Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

galaxy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#253
Razu89

Razu89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.04.2019

 bogdan296, on 29 iunie 2019 - 21:38, said:

Eu mi.am luat in blocul 2 cu loc de parcare in fata blocului, dar era disponibil si in lateral. Are termen de finalizare aprilie 2020. S.a vandut in proportie de 40-50%.
Am ales blocul 2 datorita termenului de finalizare. Am preferat sa fie gata blocul 1 si 3 mai intai.

Cum ai facut cu parcarea? Am inteles ca se poate rezerva si Online, ti-au dat ceva la mana in care este mentionata pozitia parcarii sau doar chitanta pentru avans?

#254
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015

 Razu89, on 02 iulie 2019 - 16:10, said:



Cum ai facut cu parcarea? Am inteles ca se poate rezerva si Online, ti-au dat ceva la mana in care este mentionata pozitia parcarii sau doar chitanta pentru avans?


Mi.a aratat locurile disponibile si mi.am ales.
Dupa am semnat un contract de rezervare, pe suma de 200 euro, unde s.a trecut nr locului de parcare.

#255
Is-iR-eL

Is-iR-eL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.06.2019
Eu am rezervat online. Mi.au trimis de la agentie schita de la parcare cu locurile disponibile, mi.am ales locul si dupa mi.au trimis  o contractul de rezervare pe mail si a 2 zi am platit avansul de 200 de euro.

#256
Razu89

Razu89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.04.2019
Multumesc, tot online o sa rezerv si eu.

#257
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015
Am o intrebaree pentru cei cu ap ce au instalatia electrica facuta.
Aveti idee daca dozele de la intrerupatoare sunt din acelea simple sau din cele cu surub(doze de rigips)?
Am niste intrerupatoare ce se monteaza cu suruburi ce vreau sa le pun si astea cele mai simple din comert au clema de prindere.


#258
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 bogdan296, on 05 iulie 2019 - 18:00, said:

Am o intrebaree pentru cei cu ap ce au instalatia electrica facuta.
Aveti idee daca dozele de la intrerupatoare sunt din acelea simple sau din cele cu surub(doze de rigips)?
Am niste intrerupatoare ce se monteaza cu suruburi ce vreau sa le pun si astea cele mai simple din comert au clema de prindere.

Nu stiu daca au facut ceva la instalatia electrica la et 6, insa compartimentarea este facuta cu pereti din caramida si nu prea au cum sa puna doze de rigips

#259
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015
M.am înșelat eu, am crezut ca doar dozele de rigips au șurub, dar la o căutare mai atenta am vazut ca si cele normale au șurub. Doar cea mai ieftina doza posibilă nu are :).
Sa speram ca nu e din aceea :))


 Joy2019, on 08 iulie 2019 - 08:40, said:



Nu stiu daca au facut ceva la instalatia electrica la et 6, insa compartimentarea este facuta cu pereti din caramida si nu prea au cum sa puna doze de rigips


#260
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 bogdan296, on 08 iulie 2019 - 09:01, said:

M.am înșelat eu, am crezut ca doar dozele de rigips au șurub, dar la o căutare mai atenta am vazut ca si cele normale au șurub. Doar cea mai ieftina doza posibilă nu are Posted Image.
Sa speram ca nu e din aceea Posted Image)

Sa speram sa nu pun tot ce e mai ieftin :) ...a mai fost careva sa vada care mai e stadiul lucrarilor? de canalizare se mai stie ceva?

#261
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015
Am facut un grup privat pe fb daca sunteți interesați.

Complex Joy&Galaxy Residence - Biruintei

M am gandit ca ne.ar fi mai ușor sa discutam, iar in caz de probleme ne gasim mai repede.

#262
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 bogdan296, on 08 iulie 2019 - 12:38, said:

Am facut un grup privat pe fb daca sunteți interesați.

Complex Joy&Galaxy Residence - Biruintei

M am gandit ca ne.ar fi mai ușor sa discutam, iar in caz de probleme ne gasim mai repede.


Super, am trimis si eu cerere de inscriere

#263
bladeone

bladeone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.11.2007
Salutare si bine v-am gasit viitori vecini Posted Image .
Urmeaza sa semnez cererea de rezervare si in maxim 2 sapt antecontractul pentru un apartament in Galaxy bloc 2.
Voi ati modificat ceva la cererea de rezervare sau antecontract?
Pretul apartamentului am inteles ca se converteste la curs BNR euro + 1% ( 4,723 * 0,01), adica undeva la 4,77 lei * cu pretul in euro,
La voi a fost la fel? Alte modificari asupra cererii de rezervare sau ante-contractului ati cerut?

#264
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 bladeone, on 23 iulie 2019 - 09:50, said:

Salutare si bine v-am gasit viitori vecini Posted Image .
Urmeaza sa semnez cererea de rezervare si in maxim 2 sapt antecontractul pentru un apartament in Galaxy bloc 2.
Voi ati modificat ceva la cererea de rezervare sau antecontract?
Pretul apartamentului am inteles ca se converteste la curs BNR euro + 1% ( 4,723 * 0,01), adica undeva la 4,77 lei * cu pretul in euro,
La voi a fost la fel? Alte modificari asupra cererii de rezervare sau ante-contractului ati cerut?


Salut,

Pretul va fi in lei la in curs ce favorizeaza dezvoltatorul :). Am modificat cateva chestii minore in antecontract, dezvoltatorul nu prea este de acord cu modificari majore.

Mai multe detalii, pareri, probleme etc, gasesti  pe grupul creat pe facebook

#265
Florentin87

Florentin87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.04.2019

 DaJy, on 24 iunie 2019 - 18:07, said:

La usi si parchet aveau ceva si pe alb/gri? sau doar clasicul crem/maro..
La gresie aveau si vreun model de gresie cu aspect de parchet?

Mie mi-au dat acum cateva luni randari pentru baie, dar cred ca nu mai tin cont de ele.  Pacat ca nu accepta sa cumperi tu separat chiar daca ai plati suplimentar...Sper sa fie culori/modele ok.
Daca mai trece cineva pe acolo sau urmeaza sa isi aleaga finisajele poate reuseste sa faca niste poze sa le posteze aici..

Intamplator a mai solicitat cineva prize/becuri suplimentare? As fi vrut sa stiu cat cer pentru alte modificari..

este si oglinda sau asta o montezi tu ?

#266
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,557
  • Înscris: 09.09.2017

 Lac78, on 09 aprilie 2019 - 16:33, said:

Florentin, te rog sa nu mai dezinformezi, nu s-a dat drumul la nici un pasaj/pasarela. Nu se lucreaza acolo. Nu au fost alocati banii pentru constructie de primarie, nu s-a licitat nici lucrarea, ca sa nu mai zic ca dupa ce o firma castiga licitatia, poate fi contestata de celelalte, blocand inceperea lucrarilor. S-a facut decat studiul de fezabilitate si proiectul tehnic. Nu s-au alocat bani nici pentru exproprierea terenului. De facut probabil o sa se faca, ca sunt interese imobiliare mari in zona, dar din 2012 se tot face pasarela.

Hai ca v-au facut pasarela: https://buletin.de/b...unii-februarie/

Sa o stapaniti sanatosi!

#267
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Sar preturile cu 5k!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate