Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

i7 2600k+P8P67 PRO

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
lasa-l la 4.2 Ghz, e de ajuns si vei avea si temperaturi bune. Si asa nu folosesti tu 4,4 Ghz. Pasta ai mai schimbat-o?

#74
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
I-am pus arctic silver 5.Cred ca cealalta mx 2 era mai buna.Nu e clar deja exagerez cu coleru asta zerotherm nirvana.Nu face fata la 4.4 ghz e clar.De fapt cred ca nici o racier pe aer nu face fata la asa viteza.Racire pe apa atat...

Edited by ghost1-, 22 March 2014 - 21:32.


#75
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
pasta isi face efectul peste cateva zile, nu pe loc. Mai poti astepta insa multe grade nu va scadea. Asa ca e mai ok turatie mai mica sau il lasi pe mod turbo, isi ia el cat are nevoie pana la viteza de 3.8 Ghz. Eu am procesor non k si il las pe turbo, se duce singur pana la 3.8 pe toate cele 4 nuclee fizice.

#76
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
si oricum pt cateva frameuri in plus in joace chiar nu are rost sa kilaresti procesorul.Am facut un test de benchmark in stalker overclocat in 4.4 si nu scoate mai mult de 5-7 frameuri in plus fata de viteza stock.le-am notat pe agenda.Pt cateva frameuri in plus,daca nu ai racier pe apa adecvata nu are rost sa le fortezi deloc
L-am dus inapoi in 3.4 si am lansat prime95. 55-56 grade maxim....alta viata fata de 73 lol
Si mai e un aspect acum inca e bine afara e racoare,ca daca faceam testul vara cand sunt 35-40 grade cred ca se urca peste 80 grade in 4.4 .Si asa e f posibil ca la vara cand or fi temp de 35-40 grade sa nu mai faca fata nici la viteza stock cu coleru asta.Ma astept lol

Edited by ghost1-, 22 March 2014 - 22:05.


#77
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,737
  • Înscris: 28.12.2008
Există sisteme de răcire pe aer mai bune ca altele pe apă. Întradevăr, overclock-ul nu te ajută foarte mult în jocuri, mai bine te concentrezi pe placa video.

Edited by driftking91, 22 March 2014 - 22:09.


#78
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Tcase`ul nu`i tot una cu Tj`ul (73 grade in cazul tau) care maxim e undeva la 100+ grade.
Dupa mine e ok.

#79
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
georgik 73 de grade nu e cam mult pt procesor?

Edited by ghost1-, 23 March 2014 - 12:22.


#80
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Mult e cand iti sare de 90 grade.
TJ`ul maxim, dupa care incepe sa-si scada frecventele ca sa evide daunele, e pe la 105 grade in cazul Sandy Bridge, daca nu ma inseala memoria.
73 grade pentru 4.4GHz e mai mult decat suficient, prin temperaturile astea stau procesoarele de genul pe cooler stock la frecventele de baza.

#81
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
am lansat un joc de curiozitate sa vad la cate grade urca procesorul.38-39 grade maxim,si doar un nucleu merge,restu fac nani : d

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   368.19K   9 downloads


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate