Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#7417
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,064
  • Înscris: 20.06.2009

View PostSuperMelon, on 23 iunie 2017 - 13:57, said:

Buna ziua, mi-am facut abonament la Orange TV (doar atat, nu am si alte servicii) si nu pot vizualiza factura in contul online creat, deoarece nu am numar de telefon. De asemenea nu pot beneficia de Orange TV Go din acelasi motiv. Ma puteti ajuta?
Ar fi trebuit să-ți apară numărul de client TV. La mine apărea acest număr, pe lîngă cele de telefon (pe vremea cînd aveam și TV)...

Edited by crislacor, 23 June 2017 - 14:01.


#7418
JimmyChuuu

JimmyChuuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2017
Salut!
Am gasit in acest topic subiectul despre apelul in asteptare, mai exact, cum pot face ca eu cel care sun pe cineva sa imi apara daca este sau nu intr-o alta conversatie. Ex: la o alta retea imi scria "call waiting" daca cel pe care il apelam era intr-o alta conversatie

#7419
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostOrange_helper, on 23 iunie 2017 - 14:00, said:



Salut,

Te rugam sa accesezi link-ul de aici

O zi buna,
Orange Helper
Multumesc pentru promptitudine. Problema era la numarul de telefon asociat contului Google. Era altul. Acum imi apare si metoda asta de plata.

#7420
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostJimmyChuuu, on 23 iunie 2017 - 14:08, said:

Salut!
Am gasit in acest topic subiectul despre apelul in asteptare, mai exact, cum pot face ca eu cel care sun pe cineva sa imi apara daca este sau nu intr-o alta conversatie. Ex: la o alta retea imi scria "call waiting" daca cel pe care il apelam era intr-o alta conversatie

Salut,

Nu exista aceasta functie in reteaua noastra.

O zi buna,
Orange Helper

#7421
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostSuperMelon, on 23 iunie 2017 - 13:57, said:

Buna ziua, mi-am facut abonament la Orange TV (doar atat, nu am si alte servicii) si nu pot vizualiza factura in contul online creat, deoarece nu am numar de telefon. De asemenea nu pot beneficia de Orange TV Go din acelasi motiv. Ma puteti ajuta?

Salut,

Pentru a putea verifica situatia, ne poti oferi prin mesaj privat codul de abonat si adresa de email asociata contului online.

O zi buna,
Orange Helper

#7422
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Orange când are de gând sa dea drumul la Android Nougat pentru  Samsung S6? La celelalte rețele este deja de câteva luni scos...au primit și al doilea update numai Orange doarme în papuci....

Edited by gykanes, 23 June 2017 - 17:13.


#7423
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postgykanes, on 23 iunie 2017 - 17:12, said:

Orange când are de gând sa dea drumul la Android Nougat pentru  Samsung S6? La celelalte rețele este deja de câteva luni scos...au primit și al doilea update numai Orange doarme în papuci....

Salut,

Update-ul este disponibil. Pentru a putea verifica situatia, ne poti oferi prin mesaj privat seria IMEI si numarul de telefon.

O zi buna,
Orange Helper

#7424
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Salutări din sud est! O întrebare pentru băieții cunoscători. Vecinul meu are un Huawei B310 cu acel pachet internet Home de 65 GB net lunar. Îl interesează, din moment ce știe că la acel router se poate pune și un telefon fix care să funcționeze pe baza cartelei SIM. Pe acea cartelă net din router are și minute? Dacă nu are minute pe acel SIM se pot aloca minute pe acel SIM (bineînțeles, cu plata de rigoare) ca să îi poată funcționa și telefonul fix? Are o dambla vecinul să aibă și telefon fix în casă, ca boierii.

PS Încă nu a cumpărat telefonul fix, îl va cumpăra în funcție de răspunsul dumneavoastră.

#7425
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postandroholic, on 23 iunie 2017 - 18:17, said:

Salutări din sud est! O întrebare pentru băieții cunoscători. Vecinul meu are un Huawei B310 cu acel pachet internet Home de 65 GB net lunar. Îl interesează, din moment ce știe că la acel router se poate pune și un telefon fix care să funcționeze pe baza cartelei SIM. Pe acea cartelă net din router are și minute? Dacă nu are minute pe acel SIM se pot aloca minute pe acel SIM (bineînțeles, cu plata de rigoare) ca să îi poată funcționa și telefonul fix? Are o dambla vecinul să aibă și telefon fix în casă, ca boierii.

PS Încă nu a cumpărat telefonul fix, îl va cumpăra în funcție de răspunsul dumneavoastră.


Salut,

In acest caz, te-am contactat prin mesaj privat deoarece avem nevoie de informatii suplimentare.

O zi buna,
Orange Helper

#7426
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostOrange_helper, on 23 iunie 2017 - 18:35, said:



Salut,

In acest caz, te-am contactat prin mesaj privat deoarece avem nevoie de informatii suplimentare.

O zi buna,
Orange Helper
Am citit, mulțumesc, dar sunt mai nelămurit decât înainte de a întreba.

#7427
Bamis

Bamis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 23.06.2005
Eu nu cred că era vorba de apel în așteptare.

#7428
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Am 2 abonamente Me 43, nu se justifica sa le mai tin, abia astept sa le pot inchide, sau sa le modific in jos, pe unul aveam si o reducere de 25%, dar a disparut si aia. Acum cu un Me 12 sunt mai multe resurse externe decat aveam eu cand am optat pentru Me 43, cred ca vremea abonamentelor mari va apune in curand (la 2 centi pe minut primit in Roaming ai 10 E la cca 500 min primite, eu anul trecut am stat 3 saptamani in Italia, vorbeam zilnic acasa si la munca si nu am consumat decat 473 min)

#7429
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010
Salut! De ieri sunt la Mamaia, în zona hotelului Oxford/Perla. Nu mai merge nicio notificare pe telefon (e-mail/whats app). Nu pot trimite nimic din aplicația dedicată. Am crezut că s-a stricat ceva, am făcut update. Nimic, nu a reacționat. Azi n-am conectat la wifi si totul a revenit. Va rog să verificați echipamentele din zona. Mulțumesc anticipat!

#7430
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postaris86, on 24 iunie 2017 - 12:57, said:

Salut! De ieri sunt la Mamaia, în zona hotelului Oxford/Perla. Nu mai merge nicio notificare pe telefon (e-mail/whats app). Nu pot trimite nimic din aplicația dedicată. Am crezut că s-a stricat ceva, am făcut update. Nimic, nu a reacționat. Azi n-am conectat la wifi si totul a revenit. Va rog să verificați echipamentele din zona. Mulțumesc anticipat!

Salut,

Pentru a putea verifica situatia, ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat. In zona nu exista incidente de retea.

O zi buna,
Orange Helper

#7431
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007

View Postxperia_ray, on 24 iunie 2017 - 01:10, said:


Voi aveti niste lipsuri nesimtite pt acum 10 ani dar pt anul 2017 sunt deja strigator la cer, apel in asteptare NU !
Conferinta e pe bani ! Rusine sa va fie !
Devierea costa, chiar asa?

Exista apel in asteptare dar ce vrei tu nu e apel in asteptare. Serviciile de retea de gen apel conferinta si redirectionare nu sunt pe bani. Te costa in schimb apelul in sine.
Eu zic sa clarifici ce vrei de fapt inainte de a striga la cer orice.

#7432
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cum sa nu fie apelul in conferinta pe bani?
Eu am nelimitat si totusi platesc extra euro intregi pentru conferinta, deci in mod clar conferinta este pe bani si e taxata suplimentar.

#7433
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007
Parca este pe bani in alta retea

  Cum este tarifat serviciul conferinČ›ă?

Pentru a iniČ›ia o conferinČ›ă nu trebuie să plăteČ™ti nimic. Fiecare apel către un interlocutor pe care îl incluzi în conferinČ›ă are tariful standard pentru un apel de voce (se consumă începând cu minutele incluse în abonament).

Serviciul ConferinČ›ă nu este compatibil cu numerele favorite cu care poČ›i vorbi nelimitat, numerele magice Č™i cu alte oferte speciale. În toate aceste cazuri, apelurile efectuate prin serviciul ConferinČ›ă vor fi taxate la tarif standard.

Serviciul ConferinČ›ă efectuat în afara reČ›elei Orange nu consumă din minutele incluse în pachet în cazul abonamentelor cu minute naČ›ionale nelimitate sau în cazul abonamentelor activate după data de 16 septembrie 2013. Acestea vor fi tarifate conform tarifului în afara reČ›elei a pachetului respectiv.

Orice apel prin care se iniČ›iază o conferinČ›ă, precum Č™i cel/cele care sunt incluse în conferinČ›ă, se consideră ca fiind în întregime apel de tip conferinČ›ă, indiferent de durata acesteia.

Edited by afi, 24 June 2017 - 17:06.


#7434
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007

View Postsamebo, on 24 iunie 2017 - 15:46, said:

Cum sa nu fie apelul in conferinta pe bani?
Eu am nelimitat si totusi platesc extra euro intregi pentru conferinta, deci in mod clar conferinta este pe bani si e taxata suplimentar.

Vezi la apel conferinta -> intrebari frecvente: https://www.orange.r...ptiuni-de-apel/
Pune o factura detaliata aici sa vedem pentru ce platesti exact acei euro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate