Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#91
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 mihai!, on 07 martie 2014 - 18:35, said:

Parcagiul omorat in bataie sa fie expus in piata publica ca exemplu pentru ceilalti din breasla lui .

Da , comportamentul ca in evul mediu trebuie tratat si pedepsit ca in evul mediu .
Ei nu se dau in laturi sa te rupa in bataie daca li te impotrivesti.

Eu propun sa fie decapitat si capul infipt intr-o tepa in mijlocul parcarii. Sa fie o lectie pentru toti... Posted Image
Voi astia care va bucurati sunteti sanatosi la cap??? Urlati ca ducem lipsa de civilizatie si de educatie dar va bucurati ca un infractor a fost omorat in bataie de cei ce ar trebui sa aplice legea. Poate nu ar fi rau ca data urmatoare cand veti parca pe interzis sau veti trece pe rosu sa vina un politist si pur si simplu sa va traga un glont in ceafa...

#92
LIST

LIST

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 26.10.2007

 barbosa, on 07 martie 2014 - 23:14, said:


Eu propun sa fie decapitat si capul infipt intr-o tepa in mijlocul parcarii. Sa fie o lectie pentru toti... Posted Image
Voi astia care va bucurati sunteti sanatosi la cap??? Urlati ca ducem lipsa de civilizatie si de educatie dar va bucurati ca un infractor a fost omorat in bataie de cei ce ar trebui sa aplice legea. Poate nu ar fi rau ca data urmatoare cand veti parca pe interzis sau veti trece pe rosu sa vina un politist si pur si simplu sa va traga un glont in ceafa...

mai bine asteptati expertiza, si dupa aceea sa acuzati

#93
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Sutii, pestii, parcagiii, prostituatele, camatarii, valutistii, cersetorii de meserie, si tot felul de golani n-ar mai trebui sa incarce instantele cu dosare si puscariile pe banii nostri ei pot fi tinuti sub control la nivel de sectie, ca pe vremuri! Bataie tata! Arestarea, judecata si aplicarea pedespsei se poate face la nivel de plutonier care este mama plutonului!

Edited by costables, 07 March 2014 - 23:19.


#94
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

 barbosa, on 07 martie 2014 - 23:14, said:

Eu propun sa fie decapitat si capul infipt intr-o tepa in mijlocul parcarii. Sa fie o lectie pentru toti... Posted Image
Voi astia care va bucurati sunteti sanatosi la cap??? Urlati ca ducem lipsa de civilizatie si de educatie dar va bucurati ca un infractor a fost omorat in bataie de cei ce ar trebui sa aplice legea. Poate nu ar fi rau ca data urmatoare cand veti parca pe interzis sau veti trece pe rosu sa vina un politist si pur si simplu sa va traga un glont in ceafa...

Nu esti capabil sa faci diferenta intre un parcangiu alcoolic si violent si-un cetatean normal ? Dupa cum vorbesti ai zice ca toti romanii-s parcangii.

Ruptura de splina se poate lasa cu deces intr-un interval de timp ce variaza de la cateva minute pan' la cateva zile de la momentu' in care s-a produs. Depinde de gravitatea leziunii.

Concluzia : un celovek si-a luat omoru'. Nu pentru ca era vreun virgin care trecea intamplator p-acolo, ci pen' ca era implicat intr-o afacere ilegala. Din cate citesc io-n presa, se pare ca decesu' unui celovek e o problema nationala. O problema cu mult mai mare decat decesu' unui cetatean cinstit. Cam asta vor sa sugereze astia : esti cinstit si mori ? Da-te dreaq de fraer ! Esti infractor si mori ? Oooo, asta-i altceva, ne preocupa soarta ta, iti plangem de mila, cerem pedepsirea drastica a vinovatilor, indiferent care-ar fi aia. Hai siktir !

In tot cazu', e tare de tot justificarea : cica ala era infractor pen' ca vroia sa ajunga ospatar. Bravo, tata, un scop nobil. Ete, si Putin vrea s-ajunga tzaru' Rusiei. Si-n scopu' asta incalca niste legi internationale. Ce-or avea porcii astia cu viata lu' Putin ? De ce il tot injura ? Pai ce conteaza niste legi incalcate atunci cand vrei neaparat sa te realizezi pe plan profesional ? Ar trebui sa-l sprijine, dom'ne, sa-l ajute, nu sa-l condamne.

Edited by Val888, 07 March 2014 - 23:34.


#95
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 costables, on 07 martie 2014 - 23:18, said:

Sutii, pestii, parcagiii, prostituatele, camatarii, valutistii, cersetorii de meserie, si tot felul de golani n-ar mai trebui sa incarce instantele cu dosare si puscariile pe banii nostri ei pot fi tinuti sub control la nivel de sectie, ca pe vremuri! Bataie tata! Arestarea, judecata si aplicarea pedespsei se poate face la nivel de plutonier care este mama plutonului!
In principiu-s de acord cu tine.
Partea mai nasoala este ca, pe parcursul interogatoriului, ajung sa fie "interogati" si simpli suspecti.

#96
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 costyn_man, on 07 martie 2014 - 20:03, said:


Si politistii sint oameni, amintiti-va acest lucru si luati in considerare ca lucreaza intr-un stres mare!


Bai nene, pai daca nu mai suporti stresul de a sta toata ziua cu mana intinsa dupa spaga du-te si angajeaza-te paznic in parc. Nu te obliga nimeni sa faci ceva ce nu iti place... Faptul ca esti stresat si traiesti printre infractori nu iti da dreptul sa te porti ca un animal.

#97
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Hai da-o dreaq, crezi ca "simplii suspecti" ar fi avut parte de-asa o presa lacrimogena ? Io-te, frate, mor unii si nu stie nimeni. Da' pentru neamu' lu' "sari cu banu', mancati-as, ca te fac la vopsea" se gasesc imediat aparatori.

Barbosa, care-i problema ? A murit pretenaru' lu' matale ?

Edited by Val888, 07 March 2014 - 23:39.


#98
ironiXbn

ironiXbn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 09.02.2014

 tchoara, on 07 martie 2014 - 18:18, said:

http://www.realitate...la_1394572.html



Cica:




Cunosc oameni care, la Unirii, prefera sa lase masina in parcarea acoperita a magazinului Unirea, decat sa lase masina in parcarea descoperita amenajata pe bd. Corneliu Coposu (cea din fata Cora), SPECIAL ca sa evite sa aiba de-a face cu parcagiii.

Presa a ajuns sa le planga de mila unor hartuitori morali si evazionisti fiscali.

Rusine.
nu stii ce nickname avea pe softpedia
sper ca nu e vorba de victor_tree =)))

#99
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 Val888, on 07 martie 2014 - 23:38, said:


Barbosa, care-i problema ? A murit pretenaru' lu' matale ?

Da problema ta care e? Te bucuri ca a murit ala si poti sa-i iei locul sa faci si tu bani de-o bere???

Nu trebuie sa ma inveti tu cum se moare de ruptura de splina ca am si eu vreo 6 ani de medicina si vreo 10 de practica ... probabil cam cat are toata familia ta la un loc.

Problema mea e ca in Romania nu exista pedeapsa cu moartea. Asa ca nu mi se pare normal sa fie omorat in bataie un infractor, indiferent cate masini a zgariat si cate persoane a amenintat. Mi se pare normal sa se aplice legea ca de aia ne agitam ca vrem si noi o tara ca afara, ca vrem civilizatie, educatie, etc. Daca asta vrem atunci legea trebuie respectata si de cei care si-au facut un obicei din a o incalca, dar si de cei care trebuie sa o aplice. Daca scrie in codul penal ca "meseria" de parcagiu se pedepseste cu moartea ... ok nu am nici o problema.

Val888 :  tu poti sa citesti doar primele 2 randuri. Restul e prea complicat pentru tine si nu as vrea sa-ti suprasoliciti creierul din cauza mea.

#100
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 Val888, on 07 martie 2014 - 23:38, said:

Hai da-o dreaq, crezi ca "simplii suspecti" ar fi avut parte...
Vorbeai cu (aproape) tizul meu, banuiesc, dar o sa raspund (si) eu, sa-mi continui ideea de mai sus.
Daca lasi (mai mult sau mai putin oficial) mana libera politiei sa bata, nu va mai exista interogatoriu fara bataie.
Cat timp l-ai prins in flagrant, n-am o problema cu asta.  Daca eu sunt victima / pagubasul, ma ofer voluntar sa le fac treaba.  Sa se duca ei la o bere, ca-l bat io.
Dar, daca n-a fost vorba de flagrant, exista si riscuri.  Poate m-a legitimat politia cand veneam de la o petrecere sau ma duceam la non-stop sa-mi iau tigari, dupa care li se semnaleaza o spargere sau un viol in zona.  Si ma cheama si pe mine, care n-am nici o legatura, la un pahar de declaratii, la sectie, si-mi iau acolo omoru', nevinovat, vreo juma' de ora...

Edited by Barboso, 08 March 2014 - 00:02.


#101
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014

 barbosa, on 07 martie 2014 - 23:55, said:

Mi se pare normal sa se aplice legea ca de aia ne agitam ca vrem si noi o tara ca afara, ca vrem civilizatie, educatie, etc..
De foarte multe ori legea permite autoritatilor sa fie lovite in c*aie fara sa se apere.

#102
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Trebuia facut si-un chestionar cu stirea asta, este incredibila atitudinea unora.
Pentru cei care se vaita de parcagii, faptul ca acei parcagii exista este pentru ca militienii le-au permis, ca-si luau si ei de-o shaoarma.

 barbosa, on 07 martie 2014 - 23:55, said:

Da problema ta care e? Te bucuri ca a murit ala si poti sa-i iei locul sa faci si tu bani de-o bere???

Nu trebuie sa ma inveti tu cum se moare de ruptura de splina ca am si eu vreo 6 ani de medicina si vreo 10 de practica ... probabil cam cat are toata familia ta la un loc.

Problema mea e ca in Romania nu exista pedeapsa cu moartea. Asa ca nu mi se pare normal sa fie omorat in bataie un infractor, indiferent cate masini a zgariat si cate persoane a amenintat. Mi se pare normal sa se aplice legea ca de aia ne agitam ca vrem si noi o tara ca afara, ca vrem civilizatie, educatie, etc. Daca asta vrem atunci legea trebuie respectata si de cei care si-au facut un obicei din a o incalca, dar si de cei care trebuie sa o aplice. Daca scrie in codul penal ca "meseria" de parcagiu se pedepseste cu moartea ... ok nu am nici o problema.

Val888 :  tu poti sa citesti doar primele 2 randuri. Restul e prea complicat pentru tine si nu as vrea sa-ti suprasoliciti creierul din cauza mea.
Nu, nici pedeapsa cu moartea nu este o solutie, dupa mine. Imaginati-va o singura eroare judiciara, iar istoria ne-a demonstrat ca se pot face cu nemiluita, cine si cum o repara?!
Inchisoare pe viata e suficient, nu moartea.

#103
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 zardato, on 08 martie 2014 - 00:09, said:

Nu, nici pedeapsa cu moartea nu este o solutie, dupa mine. Imaginati-va o singura eroare judiciara, iar istoria ne-a demonstrat ca se pot face cu nemiluita
Prefer sa ma execute rapid decat sa stau 16 ani in parnaie, nevinovat, dintr-o eroare judiciara.

Edited by Barboso, 08 March 2014 - 00:13.


#104
Boshaft_Sylvester

Boshaft_Sylvester

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 01.10.2013
Gaborii vor ajunge sa regrete daca intr-adevar l-au omorat in bataie pe boschetar.

#105
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Forta si determinarea politistilor din interiorul sectiilor de Politie este la polul opus atitudinii de nepasare pe care o au in strada vizavi de actele de infractiune. Pe strada sunt mielusei iar la circa devin adevarati Myke Tyson.

#106
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,971
  • Înscris: 24.01.2012
La cum discutati, plecati de la premiza ca politisti l-au batut pe ala pana i-au rupt splina, de a murit parcangiul din cauza de deces.
Da' daca nu e asa?
Ca nu cred ca un politist il plezneste pe unul prin puncte vitale.
Sau sa lase urme.
Acuma, nu sunt academicieni, dar macar stiu unde sa plezneasca, sa doara, dar sa nu se prea vada.

#107
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

 barbosa, on 07 martie 2014 - 23:55, said:

Da problema ta care e? Te bucuri ca a murit ala si poti sa-i iei locul sa faci si tu bani de-o bere???

Nu trebuie sa ma inveti tu cum se moare de ruptura de splina ca am si eu vreo 6 ani de medicina si vreo 10 de practica ... probabil cam cat are toata familia ta la un loc.

Problema mea e ca in Romania nu exista pedeapsa cu moartea. Asa ca nu mi se pare normal sa fie omorat in bataie un infractor, indiferent cate masini a zgariat si cate persoane a amenintat. Mi se pare normal sa se aplice legea ca de aia ne agitam ca vrem si noi o tara ca afara, ca vrem civilizatie, educatie, etc. Daca asta vrem atunci legea trebuie respectata si de cei care si-au facut un obicei din a o incalca, dar si de cei care trebuie sa o aplice. Daca scrie in codul penal ca "meseria" de parcagiu se pedepseste cu moartea ... ok nu am nici o problema.

Val888 :  tu poti sa citesti doar primele 2 randuri. Restul e prea complicat pentru tine si nu as vrea sa-ti suprasoliciti creierul din cauza mea.

Care-i problema ta ? N-a fost agresat un om cinstit. De cand te preocupa pe matale soarta unuia care traieste din comiterea de infractiuni ? Ai ceva de castigat de pe urma aluia ? L-ai fi angajat candva la firma ta ? Ai fi facut afaceri cu el ?

Nu-i normal sa fie omorat in bataie. DA' AI DOVEZI CA D-ACOLO I S-A TRAS ? Poti jura ca ala nu s-a batut cu cineva cu o ora inainte sa-l salte politia ? Iar daca poti jura, de unde stii ? il cunosti ? Era pretenar cu dumneata ? Nu era vorba de-un cetatean care trecea p-acolo din intamplare. Era vorba de unu' care participa frecvent la diverse cafteli. Du-te p-acolo, stai o ora in parcare si-ai sa vezi cam ce distractii au barosanii din zona. Cafteala intre ei face parte din meniu. De distractie, ca se plictisesc.

 Barboso, on 08 martie 2014 - 00:00, said:

Daca lasi (mai mult sau mai putin oficial) mana libera politiei sa bata, nu va mai exista interogatoriu fara bataie.
Cat timp l-ai prins in flagrant, n-am o problema cu asta.  Daca eu sunt victima / pagubasul, ma ofer voluntar sa le fac treaba.  Sa se duca ei la o bere, ca-l bat io.
Dar, daca n-a fost vorba de flagrant, exista si riscuri.  Poate m-a legitimat politia cand veneam de la o petrecere sau ma duceam la non-stop sa-mi iau tigari, dupa care li se semnaleaza o spargere sau un viol in zona.  Si ma cheama si pe mine, care n-am nici o legatura, la un pahar de declaratii, la sectie, si-mi iau acolo omoru', nevinovat, vreo juma' de ora...

Era vorba de un cetatean despre care toti cei ce trec p-acolo stiu ce hram poarta. Barosanii din parcarea aia nu-s niste cetateni obisnuiti. Ia zi, de ce te simti vizat ? De ce crezi dumneata ca politia te-ar salta asa cum l-a saltat p-ala ? Te consideri ca facand parte din aceeasi categorie sociala cu aia din parcare ? Ai aceleasi apucaturi ?

Serios vorbind, chestia cu suprasolicitarea creierului cred ca ti se potriveste. Altfel cum dreaq ar ajunge un cetatean cinstit la concluzia ca va fi agresat de politie doar asa, bazandu-se pe faptul ca unii infractori de cariera s-a intamplat sa fie agresati ?

Edited by radumiki, 08 March 2014 - 11:05.


#108
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mda, n-ai inteles nimic.  Oare ma mira ?   Posted Image

Am zis clar (se pare ca nu suficient, pt tine) cam ce si cum i se poate intampla unui oarecare, nevinovat.  Mai citeste o data si, daca nu merge, suna un prieten !

Ca i s-a intamplat aluia, indiferent ca l-a batut politia, nevasta sau colegii, nici o paguba.  Io mi-am pus un whisky, pe tema asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate