Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Eurovision 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Titlu de stiri la PROTV:  ,,merg pe barba lor"  :D

#38
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View PostImaCela, on 11 mai 2014 - 19:08, said:

Titlu de stiri la PROTV:  ,,merg pe barba lor"  Posted Image

unii/ unele fac haz. perceptiile diferaPosted Image

#39
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Asa-i normal.

#40
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View PostImaCela, on 11 mai 2014 - 19:25, said:

Asa-i normal.

Problema nu este ca percepem diferit, ci cand percepem sfidand  ceea ce este normal.( vorbesc la general)

#41
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Sa inteleg ca aparitia cu barba e ceva normal si eu sfidez?

#42
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View PostImaCela, on 11 mai 2014 - 19:36, said:

Sa inteleg ca aparitia cu barba e ceva normal si eu sfidez?

nu, asa...Posted Image
problema este cu aparitia " feminina"  cu alura barbateasca.
a purta barba este masculin, nicidecum feminin.

Edited by GRATEFUL, 11 May 2014 - 19:44.


#43
Jo-Malbun

Jo-Malbun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 27.03.2014
Am ratat topicul... trei pagini deja pentru o vomă media care e acest simulacru de concurs de tristă amintire,
n-ar mai fi în vecii vecilor... să treacă fuga măcar două trei zile... să uit. N-am o problemă cu prestația noastră,
puteam ieși și pe locul 80... no problem...
Ce rețin e coama lui, kinky și trilul ei prelung de la apogeu, are plămâni... știe... bravo, a fost bine...

Problema mea e că ne-au băgat pe gât ARĂTAREA aia HORROR... !
Ptiuuu drace, nu m-am putut uita, la ea sau el... huh!... Posted Image
Nici scâncetul „melodios” n-am fost în stare să-l ascult... decât un pic așa... ca să știu de ce anume să fug...

Asta e...! „Oiropa” ne bagă pe gât nefirescul pe post de normalitate... era simplu de ghicit de altfel...
Ai un homalău pe acolo sau alt ciudat?... ok, el e câștigătorul... așa e comanda... că trebuie să învățăm „toleranța”,
adică haosul satanic trebuie implementat... homo, lesbi, târfe, proxeneți, pedofili și incestuoși...
toți își cer „drepturile” prin reprezentanții lor de la vârf de la brucsel ...Posted Image

Edited by Jo-Malbun, 11 May 2014 - 19:58.


#44
Jo-Malbun

Jo-Malbun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 27.03.2014
Din aceeași serie....  același trend, același scop...
semințele haosului ascunse în „artă” și în show... vector mai bun nu se putea găsi...

„Oui, oui, oui!” Dansul pe tocuri cu care trei bărbați francezi au înnebunit audiența

Ați înțeles?... „au înnebunit audiența”.... bărbați pe tocuri...   brrrrrr Posted Image
Cât talent...  Pentru câte cauze mai bune... LIPSĂ?....
Copiii sunt astfel „pregătiți” cu grijă... inițiați în arta „toleranței”... Cum va fi mâine?...
Dar să nu fiu off topic, aici e cu „bărbi”...

#45
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Bre, io nu stiu de ce plm va uitati la "concursul asta". Ati vazut selectia romaneasca, v-a placut melodia, trageti-o in format mp3 si ascultati-o. Nu imi dau seama de ce va pierdeti vremea urmarind abjectiile strainilor, mai ales scarbosenia aia cu barba. O femeie reala are trasaturi feminine. Un barbat poate sa aiba par oriunde, ma doare in basca de natura si cantitatea lui. Dar sa votezi doar vocea (habar nu am cum canta, nu am ascultat trilurile aratarii) si sa promovezi acest curent doar ca e la moda si da bine, mie mi se falfaie. Si cand mi se falfaie e grav. E ca si cum ai face sex cu o femeie care arata beton la trup, se misca demential, dar are o moca de Hulk sau alte aratari. Chit ca e intuneric in camera/masina/padure.
Viva eurovizion, viva gayparade si viva tot ce presupune anormalitatea! Bleah!

#46
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
@Jo-Maibun:

Quote

Problema mea e că ne-au băgat pe gât ARĂTAREA aia HORROR... !
Cine ti-a bagat-o pe gat? A venit careva si ti-a luat bateriile din telecomanda? :w00t: Nici mie nu mi-a placut tipul/tipa, dar daca multora le-a placut, foarte bine ca a castigat.

Tu si altii care au scris aici n-ati invatat ca ceea ce e interzis va fi intotdeauna dorit? In plus, daca ai ceva in cap, faci ce crezi tu ca e bine, nu ce vezi la TV.  Daca te uiti la stirile de la 5, nu te obliga nimeni sa dai cuiva in cap.

#47
Jo-Malbun

Jo-Malbun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 27.03.2014

View Postpufonel, on 11 mai 2014 - 21:52, said:

@Jo-Maibun:

Cine ti-a bagat-o pe gat? A venit careva si ti-a luat bateriile din telecomanda? Posted Image Nici mie nu mi-a placut tipul/tipa, dar daca multora le-a placut, foarte bine ca a castigat.
Tu si altii care au scris aici n-ati invatat ca ceea ce e interzis va fi intotdeauna dorit? In plus, daca ai ceva in cap, faci ce crezi tu ca e bine, nu ce vezi la TV.  Daca te uiti la stirile de la 5, nu te obliga nimeni sa dai cuiva in cap.

Ce spui tu e clișeu deja, nu ți-e clar că aceste lucruri programatice, girate perfid sub masca unor așa-zise voturi,
au efecte clare asupra a milioane de copii și oameni mai labili care nu-s atât de „căliți” ca și tine...
Ai impresia că aceste lucruri nu sunt atent studiate? Trendul dorit se obține pas cu pas, și nu e doar rahatul
ăsta sclifosit de contest, sunt lucruri concertate, în muzică, în filme sau în emisiuni tv, se promovează intens anormalitatea ca alternativă, ca și cum normalul ar fi pe cale de dispariție.
Răul e instituționalizat forțat, împotriva firii sub false pretexte.
Că tu nu vezi răul din aceste lucruri și crezi că o telecomandă te poate apăra, e altceva.
Din păcate aceste lucruri nefirești pot fi potențate și induse,
tocmai de aceea avem parte de show-uri de gen cu audiență mare.
Firea omului respinge în mod natural imagini ca cea a respectivului, ce-o fi fost dihania aia...
N-am nimic cu ei, dar să stea în lumea lor și să nu fie „multiplicați” artificial.

Edited by Jo-Malbun, 11 May 2014 - 23:20.


#48
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
A fost ultima data cand ma mai uit la EuroGayvision, idealul europei e femeia cu mustata, nu sunt homofob dar pe transexuali nu pot sa ii suport, sunt niste greseli genetie ale naturii, imi e sila ca a ajuns epava aia umana sa castige un concurs de o asemenea prestanta...


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b1xnyzm7iQk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
ImaCela

ImaCela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 02.09.2012
Oricum, daca acum se voteaza pe criterii sexuale si de ,,deschidere" si ,,toleranta", cred ca e onorant sa nu castigi.

Vorbesc in principiu, nu ca mi-ar fi placut mie Miracolul nostru.
In privinta participarii Romaniei la Eurovizion, are cineva vreuna dintre melodiile concurente inclusa in lista actuala de preferinte?...a lui Traistariu, a lui Ouatu? Luminita Anghel?

#50
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,823
  • Înscris: 01.11.2005
astazi ascultam Spotify la munca la locatia din profil si am auzit ca se facea reclama la melodia cantata de Ovi si Paula Selling - Miracle.Bravo lor.
...dovada atasata...

Attached Files



#51
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Aceasta aratare a reprezentat o natiune. Austria. Cat de tamp sa fii sa trimiti asemenea specimen sa-ti reprezinte neamul, tara?

#52
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,467
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttehnics, on 12 mai 2014 - 08:58, said:

astazi ascultam Spotify la munca la locatia din profil si am auzit ca se facea reclama la melodia cantata de Ovi si Paula Selling - Miracle.Bravo lor.
...dovada atasata...

E si normal ! Orice cioara isi lauda puii, cind in spatele piesei cintate de romani a stat Beyond 51 Productions - o echipa de norvegieni. Posted Image

#53
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,467
  • Înscris: 21.04.2014

View PostGRATEFUL, on 11 mai 2014 - 19:38, said:

nu, asa...Posted Image
problema este cu aparitia " feminina"  cu alura barbateasca.
a purta barba este masculin, nicidecum feminin.

Cum arata ala pe scena la ESC mai putin m-a interesat. Linia melodica si mesajul piesei nu mi-au transmis nimic. D'aia as fi vrut sa cistige olandezii. Posted Image

Si totusi exista cazuri de boli incurabile, in care o femeie nu poarta barba ca sa para masculina.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rgQjfcpG7XY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View Posthoneybee, on 12 mai 2014 - 12:18, said:

Cum arata ala pe scena la ESC mai putin m-a interesat. Linia melodica si mesajul piesei nu mi-au transmis nimic. D'aia as fi vrut sa cistige olandezii. Posted Image

Si totusi exista cazuri de boli incurabile, in care o femeie nu poarta barba ca sa para masculina.


si totusi vad ca poarta. de ce? este destul de dezgustator sa apari asa si mai ales in public. nu exista tratament? intreb si eu, ca nu stiu, nu am studiat problema. de ce nu se epileaza/ rade macar?
ce ai vrut sa spui mai exact? vrei sa compari patologicul cu devierea asumata cu buna stiinta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate