Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#127
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
Am citit toate postările pe 7 pagini. Concluzia mea este că în mentalitate unii au depășit cu mult pe fasciștii germani , italieni, spanioli și pe comuniști.Problema țigănească ar fi rezolvată de fasciștii germani aprox așa:
-se fac lagăre pe lîngă întreprinderi. Acolo se internează pt o perioadă de 6 luni țiganii creșetori, hoți, vagabonzi.Internarea se face după caz, adică se poate interna întreaga familie, care în lagăr va locui împreună. După 6 luni familia e trimisă cu domiciliu obligatoriu în anumite locuri și loc de muncă la diverse întreprinderi. Pt fapte asociale comise se pot da pedepse din nou cu internarea.Văd că unii de pe aici ar vrea ca țiganii să fie exterminați.Nu e cam mult?
E clar că a fost acel parcagiu amărît ucis de un polițist care l-a lovit probabil cu șpițul în splină.Normal este: anchetă, arestat, interogat, trimis în tribunal.Vă spun clar și știu bine ce vorbesc: așa ceva nu era permis poliției germane sub Hitler.
Așa că voi hotărîți-vă: ori sînteți democrați adevărați (bătaia total interzisă) ori sînteți fasciști (bătaie profesionistă, adică bici, baston de cauciuc, frînghie udă). Nu merge să te declari pe față democrat și în spate să depășești pe fasciști.

#128
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

 barbosa, on 08 martie 2014 - 09:43, said:

Costyn, tot nu ai inteles ideea. Stiu cazurile pe care le-ai postat si ma revolta si pe mine. Iar eu ca cetatean pot sa fiu revoltat si sa ma duc sa il omor pe ala daca in cauza ar fi o ruda de-a mea si sa imi asum faptele. Dar tu ca politist care aplica legea nu ai dreptul sa il iei de pe strada si sa il omori. Tu trebuie sa aplici legea. In primul rand astia sunt pe strada pentru ca voi nu va faceti treaba corect. Vreau si eu sa vina o zi cand asemenea indivizi nu vor mai fi pe strada, dar nu aplicand solutia finala ca nazistii. Cu ce esti mai bun decat un criminal daca apelezi la crima ca sa scapi de el... Daca vrei sa intelegi ce ma chinui eu sa explic bine, daca nu ... asta e. Eu mi-am incheiat pledoaria.
Am inteles pe deplin ideea, ma revolta faptul ca asemenea indivizi sint ridicati la rangul de eroi si politistii sint niste brute, Total eronat!

"Tânărul a fost găsit de poliţişti miercuri, în jurul orei 22.30, în timp ce dirija şoferii care voiau să parcheze în faţa unui local de pe bulevardul Decebal. Pentru că era cunoscut şi ca hoţ de oglinzi auto, acesta a fost ridicat şi dus pentru verificări la Secţia 10.
În timp ce se afla în sala de instructaj, tânărului i s-a fâcut rău şi a început să vomite. Poliţiştii au sunat imediat la 112, iar la faţa locului au ajuns două ambulanţe SMURD.
Medicii au încercat să-l resusciteze, însă, în cele din urmă, au declarat decesul tânărului. Acesta avea probleme cardiace şi era infectat cu HIV şi virusul hepatitei C, iar la momentul decesului era băut.
Cazul a fost preluat de poliţiştii Biroului morţi suspecte din cadrul Serviciului Omoruri. Anchetatorii au stabilit că tânărul nu prezenta semne de violenţă, iar cadavrul a fost transportat la INML, pentru necropsie."
Asta este personajul care visa sa devina ospatar si muncea saracul sa-si intretina mama bolnava!
Uneori mi-e sila de presa care denatureaza faptele incercind sa obtina o poveste lacrimogena!
http://www.romaniali...tie-328283.html
Edit: In provincie nu avem asemenea cazuri dar pentru aparitia acustui fenomen, al parcagiilor, voi, bucurestenii sinteti de vina!
"Refuza frica!"
http://rapcea.ro/201...9/refuza-frica/

Edited by costyn_man, 08 March 2014 - 09:55.


#129
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 vyctoras1985, on 08 martie 2014 - 09:24, said:

1 te bat strict in anumite conditii nu asa. parcagiul in cauza era vreun boschetar slabanog care din 2 pumni si 3 picioare ar fi fost pus la punct

Pai asta au si facut, 2 pumni, 3 picioare. Nasol ca mexicanu' statea prost cu splina.

Quote

2 si atunci? nu e asa ca e usor? daca nu-s mega grupare infractionala? mai stiu gaborii si alceva decat sa frece menta si pulanul?

Pai ai vazut ca nu au frecat menta, doar pulanu' de splina nefericitului.

Quote

3 iti pot da exemplu aici localitatea unde sunt , cand odata niste smecheri au "ocupat" discoteca tot satul a venit cu ciomagul din dotare si le-au dat....da le-au tot dat. deci se poate sa fii si "darnic"

Aham. La voi in sat sunt locuri de parcare?

Quote

4 frumos la scoala de corectie. unde daca asistentele alea sau ce dracu sunt nu stau sa beleasca ochii la telenovele toata ziua poate mai si educa, pun la punct , violenta strict pana la un anumit punct. vrei sa iti dau exemplu de cand am fost bolnav de tbc si am fost la valea iasiului. acolo niste abandonati din aia faceau galagie si probleme. io cu inca vreo 2-3 bolnavi ne-am pus pe ei si ii bateam. nimic aurolacii nici gand sa cedeze. a venit o domnisoara de acolo bolnava si a inceput sa cante cu ei "pe o panza de paianjen...". ai dracu aurolaci au stat asa cuminti si cantau cat speram noi de mult sa obtinem. imi explici cum s-a putut asta?

Wtf? Du-te si canta prin parcari aia cu panza de paianjen.

Quote

5 bai stii si taranii de pe aici erau rupti de munca de la camp nu asa mutand niste hartii da tot si-au facut timp sa ii puna la punct pe smecheri. in plus am zis faci treaba asta de maxim 2-3 ori asa ca amenintare. si dai bataie serios in caz de se intampla ceva. apropo boschetarii astia crezi ca au weekend?

Nu mai compara viata la tara cu aia de la oras.

Quote

6 a deci la ficat sa dam ne permitem. sa dam asa preventiv cateva la gioale nu putem. perfect. si crezi ca se apuca boschetarul sa te dea in judecata pentru nerespectarea drepturilor omului si vatamare corporala?

Ce face??

Quote

7 aberezi.

Da?

#130
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 costyn_man, on 08 martie 2014 - 09:35, said:

Retine niste aspecte importante!
1. Nu sint dovezi ca ar fi fost batut de politisti, daca ti-ar fi zgiraiat masina ca nu i-ai dat taxa si tu il pocneai, poate chiar o bataie zdravana si apoi sa moara mai tirziu
2 Nu poti sa le faci nimic, amenzile nu le platesc, inchisoare nu se mai face pentru amenzi neplatite asa ca-i doare la basca
3. Niciun politist nu aplica violenta decit ca raspuns la violenta ceea ce mi se pare corect
4 Daca ai fi in situatia de a fi batut pe strada de asemenea borfasi ti-ai schimba atitudinea fata de ei
5 Concluzia mea asa cum am mai spus-o in alt post cred ca ai avut divergente cu politia si ai iesit in pierdere, si eu am avut destui care m-au amenintat iar pe urma cind ma vedeau pe strada intorceau capul
Cel mai rau pentru un politist este sa-i ameninti familia, crede-ma, o sa ai o experienta inedita pe care nu o sa o uiti toata viata!
Si in incheiere, daca un politist vrea sa te bata stie sa nu lase urme, nu omoara omul, il poate lasa lat foarte usor dar aceasta metoda chiar daca se mai aplica este destul de rara!
1. Băi, tu ești gabor, procuror sau ce? Adică dă unul în primire într-o secție de poliție pt că i s-a spart splina și nu e găsit cel care i-a spart-o, iat tu aici îndrăznești ca un nerușinat să minți sfruntat în față pe toți?
Dacă i-ar fi spart-o un alt deținut acesta ar fi fost găsit pe loc.E clar că i-a spart-o un polițist prost și rău.
2.Dda, nu e asta soluția.În acest caz amenda nu e decît o tîmpenie.
3. Minți. Am 65 de ani și atîta experiență de viață încît să știu precis că minți.
5. Aici declari că polițiștii încalcă grav legea penală.
Polițistul acela nu prea s-a dovedit bun bătăuș; a omorît un om.Corect este să fie băgat la pîrnaie pe vreo 10 ani.

#131
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

 vyctoras1985, on 08 martie 2014 - 09:24, said:

. io cu inca vreo 2-3 bolnavi ne-am pus pe ei si ii bateam. nimic aurolacii nici gand sa cedeze. a venit o domnisoara de acolo bolnava si a inceput sa cante cu ei "pe o panza de paianjen...". ai dracu aurolaci au stat asa cuminti si cantau cat speram noi de mult sa obtinem. imi explici cum s-a putut asta?
No comment! Posted Image Posted Image Posted Image

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 09:57, said:

1. Băi, tu ești gabor, procuror sau ce? Adică dă unul în primire într-o secție de poliție pt că i s-a spart splina și nu e găsit cel care i-a spart-o, iat tu aici îndrăznești ca un nerușinat să minți sfruntat în față pe toți?
Dacă i-ar fi spart-o un alt deținut acesta ar fi fost găsit pe loc.E clar că i-a spart-o un polițist prost și rău.
2.Dda, nu e asta soluția.În acest caz amenda nu e decît o tîmpenie.
3. Minți. Am 65 de ani și atîta experiență de viață încît să știu precis că minți.
5. Aici declari că polițiștii încalcă grav legea penală.
Polițistul acela nu prea s-a dovedit bun bătăuș; a omorît un om.Corect este să fie băgat la pîrnaie pe vreo 10 ani.

5 Explica te rog!
Celalalte puncte este inutil sa-ti detaliez, in august fac 20 de ani decind am plecat din politie si stiu mult mai multe despre cum functioneaza institutia decit crezi tu!
Daca aveti dovezi in acest caz va pot pune la dispozitie un numar de telefon pentru a putea avea o intilnire cu un procuror si puteti da declaratia fara a fi in pericol ca sinteti agresat corporal! Va garantez acest lucru!

Edited by costyn_man, 08 March 2014 - 10:09.


#132
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 Purpura, on 07 martie 2014 - 20:14, said:


Da, buletin se scoate la sectia de politie.
de SPCLEP ai auzit ?

 barbosa, on 07 martie 2014 - 23:14, said:


Eu propun sa fie decapitat si capul infipt intr-o tepa in mijlocul parcarii. Sa fie o lectie pentru toti... Posted Image
Voi astia care va bucurati sunteti sanatosi la cap??? Urlati ca ducem lipsa de civilizatie si de educatie dar va bucurati ca un infractor a fost omorat in bataie de cei ce ar trebui sa aplice legea. Poate nu ar fi rau ca data urmatoare cand veti parca pe interzis sau veti trece pe rosu sa vina un politist si pur si simplu sa va traga un glont in ceafa...
Jmecheraș, nu mai bine nu parchezi pe interzis si nu treci pe rosu ? faci ca tiganii

#133
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 costyn_man, on 08 martie 2014 - 09:49, said:

Am inteles pe deplin ideea, ma revolta faptul ca asemenea indivizi sint ridicati la rangul de eroi si politistii sint niste brute, Total eronat!

"Tânărul a fost găsit de poliţişti miercuri, în jurul orei 22.30, în timp ce dirija şoferii care voiau să parcheze în faţa unui local de pe bulevardul Decebal. Pentru că era cunoscut şi ca hoţ de oglinzi auto, acesta a fost ridicat şi dus pentru verificări la Secţia 10.
În timp ce se afla în sala de instructaj, tânărului i s-a fâcut rău şi a început să vomite. Poliţiştii au sunat imediat la 112, iar la faţa locului au ajuns două ambulanţe SMURD.
Medicii au încercat să-l resusciteze, însă, în cele din urmă, au declarat decesul tânărului. Acesta avea probleme cardiace şi era infectat cu HIV şi virusul hepatitei C, iar la momentul decesului era băut.
Cazul a fost preluat de poliţiştii Biroului morţi suspecte din cadrul Serviciului Omoruri. Anchetatorii au stabilit că tânărul nu prezenta semne de violenţă, iar cadavrul a fost transportat la INML, pentru necropsie."
Asta este personajul care visa sa devina ospatar si muncea saracul sa-si intretina mama bolnava!
Uneori mi-e sila de presa care denatureaza faptele incercind sa obtina o poveste lacrimogena!
http://www.romaniali...tie-328283.html
Edit: In provincie nu avem asemenea cazuri dar pentru aparitia acustui fenomen, al parcagiilor, voi, bucurestenii sinteti de vina!
"Refuza frica!"
http://rapcea.ro/201...9/refuza-frica/

Nu e ridicat aici de nimeni țigănelul parcagiu la rang de erou, așa că nu mai minți aici sfruntat!
Cum adică polițistul acela nu a fost o brută? Adică îl ia la bătaie pe țigan, îi sparge splina și nu e brută?
Bă, voi nu sînteți decît niște brute și niște mincinoși ordinari.Uite și aici în proces verbal:cică a fost dus la sala de instructaj și din senin țiganul a început să vomite.Băi, tu ne crezi așa de fraieri ca să credem inepția asta?
Mai jos alte minciuni: cică țiganul (tînăr!) avea probleme cardiace. De unde ai scos asta? A constatat vreun doctor după ce a murit?
Avea SIDA (HIV). Cine a constatat asta? Ai impresia că nu știm ce greu se face un test pt SIDA?
Avea și hepatita C? În acest caz și băut fiind cum dracu de mai avea putere să stea în picioare în parcarea aia?
„Nu prezină semne de violență”....Adică i s-a spart slina singură, nu a fost lovit?
Băi, sînteți de o timpenie greu de descris și te rog să nu o iei ca jignire. E o constatare la rece. Să știi că nu sînt absolut deloc nervos.
„..iar cadavrul a fost transportat la IML pt necropsie”. Deci voi înainte de necropsie știți că ăla avea SIDA, hepatită C, că era bolnav de inimă și că i s-a spart splina din senin.

#134
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 10:16, said:

Să știi că nu sînt absolut deloc nervos.

:D

#135
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 costyn_man, on 08 martie 2014 - 10:03, said:

5 Explica te rog!
Celalalte puncte este inutil sa-ti detaliez, in august fac 20 de ani decind am plecat din politie si stiu mult mai multe despre cum functioneaza institutia decit crezi tu!
Daca aveti dovezi in acest caz va pot pune la dispozitie un numar de telefon pentru a putea avea o intilnire cu un procuror si puteti da declaratia fara a fi in pericol ca sinteti agresat corporal! Va garantez acest lucru!
Uite aici explicația: „Cel mai rau pentru un politist este sa-i ameninti familia, crede-ma, o sa ai o experienta inedita pe care nu o sa o uiti toata viata!
Si in incheiere, daca un politist vrea sa te bata stie sa nu lase urme, nu omoara omul, il poate lasa lat foarte usor dar aceasta metoda chiar daca se mai aplica este destul de rara!”
Aici declari că un polițist amenințat de un arestat îl bate bestial pe respectivul arestat. E faptă penală, băi Gică. Vrei să îți explic și asta?
Mersi pt informare dar nu e cazul. Eu știu bine aceste lucruri.

#136
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Probabil ca a fost o intentie depasita in acest caz, habar nu aveti ce rai sunt tiganii astia, ii vezi ca e pielea si osul de ei, dar dar se iau de tine si e gura de ei da parca ar fi toti luptatori, ii dai una garoiului si crapa fiindca e putred pe dinauntru si trebuie sa il platesti de bun.
Foarte bine ca a crapat, ajungea la puscarie si statea acolo pe banii nostri, mai primea si tratament si iesea in doi ani numai bun de scandaluri.

#137
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 09:57, said:

3. Minți. Am 65 de ani și atîta experiență de viață încît să știu precis că minți.


In `49 numele Florin era mai rar decat Nakamoto in Romania (Serghei, Ivan si poate Florica da, mai mergea in spiritul vremii)
...............
Stabilind ca exista o mica minciunica continuam cu restul (vezi? asa se face...Posted Image )

Nu trebuie poprit acel politist, daca a fost. Dar nu a fost.
Gagiul tocmai a fost snopit in bataie cu o zi in urma pentru ca nu a cotizat ierarhiei. Si-a dus splina rupta pana in arest (si restul contuziilor) unde emotia incarcerarii l-a doborat.

E foarte important sa nu legam mainile politiei si asa mult prea legate. E foarte important sa stie ca exista suportul nostru in lupta lor meschinata-de-reguli-pro-infractor.
E bine sa ne fie noua bine si infractorilor rau. De aia trebuie lasata jos exchibitia unei lumi absolut perfecte...doar totul este gri.

A fost o gafa si atat.

#138
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
În concluzie criminalul acela de polițist trebuie trimis la pușcărie pt omor simplu. Capătă 10 ani și la 2/3 pedeapsă executată poate fi eliberat condiționat. Legea penală e pt toți, adică domnii polițiști nu au dispensă.

#139
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Probabil a facut ca si tiganca asta

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VTaaikj7jQ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ati vazut ca dupa ce i-a dat o palma s-a rezolvat ?

Edited by opop, 08 March 2014 - 10:34.


#140
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 florincroitoru, on 08 martie 2014 - 10:28, said:

În concluzie criminalul acela de polițist trebuie trimis la pușcărie pt omor simplu.

Io propun avansarea in grad.

#141
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Nu, din certificatul medico-legal trebuie sa reiasa ca a murit de cauze naturale, iar politistul sa nu pateasca nimic, asa se va transmite un semnal catre politie sa nu se mai poarte cu manusi cu infractorii, si catre infractori sa duca la munca, nu facuse masa lui ala parcarea aia, iar oamenii care parcheaza acolo platesc impozite.

#142
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
da ce scoala trebuie ca sa fii ospatar ?


#143
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 Allahu, on 08 martie 2014 - 10:40, said:

da ce scoala trebuie ca sa fii ospatar ?

Nu ma ala era parcagiu, adica tot hot ca si ospatarii Posted Image

#144
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Ce ospatar, avea boschetaru' bolile pe raft cum am io borcanele in camara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate