Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Eurovision 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,510
  • Înscris: 21.04.2014

View PostGRATEFUL, on 12 mai 2014 - 12:33, said:

si totusi vad ca poarta. de ce? este destul de dezgustator sa apari asa si mai ales in public. nu exista tratament? intreb si eu, ca nu stiu, nu am studiat problema. de ce nu se epileaza/ rade macar?
ce ai vrut sa spui mai exact? vrei sa compari patologicul cu devierea asumata cu buna stiinta?

In cazul ei (sufera de PCOS) nu exista tratament, iar daca ai urmarit videoclipul, tipa spune ca a incercat sa se epileze - un proces extrem de dureros si chiar s-a ras ... dar fara succes !

Ce vreau sa spun ? Ca nici baietii de la ZZ TOP cu maturile lor nu sint exact niste sex simboluri masculine de sa lesin dupa ei, dar asta nu ma impiedica sa-mi placa muzica pe care o cinta. Posted Image

Edited by honeybee, 12 May 2014 - 13:18.


#56
Jo-Malbun

Jo-Malbun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 27.03.2014
M-am uitat în urmă la păreri, e normal ca lumea să aibă repulsie la aceste lucruri. M-am referit la lucruri premeditate și la efecte... am sugerat cauze, dar n-am amintit despre soluții, ori pentru asta mai trebuie să scuipi și contra vântului...

Huuh, am dat iar de poza acelei ființe Posted Image ...  zău că nu pot s-o privesc decât cu coada ochiului pe furiș... Și-a lăsat barba ca să sfideze... Știu... e un suflet, ce vină are?... trebuie să-i înțelegem, să fim îngăduitori... dar nu toleranți în sensul să-i lași să ți se urce în cap! Măi n-auzi!... stai în gaura ta, demone! care o scoți în față ca să pervertești mințile copiilor, spurcăcioșilor care promovați asta!

View PostDany noob, on 11 mai 2014 - 18:51, said:

Homosexualitatea e prezenta si la animale , e un lucru normal.
Spalarea pe creier o face religia care spune tuturor ca homosexualii trebuiesc omorati si ca faci un pacat atunci cand porti prezervativ.
Fals prietene, homosexualitatea la animale nu e normală. Animalele trăiesc într-un mediu otrăvit de om cu radiații de tot felul, chimicale, detonări nucleare în ocean și n experimente genetice făcute pe animale.

Religia nu spune așa ceva, revizuieșteți „sursele”, spălarea pe creier vine din altă parte, iar la ultima e de discutat, dar să ai și cu cine.

View PostDany noob, on 11 mai 2014 - 18:51, said:

-Imi place look-ul tipului ? Nu. Sunt deranjat de el ? Nu.
-Iar rezultatul de aseara e un pas inainte.
-Nu ești deranjat?... Poate că ar trebui să te întrebi de ce... Simplu.
-E un pas înainte spre hău... căderea omului.....care se face cu lumină contrafăcută luciferică și cu false necesități.
Sunt ca niște cuști în care vrei să intri singur, ca să fii în siguranță, protejat de către „sistem” Posted Image

View Postviotl, on 08 mai 2014 - 22:15, said:

Cel mai frumos spectacol de 20 de ani incoace. Felicitari danezilor din partea mea, efectele au fost de vis.
Ochei... e doar un ambalaj menit să ne scarpine bastonașele și conurile retinei... Contează însă ce se află în interior... Posted Image
Tot danezii au venit în trecut cu niște monștri ce grohăiau rock într-un loc impropriu... și au câștigat.
A mai fost unul inversat de prin Israel, pe urmă una sau unul strâns de oo, acum barba neaoșă... Mai amintiți-vă de vocea Olandei... tipul cu belciuge și tatuat până-n unghii... talentat, nu spun nu... Nu-i clar trendul, adică ordinul?... Sunt țări spre care tindem... spre valorile lor... „emancipare” adică... Libertate de exprimare... Velea i-a ajuns din urmă pare-se... E conform... și de trei ori negru... odată din naștere (respect asta), a doua din tatoo, a treia din minte întunecată: „dragostea se face-n minim doi...” Posted Image

Întrebarea legitimă ar fi ce căutăm noi acolo la „contest”... creștini fiind? De ce validăm aceste mizerii prin participare?
Și dacă sistemul e conceput să nu te poți opune, vin și îi întreb pe artiști: măi cântăcioșilor, muriți de foame?... de ce nu boicotați măi talentaților, de ce participați măi disperaților la selecții? Voi nu realizați că sunteți folosiți și puneți „osul” la instituirea nefirescului ca normalitate?
Nu vă pasă de copiii voștri care vor trăi într-un viitor construit și de către voi, cu homosexualism exacerbat artificial, menajuri perverse și alte „experiențe” pe care voi sunteți tentați să le gustați?

Edited by Jo-Malbun, 12 May 2014 - 14:58.


#57
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
" Oh sh*t, trebuie sa acordam puncte Austriei, sa nu cumva sa lasam impresia ca suntem o tara de homofobi ".

... si uite asa a castigat Conchita Wurst finala Eurovision 2014.

#58
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014

View Posthoneybee, on 12 mai 2014 - 13:09, said:

In cazul ei (sufera de PCOS) nu exista tratament, iar daca ai urmarit videoclipul, tipa spune ca a incercat sa se epileze - un proces extrem de dureros si chiar s-a ras ... dar fara succes !

Ce vreau sa spun ? Ca nici baietii de la ZZ TOP cu maturile lor nu sint exact niste sex simboluri masculine de sa lesin dupa ei, dar asta nu ma impiedica sa-mi placa muzica pe care o cinta. Posted Image
Ai facut o ciorba cu comparatiile tale.Posted Image
Mai intai ai facut asemanarea intre barbatul cu barba care se crede femeie, cu femeia cu barba care se percepe totusi  femeie(!!!!)
Apoi ai dat ca exemplu un alt barbat muzician cu barba ( care presupun ca se simte barbat) , comparandu-l cu ciudatul finalist Eurovision....macar daca ar fi fost stralucit din punct de vedere muzical productia lui...dar nici din perspectiva asta nu merita admiratia mea. Au fost alti interpreti si piese muzicale mai remarcabile in concurs.Posted Image

#59
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Pana la urma vorbim de un barbat in rochie si n-ar fi trebuit ca acest lucru sa conteze in acordarea voturilor.

#60
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014
daca a imbracat rochia feminina, trebuia sa-si rada barba...asa, din bun simt, daca tot vrea sa semene cu o femeie.Posted Image

#61
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Poate avea cosuri...

#62
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014

View PostImaCela, on 12 mai 2014 - 21:55, said:

Poate avea cosuri...
Nu, mesajul a fost clar: "Vedeti, sunt barbat - dar  in ciuda acestui adevar evident - percepeti-ma ca femeie." Acest mod de gandire este specifica agendei "noii tolerante".

Edited by GRATEFUL, 12 May 2014 - 22:12.


#63
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Stiu dar ma enerveaza ca a obtinut ce a vrut: atentie, multa atentie, multe comentarii si premiul!
Un exemplu perfect de manipulare mediatica.

#64
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014
pe mine ma enerveaza, cateodata, ce usor pot fi manipulati oamenii.

oricum este un freak, un monstru si nu are ce sa caute in lumina reflectoarelor. iti vine sa vomiti numai cand il vezi.

Edited by GRATEFUL, 12 May 2014 - 22:31.


#65
blocexpert

blocexpert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.02.2013
Daca ar fi fost la Vocea Romaniei, oare s-ar fi intors vreun jurat?
Dar, daca ar fi fost la X Factor, ce ar fi spus Cheloo?

#66
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014
cine sunt juratii? cine-i Cheloo?
Vocea Romaniei, x Factor, Eurovision ...aceeasi mancare de peste. ca in timpurile Romei antice:"Paine si circ". Europa a primit portia lui de circ... ce mai conteaza ca a castigat un transsexual? ce, parca a contat in vechime  cand in arena mureau gladiatorii sau crestinii erau sfasiati de lei? distractie sa fie!

Edited by GRATEFUL, 12 May 2014 - 23:48.


#67
blocexpert

blocexpert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.02.2013
Eu plec de la ideea ca oricat ai vrea sa nu urmaresti anumite emisiuni si oricat ti-ar displace anumite personaje, fara sa vrei auzi si cine-i jurat si cine-i Cheloo. Chiar nu poti trai fara sa ridici ochii si sa te uiti stanga-dreapta. La Antene nu ma uit dar la cei cu Vocea, am mai cascat ochii din cand in cand, fie si numai pentru ideea de concurs. Plus ca pentru a putea combate intr-o discutie (de orice fel) ar trebui sa ai habar si de ce nu iti place tie dar ii place interlocutorului, adica sa incerci sa il bati cunoscandu-i armele. Zic si eu...

#68
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,510
  • Înscris: 21.04.2014

View PostGRATEFUL, on 12 mai 2014 - 21:22, said:

Ai facut o ciorba cu comparatiile tale.Posted Image
Mai intai ai facut asemanarea intre barbatul cu barba care se crede femeie, cu femeia cu barba care se percepe totusi femeie(!!!!)
Apoi ai dat ca exemplu un alt barbat muzician cu barba ( care presupun ca se simte barbat) , comparandu-l cu ciudatul finalist Eurovision....macar daca ar fi fost stralucit din punct de vedere muzical productia lui...dar nici din perspectiva asta nu merita admiratia mea. Au fost alti interpreti si piese muzicale mai remarcabile in concurs.Posted Image

N-am facut nici o asemanare si nici n-am pledat cauza austriacului. Ti-am demonstrat doar ca a purta barba nu este ceva pur masculin, cum afirmai, si ca o barba neingriita nu-i face mai barbati pe Bill Gibbons si Dusty Hill in ochii unei femei. Tot niste ciudati, care vor sa iasa din tiparele normalului, sint si ei la urma urmei. Posted Image

View PostGRATEFUL, on 12 mai 2014 - 21:49, said:

daca a imbracat rochia feminina, trebuia sa-si rada barba...asa, din bun simt, daca tot vrea sa semene cu o femeie.Posted Image

Si kilturile seamana cu minijupele ce le purtam in liceu. Dar n-am vazut nici un scotian sa-si rada barba. Posted Image

#69
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,675
  • Înscris: 15.06.2007
Hai ca tipu'  avea rochie faina..

#70
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014

View Posthoneybee, on 13 mai 2014 - 00:35, said:


Si kilturile seamana cu minijupele ce le purtam in liceu. Dar n-am vazut nici un scotian sa-si rada barba. Posted Image
Dar, nu ai inteles. Problema nu este cu barba purtata de un barbat caruia ii sta bine.Posted Image

View Postblocexpert, on 13 mai 2014 - 00:29, said:

Eu plec de la ideea ca oricat ai vrea sa nu urmaresti anumite emisiuni si oricat ti-ar displace anumite personaje, fara sa vrei auzi si cine-i jurat si cine-i Cheloo.
Posted Image pai, intrebarile au fost retorice.

#71
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014
show-ul continua...politica agresiva A Noii tolerante isi face simtita coltii...
http://s1142.photobu...60fbba.png.html
se intampla in Viena unde organizatorii LIFE BALL au umplut orasul cu aceste pancarde publicitare imense.
voi ce credeti: care este mesajul lor?
....
copilasii, tinerii in formare, ce sa mai creada?!

Edited by GRATEFUL, 15 May 2014 - 18:33.


#72
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,512
  • Înscris: 17.04.2014
Posted Imagecum vi se pare alternativa promovata, propusa  de Life Ball: "femeia cu penis"?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate