Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Orange Is the New Black (2013 – )

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
http://www.imdb.com/title/tt2372162/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nryWkAaWjKg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
nu-i rau, merita sadati un ochi pe el

#3
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Al doilea sezon a fost mai bun decat primul...dupa parerea mea. E bine ca Piper a fost pe un plan mai secund, nu am simtit-o atat de implicata...si personajul Vee a fost jucata impecabil, atat de malefica si manipulatoare.
Un mare alt plus al serialului in general a fost faptul ca personajele nu sunt ori bune, ori rele...sunt un mix bun ce ofera senzatia de realism si apropiere de personaje. Bine, majoritatea au fost asa, Vee a fost malefica de la un capat la altul, daca vedeai prin "intentiile bune".
Merita.

#4
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
dupa primul episod nu am foarte incantat de serial. ajuns la al treilea episod tre' sa recunosc ca e ok

#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Sezonul 3 a aparut. Mai devreme. Tot.

http://www.businessi...-netflix-2015-6

Acum sa inceapa vizionarea. Mie mi-a placut, am vazut primele 2 episoade, acum astept sa-l vad si pe asta. :)

#6
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
si ce parere ai de episodul 1  de conversatia de la minutul 23 la 24?

#7
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
M-am apucat si eu de serialul acesta, il evitam de ceva timp (nici nu stiu de ce) dar mai bine mai tarziu decat niciodata. Dupa primele episoade pare ok: scenaristii au potrivit excelent raportul drama/comedie, actiunea se leaga bine, e lejera (fara vrajeli de parnaie fioroasa, a la OZ, dupa cum s-a si specificat chiar din primul episod), cu mici intorsaturi care nu lasa serialul sa devina previzibil. Taylor Schilling se descurca de minune in rolul detinutei aeriene, tipul de gagicuta alba care traieste in lumea ei, speriata de tot si de toate si proaspat aterizata in puscarie fara sa stie bine ce se intampla. Ar mai fi de mentionat si Jason Biggs, iremediabil ramas in memoria comuna drept "placintarul" ghinionist, al carui rol din Orange Is the New Black se cam apropie de ceea ce lumea asteapta de la el (chiar face o referire subtila la American Pie intr-unul din primele episoade). Posted Image

#8
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Sunt fana. Din pacate, cand apare sezonul nou vreau sa-l vad pe tot cat mai repede si nu acord atentie suficienta episoadelor individuale. Imi place Red.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate