Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14846 replies to this topic

#7453
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostMaryus89, on 01 iulie 2017 - 19:24, said:

Salutare! Aveti idee daca s8 se poate achizitiona in rate pe factura? I-am dat un mesaj orange helper-ului dar poate imi raspundeti voi intre timp. Multumesc!
Salut,
Ti-am trimis un raspuns in PM.
O zi buna,
Orange Helper

#7454
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postgykanes, on 01 iulie 2017 - 18:20, said:

Te-a trimis și pe tine cu telefonul în Service? ������ Mie mi-a zis ca e disponibil pt telefonul meu și trebuie sa ma duc în service. Vrăjeală de 2 lei....
Ei de fapt nu au lansat nici un fel de update pt S6 (Android 7)
Nu dar astept pe mai multe telefoane update-uri la securitate gen la S5 neo nici in prezent nu au scos update-ul de securitate desi o sa scoata Olandezii pe cel din Iunie...
Orange este in urma cu aceste soft-uri vadca..

Nu am de ce sa-ti dau IMEI , cand poti spune daca se mai ocupa cineva sau nu.. e simplu , nu suntem obligati sa mergem la service pentru un update OTA

#7455
catalinudr

catalinudr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 27.05.2016
Salut orange helper detin un abonament de 17 euro la orange cred ca de 5 ani si doresc sa l prelungesc pentru a imi achizitiona un telefon gen s7 si voiam sa stiu ce oferta as primi, deoarece nu prea am incredere ce imi este oferit in orange shop uri majoritatea lucratorilor incearca sa isi faca targeturile si mai stii ce imi baga pe gat, nu mai zis ca am intrat pe magazinul online si e jale mai bine renunt la abonament si reducerea pe care mi o ofera o pot gasi sub foma unei oferte la liber la alte magazine online.
Ma bate rau gandul la o portare la vodafone, 31 red si s7 edge cu 400 de lei 10 gb net si nelimitat tot ce inseamna social media,youtube, netflix, hbo go, iar la red 22 cu 800 de lei s7 si aceeasi poveste cu net ul.
Multumesc anticipat !

#7456
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcatalinudr, on 02 iulie 2017 - 20:01, said:

Salut orange helper detin un abonament de 17 euro la orange cred ca de 5 ani si doresc sa l prelungesc pentru a imi achizitiona un telefon gen s7 si voiam sa stiu ce oferta as primi, deoarece nu prea am incredere ce imi este oferit in orange shop uri majoritatea lucratorilor incearca sa isi faca targeturile si mai stii ce imi baga pe gat, nu mai zis ca am intrat pe magazinul online si e jale mai bine renunt la abonament si reducerea pe care mi o ofera o pot gasi sub foma unei oferte la liber la alte magazine online.
Ma bate rau gandul la o portare la vodafone, 31 red si s7 edge cu 400 de lei 10 gb net si nelimitat tot ce inseamna social media,youtube, netflix, hbo go, iar la red 22 cu 800 de lei s7 si aceeasi poveste cu net ul.
Multumesc anticipat !

Salut,

Te rugam sa ne trimiti un PM cu numarul tau de telefon, pentru a verifica situatia ta.

O zi buna,
Orange helper

#7457
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am o mica nelamurire. Inteleg din mesajul atasat ca mai am 1030 MB nationali si ca din alti MB nationali mai am 4014 in roaming? La voce presupun ca cei 67 min/sms nationali sunt si in roaming see chiar daca nu scrie explicit?

multumesc

Attached Files



#7458
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostdreaQ, on 03 iulie 2017 - 09:57, said:

Am o mica nelamurire. Inteleg din mesajul atasat ca mai am 1030 MB nationali si ca din alti MB nationali mai am 4014 in roaming? La voce presupun ca cei 67 min/sms nationali sunt si in roaming see chiar daca nu scrie explicit?

multumesc

Salut,

Pentru a verifica exact situatia ta, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon.

O zi buna,
Orange helper

#7459
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
E abonament "de firma" va trimit mesaj dar sa nu incepeti cu aaaa nu se poate doar persoana desemnata Posted Image
Daca nu se poate prin privat macar sa deslusesc SMSul. Multumesc

LE: Multumesc, buna incercare. Acum, daca se mai pricepe careva la deslusirea mesajelor de genul asta? Orange_helper nu ma poate ajuta poate un utilizator cu cunostinte avansate de cost-control.

Edited by dreaQ, 03 July 2017 - 11:07.


#7460
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View PostdreaQ, on 03 iulie 2017 - 09:57, said:

Am o mica nelamurire. Inteleg din mesajul atasat ca mai am 1030 MB nationali si ca din alti MB nationali mai am 4014 in roaming? La voce presupun ca cei 67 min/sms nationali sunt si in roaming see chiar daca nu scrie explicit?

multumesc

1030 MB Nationaili din care 4014 MB in Roaming =)) , e bine daca din 1030 poti avea 4000 e bine , Orange Rulz

Sau iti ia 4014 din aia 20GB aniversari

Edited by Gotyc, 03 July 2017 - 12:46.


#7461
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
De-acolo eu inteleg ca ai asa: 1 GB o data, inca 4GB nationali care sunt disponibili si in roaming SEE, si inca 20.4 GB din bonus aniversar.
Virgula aia dupa primul GB inseamna mult ... nu vad sa scrie undeva "1030 MB din care 4014 MB disponibili si in roaming ..."

#7462
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
E simplu pana la urma chiar daca din mesaj nu reiese. Cei 4GB sunt disponibili in Roaming in urma bonusului de 20 GB.

#7463
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,884
  • Înscris: 14.05.2013
Primesc urmatorul mesaj , ma prezint in shop, astept 30min la coada si consultantul imi spune dupa ce verifica in calculator ca  nu au acest produs pe stoc. Ce sa mai zic? Am pierdut o ora cu tot cu traficul infernal din oras, si cam atat.

Attached Files



#7464
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdanielzgk, on 04 iulie 2017 - 15:06, said:

Primesc urmatorul mesaj , ma prezint in shop, astept 30min la coada si consultantul imi spune dupa ce verifica in calculator ca  nu au acest produs pe stoc. Ce sa mai zic? Am pierdut o ora cu tot cu traficul infernal din oras, si cam atat.


Salut,

Te-am contactat prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#7465
smv167

smv167

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 01.02.2006
Daca pun link catre un Orange store poti sa divulgi un nr de telefon al magazinului ?!
Mi se pare penibil sa ajung fizic in store si sa-mi spuna furnizorul ca trebuia sa ma programez inainte .

Ca sa nu plec cu mana goala , daca este canicula o sa iau un formular de reziliere .
Sau optiunea ecologica .... portarea .

#7466
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008
O intrebare in legatura cu acel configurator prepay - https://www.orange.r...gurator-prepay/

E normal sa fie diferenta asta?
Spoiler
Spoiler
Minutele sunt aceleasi, dar la 2.5gb de net costa 5.26euro, iar la 3gb de net costa 5.16euro, mai ieftin cu 10centi. Nu ma supar ca primesc mai mult net si mai ieftin, doar intreb.
Si ca un feedback, nu puteti face o combinatie si pentru 5 euro? Nu am gasit nici o combinatie care sa fie fix 5 euro, doar 5.07 parca era minim. Daca am doar 5 euro credit, atunci nu pot activa nimic. Stiu ca vreti ca lumea sa consume cat mai mult, dar daca tot ati pus limita de 5 euro, atunci faceti si asa cum a fost in vechea promotie, unde era o combinatie cu 5 euro.

Mai e o situatie cu pret ciudat:
4GB internet naţional
1.42GB Limita de consum date în roaming în SEE (calculata din resursele de date incluse în optiune şi bonusuri)
1500minute sau SMS-uri naționale și în roaming în SEE
50minute sau SMS internaționale pe mobil
5.48euro

5GB internet naţional
1.37GB Limita de consum date în roaming în SEE (calculata din resursele de date incluse în optiune şi bonusuri)
1500minute sau SMS-uri naționale și în roaming în SEE
50minute sau SMS internaționale pe mobil
5.27euro

Edited by tigerheart, 05 July 2017 - 11:20.


#7467
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
stai sa vezi configuratorul pentru abonamente... fie ca selectezi 3GB fie ca 4GB, pretul e tot ala 11,14 euro. Si cand te gandesti ca pe configuratorul vechi aveai dublu la pretul ala... s-au scumpit rau de tot serviciile Orange in vara asta.

Configuratorul e facut sa nu ofere suma minima (5euro prepay, 10 abonament) ci peste. Aia e suma minima de configurat.

#7468
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,884
  • Înscris: 14.05.2013

View Postdanielzgk, on 04 iulie 2017 - 15:06, said:

Primesc urmatorul mesaj , ma prezint in shop, astept 30min la coada si consultantul imi spune dupa ce verifica in calculator ca  nu au acest produs pe stoc. Ce sa mai zic? Am pierdut o ora cu tot cu traficul infernal din oras, si cam atat.
Haos total in ograda. Cei din shop imi zic sa trec azi sa ridic coletul, helper imi spune maine. Mai nu mai trec deloc si cumpar din alta parte.

#7469
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 16.03.2007
Orange_helper, te rog frumos sa ma lamuresti daca Bonusul Aniversar 20 de ani, activat in data de 6 iunie 2017, se va reactiva din nou la o luna distanta, adica maine, 6 iulie 2017? Mentionez ca am activa o optiune de 5 euro. Din cate am citit pe pagina Bonusului pe siteul Orange.ro, acest bonus se acorda de doua ori, timp de doua luni.

De asemenea, pe pagina Credit Info din contul meu Orange, nu apare ca ar fi activ acest Bonus. La credit info nu imi mai apar date apartinatoare acestui Bonus, doar cele ale optiunii de 5 Euro. Probabil am consumat MB, dar nu ar fi trebui sa apara si la Credit Info ca este activ bonusul, dar 0? Am atasat o captura de ecran din Credit Info corespunzator numarului meu asociat contului Orange pentru exemplificare.

Attached Files


Edited by cris2d2, 05 July 2017 - 17:31.


#7470
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcris2d2, on 05 iulie 2017 - 17:30, said:

Orange_helper, te rog frumos sa ma lamuresti daca Bonusul Aniversar 20 de ani, activat in data de 6 iunie 2017, se va reactiva din nou la o luna distanta, adica maine, 6 iulie 2017? Mentionez ca am activa o optiune de 5 euro. Din cate am citit pe pagina Bonusului pe siteul Orange.ro, acest bonus se acorda de doua ori, timp de doua luni.

De asemenea, pe pagina Credit Info din contul meu Orange, nu apare ca ar fi activ acest Bonus. La credit info nu imi mai apar date apartinatoare acestui Bonus, doar cele ale optiunii de 5 Euro. Probabil am consumat MB, dar nu ar fi trebui sa apara si la Credit Info ca este activ bonusul, dar 0? Am atasat o captura de ecran din Credit Info corespunzator numarului meu asociat contului Orange pentru exemplificare.
Salut,
Hai sa verificam impreuna aceasta situatie. Te asteptam cu un PM, in care sa ne oferi numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate