Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Locuinta - dragostea romanului

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#19
The_brain

The_brain

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.04.2014

View Postpatty1, on 13 mai 2014 - 20:54, said:

http://www.economica...rtie_79641.html
Volumul lucrărilor de construcţii a crescut cu 53,2%, în martie 2014, faţă de februarie, ca serie brută, în urma creşterilor înregistrate în lucrările de reparaţii capitale cu 59,9%, lucrările de construcţii noi, 57,7% şi lucrările de întreţinere şi reparaţii curente, plus 36,8%.

ce mincinosi!
asta declara INS la ordinul lui ponta!
sau se fac 3 case in loc de 2!

Edited by The_brain, 13 May 2014 - 21:07.


#20
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
pai cine nu isi permite sa isi ia o locuinta?
E suficient un venit de 2000 roni si iti iei credit 50k euro pe 30-35 ani, gata casa.
Deci oricine isi permite casa, ieftin domle.
Singurii care nu isi permit sunt cei care au venit 1000 roni, dar surpriza si astia isi pot permite o garsoniera mica la periferie, chiar si in capitala.
Chiar si chiriasudezamagit isi permite lejer un credit de 40k euro asa ca de ce va agitati?
Sunteti cam speriati ba baieti de pretul locuintelor, mai usor ca juliti prunul.
Bula la locuinte in romania va mai fi cand o face plopu mere.

#21
atahi

atahi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 15.02.2014
@initiatorul
Tu esti pe bune? Bancile imprumuta statul cu 400.000.000 lei intr-o singura zi (echivalati in euro fireste) ca sa achite miliardu' catre FMI pe anul asta (asta se cheama rostogolirea prin umflare cu dobanzi a datoriei) si voi visati iar credite ipotecare pe care sa uitati a le plati? Sau poate au bani din investitiile straine si bani europeni... Numai balciul de tine. Ai vorbit cu o amica, soacra si vecina si ai decretat ca s-a terminat criza. Hai sa mai faci un topic imbecil pe softpedia.
Ar trebui sa te iei de mana cu Isarescu si sa va aruncati in putul delirului.
N-ai aflat ca in aprilie incasarile de la comisia europeana = 0 (la fel se preconizeaza si mai)?
N-ai aflat ca in primul trimestru profitul OMV-Petrom a scazut cu 19% fata de perioada similara a anului trecut?
N-ai aflat ca bancile nu mai acorda ipotecare imprumuturi in euro, ci numai in lei, si nu oricui si nu pentru cotete mai vechi de 1977?
N-ai aflat ca investitiile fug cu talpile la spinare din cauza instabilitatilor politice si sociale ale zonei, acutizate de dementa Rusiei, adaugate la coruptia uriasa?
N-ai aflat. Ca discuti numai cu oameni de nivelul tau. P'afaristi visatori de profesie.
Ma mir foarte ca esti girat de moderarea ariei ca sa creezi o zona slab si gresit informata a forumului.
Este jenant ce citesc aici. Si jignitor la adresa minimului intelect. Daca exista niste grupuri de interese obscure care vor sa traga de par preturile cosmeliilor care spera sa mai scoata ceva euro pana nu vin rusii calare peste ei nu ma deranjeaza, pentru propaganda lor exista televizorul. Dar sa vezi asta pe softpedia? Jenant.

Edited by atahi, 13 May 2014 - 21:22.


#22
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

View PostMembruAnonim, on 13 mai 2014 - 20:43, said:

Eu as visa fara credit... daca s-ar putea. In 2002 se putea cat de cat, acum nici o sansa! Eu nu prea inteleg ce are creditul, dar ma rog fiecare cu opiniile lui
Acum nu, dar peste cativa ani...poate...Niciodata sa nu spui niciodata !Posted Image
Nu se stie ca pamantul,
Din ce parte bate vantul...

Mai sunt multe credite neperformante tinute sub pres, executari silite care nu au ajuns la capat...Tic, tac...Tic, tac...Posted Image

Edited by vacantamijlocie, 13 May 2014 - 21:20.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Imprumuta ca n-au ce face cu ei... si dobanzile sunt inca bune.
Le-ar da cu placere cu 10% credite de nevoi personale da nu prea intra romanu in banci sa le ceara

Auzi amice citeste te rog toata stirea ref petrom... a scazut cu 19% dupa un an RECORD dar a devenit 50% din profitul omv.

Tu stii sa citesti o stire? Ca info aia de ti-am subliniat-o eu era mult mai valoroasa

Da stirea cu estimarea pib pe q1'2014 ai citit-o? Era in acelasi articol

Edited by MembruAnonim, 13 May 2014 - 21:21.


#24
atahi

atahi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 15.02.2014
Ce-mi pasa mie ce estimezi tu? Cifre actuale, concrete, existente vrem.
Record a fost si la bula imobiliara. Acum se sparge si bula carburantului. Cu motive intemeiate, tati, nu cu doua vorbe trei minciuni de pe la fitescine. Investitiile au colapsat si transporturile odata cu ele.
Delirati fericiti spre faliment, precum mandrii soimi aerieni ai patriei in 23 august 1989.

Edited by atahi, 13 May 2014 - 21:27.


#25
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

View PostMembruAnonim, on 13 mai 2014 - 21:19, said:

Imprumuta ca n-au ce face cu ei... si dobanzile sunt inca bune.
Le-ar da cu placere cu 10% credite de nevoi personale da nu prea intra romanu in banci sa le ceara

Auzi amice citeste te rog toata stirea ref petrom... a scazut cu 19% dupa un an RECORD dar a devenit 50% din profitul omv.

Tu stii sa citesti o stire? Ca info aia de ti-am subliniat-o eu era mult mai valoroasa

Da stirea cu estimarea pib pe q1'2014 ai citit-o? Era in acelasi articol

Si ce castig au cetatenii obisnuiti ? Puterea lor de cumparare a scazut. Profiturile sunt la marile firme, care dicteaza, la baietii "destepti", politicieni etc. De obicei sunt scoase peste granita (hemoragie de bani ), prin paradisuri fiscale. Nimic nou sub soare.Posted Image

Edited by vacantamijlocie, 13 May 2014 - 21:26.


#26
murgaco

murgaco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 21.12.2008
nu e bine sa platesti rate 30 de ani pentru o locuinta pentru ca "te fura banca" (pentru ca banca nu te lasa sa strangi banii pentru casa, te obliga sa faci credit), piata imobiliara se duce la vale,blocul in care ai locuinta va avea bulina....
Mai bine rate la "ifoane", la "bemveuri" si vacante la Dubai, mai o gaura in vena mai un tras pe nas, ce naiba ... si asa va mai veni o bula... asa ca...
E bine ca avem garantia ca putem plati chirie toata viata,putem schimba casa in fiecare an...

#27
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
cristimate=chiriasudezamagit
macar chiriasu e curat nu are datorii pe caramizi fara valoare in viitorul apropiat

#28
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postatahi, on 13 mai 2014 - 21:09, said:

@initiatorul
Tu esti pe bune? Bancile imprumuta statul cu 400.000.000 lei intr-o singura zi (echivalati in euro fireste) ca sa achite miliardu' catre FMI pe anul asta (asta se cheama rostogolirea prin umflare cu dobanzi a datoriei) si voi visati iar credite ipotecare pe care sa uitati a le plati? Sau poate au bani din investitiile straine si bani europeni... Numai balciul de tine. Ai vorbit cu o amica, soacra si vecina si ai decretat ca s-a terminat criza. Hai sa mai faci un topic imbecil pe softpedia.
Ar trebui sa te iei de mana cu Isarescu si sa va aruncati in putul delirului.
N-ai aflat ca in aprilie incasarile de la comisia europeana = 0 (la fel se preconizeaza si mai)?
N-ai aflat ca in primul trimestru profitul OMV-Petrom a scazut cu 19% fata de perioada similara a anului trecut?
N-ai aflat ca bancile nu mai acorda ipotecare imprumuturi in euro, ci numai in lei, si nu oricui si nu pentru cotete mai vechi de 1977?
N-ai aflat ca investitiile fug cu talpile la spinare din cauza instabilitatilor politice si sociale ale zonei, acutizate de dementa Rusiei, adaugate la coruptia uriasa?
N-ai aflat. Ca discuti numai cu oameni de nivelul tau. P'afaristi visatori de profesie.
Ma mir foarte ca esti girat de moderarea ariei ca sa creezi o zona slab si gresit informata a forumului.
Este jenant ce citesc aici. Si jignitor la adresa minimului intelect. Daca exista niste grupuri de interese obscure care vor sa traga de par preturile cosmeliilor care spera sa mai scoata ceva euro pana nu vin rusii calare peste ei nu ma deranjeaza, pentru propaganda lor exista televizorul. Dar sa vezi asta pe softpedia? Jenant.

Eu am o dilemă. Isarescu asta, bou așa cum il consideri tu si inca o duzina pe sp, e guvernatorul băncii naționale. Nu il cunosc, stiu doar ca studenții la ise din tm erau incantati cand venea sa le predea.
Am dubii mari ca delirul e la el. Nu sunt un fan al autoritatii, in general, dar moda asta de a te caca pe cineva care câștiga (din salariu)  de 30 ori cat tine mi se pare de cacao.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postatahi, on 13 mai 2014 - 21:24, said:

Ce-mi pasa mie ce estimezi tu? Cifre actuale, concrete, existente vrem.
Record a fost si la bula imobiliara. Acum se sparge si bula carburantului. Cu motive intemeiate, tati, nu cu doua vorbe trei minciuni de pe la fitescine. Investitiile au colapsat si transporturile odata cu ele.
Delirati fericiti spre faliment, precum mandrii soimi aerieni ai patriei in 23 august 1989.
Coane, inteleg ca nu esti de acord. Spune-ne de vezi tu. Eu asta vad asta scriu... nu ne da exemple care nu te pricepi. Datoria statului roman, e mica crede-ma. Se poate plati fara probleme daca cineva isi pune in cap asta. Stii cat e rezervs bnr?

#30
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
penibil sa vedem astfel de topicuri, disperare mare. Dar intelegem situatia. Ha ha ha

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce disperare vezi tu gicule in topicul asta??? Chiar sunt curios

#32
atahi

atahi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 15.02.2014
Domnilor, va sfatuiesc sa mergeti personal fiecare din voi maine la orice banca si sa cereti un imprumut ipotecar in euro pentru o locuinta ipotetica pe care v-o doriti si sa veniti pe forum cu rezultatele. 98% nu veti primi nimic. Si atunci intelegeti realizatea, pentru ca pe softpedia aparent nu se mai face curatenie si gasim multe tampenii, ca topicul asta de exemplu, nascut din discutiile cu amicii soacra si vecina.

#33
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008
Parca incep sa revad postarile din 2005-2006, care vorbeau/ scriau despre cresterile de pret...Posted Image

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ia du-te intr-o banca, o sa ramai surprins. Se vor purta cu tine cu manushi si daca nu ai dat nici o tzeapa nici unei banci in ultimii ani pleci cu un credit aprobat in cateva zile

#35
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Bula imobiliara va reveni, asa ca cumparati acum daca abeti lovele

Edited by petre69, 13 May 2014 - 21:45.


#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu o vad deja in sua cu  ziceam. In blocul nasului meu din florida deja se vinde cu pret mai mare decat in bula din 2007

In vancuver unde sta un amic preturile au kuat-o razna... in spania desi nu se vinde nimik preturile nu scad... la ce ma uit eu. In germani cresc de 3 ani...

Edited by MembruAnonim, 13 May 2014 - 21:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate