Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Digi.Mobil ZTE WP770

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#55
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
@catalinman: cum se comporta noua jucarie?
Cum faci switch-ul de la un sim la altul cand apelezi si cat de simplu e in utilizare?
Poate fi o solutie dual-sim pt. seniori? Poti modifica dimensiunea scrisului, cum erau pe vremuri la telefoanele Siemens?

Edited by IP-XCENTRIC, 15 March 2014 - 16:15.


#56
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Nu il folosesc ca Dual-SIM pentru ca eu vroiam sa pun la SIM1 sim-ul Digi Mobil alocat abonamentului de serviciu, iar la SIM2 sim-ul Digi Mobil alocat abonamentului Optim personal.

Cum ambele SIM-uri sunt pe 3G, iar telefonul stie 3G doar pe 1 linie si cealalta pe GSM e clar ca nu pot sa ii folosesc facilitate asta. :(

Nu cred ca se poate modifica dimensiunea scrisului, da stai linistit ca e destul de mare, un batran vede scrisul fara probleme.

#57
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Are optiune sa maresti scrisu', am vazut sigur "dimensiune font:mare" pe undeva pe la setari, nu-l mai am in fata mea, e la tata care sta in alt oras.

Acum sper doar sa nu ma trezesc cu cost suplimentar de la internet, deocamdata e pe ab. vechi, ala fara minute nationale/fara internet, d-abia de la 1 aprilie intra digi complet in vigoare.Posted Image

Problema cea mai mare a telefonului e soneria, si la nivel maxim, se aude foarte incet, daca il tii in buzunar nu-l auzi, chiar si pe nivelu' 9, care e maxim, suna foarte incet.

Edited by Ythrixium, 15 March 2014 - 16:50.


#58
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Confirm ca se aude cam incet, chiar daca il dai la nivel 9 la volum sunet tot incet se aude.

#59
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Modelul respectiv inca nu a ajuns pe stoc in BRASOV.....

#60
csm75

csm75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.01.2007
Mi-am luat azi acest telefon la abonament Complet2. Sunt plăcut impresionat.
- Sim-ul de Digi merge numai pe SIM1. Pe SIM2 am pus un Vodafone.
- Am 3GB de net. Mi-am setat un cont de email și am trimis și primit email-uri. Are un browser de telefon mobil cu care am intrat pe facebook.com si youtube.com. Ambele merg.
- Ecranul e destul de mare și textele sunt ușor de citit.
- La foto și video nu excelează. Dar cine vrea sa-și ia aparat foto sau camere video pentru filmări.

Ce nu face:
- l-am conectat la laptop și laptop-ul nu a depistat nici un dispozitiv extern, doar telefonul a început sa se încarce;
- i-am pus un card microSD de 2GB și am conectat telefonul la laptop și telefonul a început sa încarce iar laptop-ul nu a depistat nici un dispozitiv extern;
- la accesarea site-ului facebook.com, mi-au propus sa îmi instalez un fișier pentru o navigare mai ușoara: facebook.jad. L-am descarcat dar nu am putut sa îl instalez.

Ce nu știu dacă face:
Sa îl folosesc ca modem pentru laptop. Singura modalitate de conectare intre telefon și laptop ar fi cablul USB, dar nici un PC nu îl depistează. Am încercat de pe un laptop cu Windows 7 și de pe un PC cu Windows XP. Nu știu la ce pot folosi viteza modem-ului de 384 kbps, poate la citit ziare online și un client de email.

Am rugămintea sa postați un link pentru a descarca aceste drivere de modem.

#61
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Pana la urma are browser sau nu? :)

#62
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Detin acest telefon, asa ca pot sa iti confirm ca are browser si client e-mail. :D

#63
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Oare il mai gasesc zilele viitoare pe undeva? Il vreau ca telefon pentru bunica, daca tot e free. :) Momentan are un 2730 care isi va da curand duhul. :D

#64
csm75

csm75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.01.2007

View Postinside_spy, on 13 aprilie 2014 - 19:56, said:

Oare il mai gasesc zilele viitoare pe undeva? Il vreau ca telefon pentru bunica, daca tot e free. Posted Image Momentan are un 2730 care isi va da curand duhul. Posted Image
Suna la 031 400 7777. Este nr lor de telefonie mobila. In Bucuresti mai erau la Auchan Titan si in Ilfov la Buftea.

#65
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postinside_spy, on 13 aprilie 2014 - 19:56, said:

Oare il mai gasesc zilele viitoare pe undeva? Il vreau ca telefon pentru bunica, daca tot e free. :) Momentan are un 2730 care isi va da curand duhul. :D
auchan si buftea

#66
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Pai si daca nu are Huawei U1000s mai poate sa-l ridice ?

#67
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postcatalinman, on 14 aprilie 2014 - 13:02, said:

Pai si daca nu are Huawei U1000s mai poate sa-l ridice ?
Bunica are chiar U1000s, numai că are o problemă cu el. Nu l-a folosit niciodată (a avut dintotdeauna acest Nokia 2730) și acum nu se mai aprinde, probabil bateria sau ceva integrate din interior și-au dat duhul.

Attached File  rds.png   714.55K   71 downloads

Când îl duc în POP trebuie să fie funcțional? Posted Image

Oricum, merci băieți! O să vă caut joi sau vineri pentru un update al situației stocurilor. Posted Image

#68
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Telefonul vechi nu mai trebuie predat, poate sa-l pastreze. Doar face trecerea la Complet 2 cu telefon ZTE WP 770 si asta e tot. :D

#69
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
apai no grabeste-te ca nu stii daca se termina si daca mai revin in stoc.

#70
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 14.02.2010
pentru pensionari este un telefon suficient de bun. Are maica-mea de o luna si se descurca. Chiar si pe internet, cat sa citeasca cum va fi vremea :)
Merge cu sim 1 de Digi si sim 2 de Orange. Doar ca te intreaba de fiecare data ce sim folosesti pentru a apela sau pentru internet.
Internetul nu merge rapid si browserul este antic, dar pentru servicii de voce si mai putin internet este ok.

#71
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Postmaistoru, on 14 aprilie 2014 - 20:07, said:

apai no grabeste-te ca nu stii daca se termina si daca mai revin in stoc.

daca nu mai este in stoc se gaseste aici, dar vad ca are alt cod si o baterie mai mica...
http://www.dx.com/p/...81#.U1Fnsfl_uug
[ http://img.dxcdn.com/productimages/sku_294881_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
intre acest tel, si KNH P202, care ar fi alegerea mai buna?
vreau sa schimb vechiul U1000s.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate