Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Cazier, va implor sa ma ajutati cu un raspuns

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#145
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007
Faptul ca te-ai speriat de cazier dovedeste ca totusi esti constient ca ai facut ceva rau.
Eu te puneam sa platesti de 100 de ori ce ai furat dar asta nu rezolva mare lucru. Exemplele cu toti hoti care fura statul (adica pe contribuabil) nu ajuta deci abtineti-va.
Printre multele drepturi pe care ar trebui sa le aiba un om este si acela de a dormi linistit si de a putea sa-i tranteasca usa in nas unui "organ" atunci cand ii perturba somnul....Asa ca, daca vreti sa aveti un somn de bebelus, ganditiva ce faceti...

#146
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am lucrat in METRO si acolo se actiona similar, in sensul ca daca mancai o ciocolata te puneau sa platesti o folie intreaga. Dar la METRO asta era o justificare oarecum valida pentru ca ei vand en-gros si nu puteai cumpara o singura ciocolata ci doar 5 sau cate erau in folie. Deci ei puteau justifica ca tu mancand o ciocolata le-ai provocat pierderea unei unitati intregi.
Insa in alte supermarketuri n-am idee cum primesc ei acei bani legal.

#147
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Ii baga in buzunar agentul de paza.

#148
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postgerbil, on 24 aprilie 2014 - 12:58, said:

Tatal meu a patit alta si mai si acum 2 ani. Era dupa o problema de sanatate si avea o curea la pantaloni cumparata din kaufland cu ceva timp in urma. S-a dus intr-o zi la magazin si s-au luat de el ca a furat cureaua. Tot asa ca cheama politia, ca etc. L-au pus pana la urma sa o plateasca din nou, din pacate numai aveam bonul ca le dadeam cu el in cap de nenorociti. Tatal meu nu a furat o firmitura de paine, a muncit toata viata cinstit si a ajuns neom din cauza muncii la 63 de ani. Pun pariu ca daca era vreun rrom cu lantul de 1 kil la gat si ceafa groasa nu ii ziceau nimic astia de la magazin chiar daca ala fura de adevaratelea.

ps: Initiator numai fura, nu e frumos. Azi un ou, maine un bou stii cum e vorba..
Daca mi se intampla vreo data o chestie asemanatoare,pe cuvant de onoare de nu fac un circ de nu sa mai vazut ma dezbrac la cucu gol in fata caselor de marcat..dar totusi nu cred ca o sa ajunga pana la chiloti,la vederea primelor vesminte debarasate o sa fiu lasat sa plec.

#149
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
N-am inteles niciodata de unde atata viteza si tupeu pe milogii astia platiti cu 200 euro pe luna, De unde darzenia asta cu care-si apara obiectivul?

View PostI2O, on 15 mai 2014 - 23:01, said:

Daca mi se intampla vreo data o chestie asemanatoare,pe cuvant de onoare de nu fac un circ de nu sa mai vazut ma dezbrac la cucu gol in fata caselor de marcat..dar totusi nu cred ca o sa ajunga pana la chiloti,la vederea primelor vesminte debarasate o sa fiu lasat sa plec.
Eu am patit cu o punga, sa-mi ia casiera punga din cos sa mi-o scaneze, tupeu nesimtit pe astia, mi-am batut si eu joc de ea, ca am pretins ca i-am dat hartie de 500 in loc de 200, pt cumparaturi de 100 si, i-am cerut restu sau chem Politia eu deaici nu plec si nu pleci nici tu!
A facut casa cu sefu de tura de fata, si i-am reclamat inclusiv la CNA si OPC ca forteaza vanzarea de pungi "refolosibile" prin obligarea clientilor de a replati pungile refolosite.

Tin minte ca am intentat o actiune simpla in instanta unde am cerut interzicerea reclamei la pungile refolosibile cata vreme exista cod de bare pe ele si pot fi retaxate, cat si mentiunea clara pungi de unica folosinta, fapt care le atragea accizarea conform legii.

View Postbarbosa, on 25 aprilie 2014 - 09:25, said:

In Constanta era un magazin pe usa caruia erau lipite poze cu cei care au fost prinsi furand de acolo. Prindeau hotul, ii faceau poza cu produsele furate si puneau poza la intrare Posted Image. Fiind un supermarket de cartier, clar aveai toate sansele sa te vada toti cunoscutii.
Nici daca aia erau condamnati definitiv si isi ispaseau pedeapsa cu executare n-aveau acest drept, incalca consitutia anume dreptul la imagine.
Un avocat bun ii falimenteaza, si ii baga si in puscarie pe aia care au decis aceste afisari

Edited by Hedonist, 17 May 2014 - 01:59.


#150
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Nenea, cand bagi asa un produs de-al lor in magazin, de unde ai vrea sa stie casiera ca tu l-ai adus de-acasa sau l-ai pus abia acum in cos? Se vede ca n-ai fost niciodata "milog din asta platit cu 200 euro pe luna".
In astfel de cazuri mergi cu produsul la intrare si iti pune pe el un abtibild cu stampila, iar daca mai vrea sa ti-o scaneze la casa ii arati stampila. Nu iti bati joc de acea angajata care doar isi face treaba.

#151
MB_152

MB_152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 24.05.2006

View PostHedonist, on 17 mai 2014 - 01:59, said:

N-am inteles niciodata de unde atata viteza si tupeu pe milogii astia platiti cu 200 euro pe luna, De unde darzenia asta cu care-si apara obiectivul?

Eu am patit cu o punga, sa-mi ia casiera punga din cos sa mi-o scaneze, tupeu nesimtit pe astia, mi-am batut si eu joc de ea, ca am pretins ca i-am dat hartie de 500 in loc de 200, pt cumparaturi de 100 si, i-am cerut restu sau chem Politia eu deaici nu plec si nu pleci nici tu!
A facut casa cu sefu de tura de fata, si i-am reclamat inclusiv la CNA si OPC ca forteaza vanzarea de pungi "refolosibile" prin obligarea clientilor de a replati pungile refolosite.

Frumoasa atitudine ;) sunt sigur ca agentul de paza si casierita, care, btw, poate muncesc din greu pt acei 200e,  sunt de vina pt "nedreptatile" care ti s-au facut. Sunt curios ce raspuns ai primit de la CNA, daca ne poti spune.

#152
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostHedonist, on 17 mai 2014 - 01:59, said:

Nici daca aia erau condamnati definitiv si isi ispaseau pedeapsa cu executare n-aveau acest drept, incalca consitutia anume dreptul la imagine.


Unde anume scrie asta??Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate