Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Vodafone Smart 4

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014
Salut prieteni!

Mi-am achizitionat acum 3 zile acest smartphone de la vodafone.Mi l-am achizitionat cu punctele acumulate si am mai dat 100 si ceva ron in plus.la acest telefon m-am incadrat.Ce pot spune despre acest telefon este ca imi place ca ecranul este mare,pot naviga pe internet,imi merg jocuri gen nfs shift.Acum a mai ramas sa-mi cumpar un card de memorie.M-am gandit la un card de 8 Gb,pentru mine e suficient pentru inca 1 joc 2 gen fifa 14 sau stiu ce ce alt joc,sa mai pun in plus alte melodii,si aia e:).
Sunt de parere ca ce faci pe un Samsung sau alte marci de telefoane ce platesti doar firma,poti face si pe un smartphone mai accesibil oricarui buzunar,parerea mea :).

#2
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

Quote

Sunt de parere ca ce faci pe un Samsung sau alte marci de telefoane ce platesti doar firma,poti face si pe un smartphone mai accesibil

Quote

512 MB RAM
CAMERA Primary 5 MP
480 x 854 pixels display
Dual-core 1.2 GHz Cortex-A7
Adreno 302
Clar, se pisa pe S5  Smart 4 asta.

#3
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 09.11.2010

View PostFzn9, on 03 august 2014 - 14:52, said:

Salut prieteni!

Mi-am achizitionat acum 3 zile acest smartphone de la vodafone.Mi l-am achizitionat cu punctele acumulate si am mai dat 100 si ceva ron in plus.la acest telefon m-am incadrat.Ce pot spune despre acest telefon este ca imi place ca ecranul este mare,pot naviga pe internet,imi merg jocuri gen nfs shift.Acum a mai ramas sa-mi cumpar un card de memorie.M-am gandit la un card de 8 Gb,pentru mine e suficient pentru inca 1 joc 2 gen fifa 14 sau stiu ce ce alt joc,sa mai pun in plus alte melodii,si aia e:).
Sunt de parere ca ce faci pe un Samsung sau alte marci de telefoane ce platesti doar firma,poti face si pe un smartphone mai accesibil oricarui buzunar,parerea mea Posted Image.

Ai detinut vreodata un telefon Samsung ( de preferabil smartphone) de faci astfel de afirmatii? Daca nu, atunci argumentul tau este invalid.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Szervusz pretenaș!
Gresesti. Smart 4 ala nu e "smart" deloc. E o pocnitoare cu baterie.
Dacain 2014 iti iei android cu 512 RAM...inseamna ca nu cunosti conceptul de smartphone android.

Vrei sa iti fac lista cu lucruri ce le poate face un S5 si nu le poate face un "Smart" 4?

#5
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014
Autumn_Dream Eu m-am referit strict la bugetul meu pentru telefonul ce l-am achizitionat.Daca aveam buget pentru Samsung mi-as fi luat Samsung.Ceea ce am vrut eu sa spun ca si pe un cheep smartphone poti sa faci aproape aceleasi chestii ce poti face si pe un Samsung!Ce poti rula pe un Samsung in materie de games,poti rula si pe un vodafone smart 4.Din ce vad eu pe aici, cam multi suferinzi,dar ce sa faci..romanul e si  fudul.Isi da ultimul ban pe un telefon de fita si mananca o luna de zile fasole,sau isi ia ultima fita de masina si casa sta sa cada peste el.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Eu mi-am dat ultimii bani pe un Moto G si a II-a zi de la plata am primit altii.

Si nu mananc fasole, prefer sa fac orez cu sosuri si carne.

Dar de 100 RON, mai bine iti luai un telefon simplu. Sau te uitai la un WP. Crede-ma, ai sa-ti mananci pancreasul de nervi peste ceva timp.

Androidurile ieftine sunt foarte, dar foarte proaste....Chiar daca la inceput parca merg bine.

#7
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014

View PostAutumn_Dream, on 03 august 2014 - 16:27, said:


Ai detinut vreodata un telefon Samsung ( de preferabil smartphone) de faci astfel de afirmatii? Daca nu, atunci argumentul tau este invalid.

View Postlex404, on 03 august 2014 - 16:37, said:

Szervusz pretenaș!
Gresesti. Smart 4 ala nu e "smart" deloc. E o pocnitoare cu baterie.
Dacain 2014 iti iei android cu 512 RAM...inseamna ca nu cunosti conceptul de smartphone android.

Vrei sa iti fac lista cu lucruri ce le poate face un S5 si nu le poate face un "Smart" 4?
Eu in postul creat de mine am zis ca de acest telefon am avut bani? ce atatea figuri pe capul vostru frate? Va dau banii afara din casa, aveti parinti ce castiga 4000 ron pe luna? Invatati sa va castigati singuri banii,sa vedem dupa daca va mai permiteti sa aruncati cu ei pe fereastra.Nustati pe banii parintilor!.

#8
aquadig

aquadig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 10.05.2005
Concluzie: de ce sa iti iei casa in Primaverii cand se poate dormi si in Ferentari?!

#9
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 09.11.2010

View PostFzn9, on 03 august 2014 - 16:41, said:

Autumn_Dream Eu m-am referit strict la bugetul meu pentru telefonul ce l-am achizitionat.Daca aveam buget pentru Samsung mi-as fi luat Samsung.Ceea ce am vrut eu sa spun ca si pe un cheep smartphone poti sa faci aproape aceleasi chestii ce poti face si pe un Samsung!Ce poti rula pe un Samsung in materie de games,poti rula si pe un vodafone smart 4.Din ce vad eu pe aici, cam multi suferinzi,dar ce sa faci..romanul e si  fudul.Isi da ultimul ban pe un telefon de fita si mananca o luna de zile fasole,sau isi ia ultima fita de masina si casa sta sa cada peste el.

Delirezi. Eu daca mi-am luat telefon, mi-am luat ceva de calitate. Nu m-a interesat firma. Smart 4 este o prastie de telefon marca Vodafone. Samsung daca face telefoane nu le face pt a avea clienti sa le plateasca lor firma ( pt asta exista Apple) ci pt a avea telefoane functionale.

Si nu. Nu te-ai referit la bugetul tau. Ai aruncat pastila referindu-te strict la Samsung. Si nu, nu poti rula ORICE pe acel telefon.

View Postaquadig, on 03 august 2014 - 16:47, said:

Concluzie: de ce sa iti iei casa in Primaverii cand se poate dormi si in Ferentari?!

In cort sau in rulota. LOL!

Edited by Autumn_Dream, 03 August 2014 - 17:15.


#10
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014
Imi merg jocuri ca Nfs shift.Pe mine ma intereseaza sa pot asculta muzica,sa am un joc doua trei,sa fac poze si sa navig pe internet,si sa vorbesc la el.Ce altceva poti sa faci cu un telefon,fie el si Samsung in afara de a vorbi,a juca niste jocuri,a asculta muzica si a naviga pe internet? Daca vreau ceva super performant si decat sa dau 2000 ron pe un telefon mai bine imi cumpar o tableta! Si niciodata in viata mea nu o sa dau 2000 de ron pentru un telefon,NICIODATA! Am si spus cu banii aia imi iau o tableta.

Edited by Fzn9, 03 August 2014 - 18:12.


#11
hororius_prigonitus

hororius_prigonitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.12.2009
Crede-ma, ai sa-ti mananci pancreasul de nervi peste ceva timp.
Androidurile ieftine sunt foarte, dar foarte proaste....Chiar daca la inceput parca merg bine.


La ce te referi cand spui ca merg bine la inceput, dupa un timp ce se intampla cu ele?

#12
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 09.11.2010

View PostFzn9, on 03 august 2014 - 18:10, said:

Imi merg jocuri ca Nfs shift.Pe mine ma intereseaza sa pot asculta muzica,sa am un joc doua trei,sa fac poze si sa navig pe internet,si sa vorbesc la el.Ce altceva poti sa faci cu un telefon,fie el si Samsung in afara de a vorbi,a juca niste jocuri,a asculta muzica si a naviga pe internet? Daca vreau ceva super performant si decat sa dau 2000 ron pe un telefon mai bine imi cumpar o tableta! Si niciodata in viata mea nu o sa dau 2000 de ron pentru un telefon,NICIODATA! Am si spus cu banii aia imi iau o tableta.

Cine a zis ca trebuie sa dai 2000 ron pe un telefon? Al meu a costat 500 ron. Tu ai impresia ca toate telefoanele Samsung trebuie sa coste 2000 ron? Ai niste conceptii gresite si niste fixatii aiurea. Legat de tablete, nici alea nu costa 2000 ron. Doar daca sunt High End gen Galaxy Note sau iPad-uri de la Apple. La Apple platesti firma oricum.

#13
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

View PostFzn9, on 03 august 2014 - 18:10, said:

Ce altceva poti sa faci cu un telefon,fie el si Samsung in afara de a vorbi,a juca niste jocuri,a asculta muzica si a naviga pe internet?
Nu e vorba de 'ce' poti sa faci ci cat de bine il face.
De ex.
- Note 3 are de 6 ori mai multi rami ca smart-ul tau.
- S5 are o camera de 3 ori mai buna (16 MP)
- S5 are o densitate de pixeli de 2 ori mai mare.
- CPU / GPU infinit mai bun.
Ai spus de vreo 3 ori ca poti juca NFS Shift. Te felicit, dar crezi ca asta reprezinta un etalon pentru telefoane? Posted Image
Incearca Dead Trigger 2, Asphalt 8, Gta Vice City pe max (sau high, cum dracu or fi, ai prins ideea) si revino cu pareri.

E ok ca ti-ai luat un telefon care merge fara probleme pentru nevoile tale dar nu e bine sa devenim fuduli Posted Image .

Edited by alexandru_viorel, 03 August 2014 - 19:55.


#14
hororius_prigonitus

hororius_prigonitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.12.2009
Dar de fapt ce este la baza, Alcatel?

#15
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Salutare.
Cum merge telefonul? Pareri dupa un timp de la achizitionare (autonomie baterie, probleme de soft, etc) ? Calitatate poze? E varianta simpla, nu Power sau Turbo, inteleg.
Imi face si mie cu ochiu' la o eventuala prelungire de abonament.

#16
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Am incercat sa personalizez contactele dar nu apare poza apelantului chiar dacă aceasta este setata.La voi merge?

#17
gigi.ionescu

gigi.ionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 26.09.2005

View Postfisman, on 19 septembrie 2014 - 10:13, said:

Salutare.
Cum merge telefonul? Pareri dupa un timp de la achizitionare (autonomie baterie, probleme de soft, etc) ? Calitatate poze? E varianta simpla, nu Power sau Turbo, inteleg.
Imi face si mie cu ochiu' la o eventuala prelungire de abonament.
Stai linistit. Nu te incurca cu asa ceva. Este cel mai slab terminal pe care l-am intanit vreodata.

#18
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Merci. Chiar asa slab e? Eu l-am butonat puțin într-un showroom VDF și mi-a făcut o impresie bunicică. Mi s-a părut că ecranul se vede mai bine ca la Alcatel C7.
Cât timp l-ai utilizat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate