daca apas un pic mai tare se simte ca si cum e un gol si dupa ce dau drumul, displayul revine la starea initiala si se aude un zgomot. Un pocanit...Stau si ma intreb daca e ceva normal sau am eu "bafta" sa-l nimeresc pe al doilea cu probleme.

#2930
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Comportamentul descris de tine, legat de valori si conditii sunt asemanatoare cu ale mele.
Deci, tind sa cred ca nu ai nici o problema de etansare, astfel incat, banuiesc ca ai ecranul lipit.
Intr-adevar, se aude un sunet slab, ca si cum s-ar lipi doua plastice, in a doua jumatate a ecranului, dar nu-mi dau seama daca la sunetul acesta te referi.
Sfatul meu e sa nu mai fortezi ecranul :)

#2931
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Și la mine se aude

#2932
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Deci nu sunt singurul.

#2933
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
nu esti
al meu e fabricat in aprilie 2015, pana acum nu s-a vaitat nimeni de dezlipirea ecranelor la telefoanele din 2015... dar nu e timpul trecut :))

#2934
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 14.03.2008
@jericho : Customized CE1 este pe server.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate