Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Digi.Mobil ZTE WP770

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#37
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005

View Postmeanman, on 03 martie 2014 - 11:06, said:

... Bunicii tai stau pe facebook chat de pe mobil? :)
Offtopic: poate vor si parintii/bunicii sa se imprieteneasca cu copii/nepotii si sa le dea like-uri la perlele lor.
De pe un al topic: DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc. cineva vrea acest model de telefon :)

View PostYthrixium, on 02 martie 2014 - 20:03, said:

Am nevoie de troaca aia de telefon, zte, ala gratis, ca huaweiu' u1000 e pe ultima suta de inch, d-abia se mai incarca.
Asa ca doritori s-ar gasi :)
Mie nu mi se pare un model de telefon pentru perioada asta, asa cum spuneau colegii de forum, daca tot se ofera abonamente cu date incluse, macar modemul intern sa fie decent si sa-l foloseseti pentru trafic de date pentru un laptop / tableta.
Are cumva RDS-ul suport pentru MMS-uri? Ca eu nu stiu, cica telefonul ar avea suport pentru asa ceva.

Edited by Ciubex, 03 March 2014 - 11:26.


#38
TheSmartMonk

TheSmartMonk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.04.2007

View PostBlackhawk, on 14 februarie 2014 - 13:33, said:

Ce baterie are?

Modelul WP770 are o baterie fabricata in China de ZTE pe care scrie :
- Battery Lithium-Ion 1100mAh (4.07Wh)
- Nominal Voltage : 3.7V
- Charge Up Voltage : 4.2V
- Standard : GB/T 18287-2013

In comparatie cu Huawei U1000S care are o baterie tot Lithium-Ion pe care scrie :
- Model : HBU83S
- Rated Capacity : 800mAh
- Normal Voltage : 3.7V
- Charging Limited Voltage : 4.2V
- Standard : GB/T 18287-2000

#39
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Inseamna ca tine bateria.. :)

#40
razvan3u

razvan3u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.03.2010
are cineva drivere pentru acest telefon.. sau o metoda de a transfera fisiere de pe pc pe telefon?

#41
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View PostCiubex, on 03 martie 2014 - 11:13, said:

Offtopic: poate vor si parintii/bunicii sa se imprieteneasca cu copii/nepotii si sa le dea like-uri la perlele lor.
De pe un al topic: DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc. cineva vrea acest model de telefon Posted Image

Asa ca doritori s-ar gasi Posted Image
Mie nu mi se pare un model de telefon pentru perioada asta, asa cum spuneau colegii de forum, daca tot se ofera abonamente cu date incluse, macar modemul intern sa fie decent si sa-l foloseseti pentru trafic de date pentru un laptop / tableta.
Are cumva RDS-ul suport pentru MMS-uri? Ca eu nu stiu, cica telefonul ar avea suport pentru asa ceva.

Eu il vreau pentru tata, nu pentru mine, eu am smartfon (pe sistem turbo), chiar ma bucur ca asta nu are internet, nu vreau sa ma trezesc cu cost suplimentar de vreo 2-300 parai ca s-a jucat tata/bunica/oaia pe vreun site de matrimoniale sau sa intre pe feisbuc ca sa dea si ei likeuri, ca nu se mai poate trai in ziua de azi daca nu ai tot familionu' pe feisbuc, sa ai unde sa te dai in stamba ca si-a luat nepotu' bmw motan sau vw tedei din 97' cu 75 mii km la bord; era bine daca dadeau gratis telefoane din alea care au doar cifre mari pe el, sa le vezi din avion, sa nu poti face nimic altceva cu el, in afara de a suna/a fi sunat, mai se rareau dintre oierii aia care stau la butonat de smartfon pe feisbuc in loc sa mulga vaca pentru cas(h)

Edited by Ythrixium, 03 March 2014 - 23:38.


#42
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Traficul de date, mobil, la RDS, nu creaza costuri suplimentare, asa ca se poate intra fara grija pe orice, de pe Internet. Sa nu bage insa carduri bancare la plati online :)

Edited by Ciubex, 04 March 2014 - 00:48.


#43
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
deleete

Edited by total_commander, 04 March 2014 - 08:53.


#44
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View PostCiubex, on 04 martie 2014 - 00:46, said:

Traficul de date, mobil, la RDS, nu creaza costuri suplimentare, asa ca se poate intra fara grija pe orice, de pe Internet. Sa nu bage insa carduri bancare la plati online Posted Image

Cartela aia o iau eu, pentru smartfon, tata ramane cu cea veche, pe care o are momentan in huawei i1000, doar cu minute, fara internet, sunt sigur ca multi vor face asa.

#45
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Apoi in cazul asta nu mai bine iti iei tu un telefon mai ieftin care sa suporte doar 3G pe 900 si 2100MHz si tu-ti iei Optim? (Optim-ul il faci pe 1 an si ai dublul minutelor nationale)
Sunt telefoane mai bune decat ZTE-ul asta pentru persoane in varsta: O lista de telefoane cu tastura si suport pentru 3G in 900 si 2100MHz

Edited by Ciubex, 04 March 2014 - 10:31.


#46
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
In cazul meu, nu, eu am smartfon dual sim, asa ca am oricum cartela orange pentru servici, vreau ab. la complet 2, doar pentru internet si telefonu' asta nou, ca sa arunc la gunoi vechitura de huawei ca are o problema la incarcare, la ce sa mai dau 200 lei pentru un telefon 3G chior cand pot lua zte-u gratis de la rds, pentru tata e acelasi lucru oricum, daca e zte sau nokia/samsung/iphone, el nu se da pe feisbuc.

#47
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Teelfonul ala Huawei cu defect, poate fi reparat/schimbat in garantia celor de la RDS.

#48
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009

View PostYthrixium, on 04 martie 2014 - 09:33, said:


Cartela aia o iau eu, pentru smartfon, tata ramane cu cea veche, pe care o are momentan in huawei i1000, doar cu minute, fara internet, sunt sigur ca multi vor face asa.
Daca se schimba U1000 cu zte wp700 se da doar aparatul nu si cartela. Asa s-a intamplat la mine. Am primit zte wp700 si mi s-a spus sa pun cartela din U1000 in zte wp700

#49
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
La mine n-a fost asa, la cluj sunt alte reguli Posted Image
Am luat si cartela si telefon.

Edited by Ythrixium, 08 March 2014 - 09:28.


#50
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca aveai cartela cu care  venit telefonul, ti-au schimbat-o pentru ca alea din prima serie nu suporta date. Cand am activat serviciul de date, mi-au schimbat cartela. La fel si cand am activat roamingul.

#51
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
roaming da
la date nu trebuie neaparat

la roaming trebuie sa ai meniul dual-imsi ptr tarile in care nu exista acord direct
la date daca pastrezi cartela veche functioneaza doar ca trebuie sa setezi manual apn-ul

#52
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Mie mi-au schimbat cartela si pentru ca nu reuseau sa o folosesc / foloseasca cu serviciul de date mobile.
Mie nu-mi mergea nici pe telefoane nici pe stick-ul de la ei :) (de parca era important de unde era stick-ul). Am dus cartela la un sediu si le-am dat-o sa se joace si dupa ce s-au convins si ei ca e o problema, dupa vreo ora de teste, au renuntat si mi-au dat alta, da' pe bani :( (5 eu). Asta demult, acum nu mai stiu daca a fost inainte sau dupa ce mi-am activat roaming-ul, cred ca inainte, insa nu mai stiu exact.

#53
gadrianaus

gadrianaus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.04.2010
Salutare, in primul rand telefonul acesta nu are nici bluetooth nici infrarosu nici nimic. Singurul avantaj este dual sim.
In plus... are cineva idee ce setare exista pentru a stinge ecranul acestui telefon --> FARA A BLOCA tastatura? telefonul este primit de mama mea care este destul de batrana si nu se descurca cu deblocatul tastaturii. Daca il las fara functia aceea ... ecranul ramane aprins pana se consuma bateria. Iar in acest caz bateria se consuma in jumatate de zi...Posted Image Am incercat orice... am pus wallpaper/ screensaver..care din nou ii mananca bateria de 3 ori mai repede chiarPosted Image .. am incercat cu o poza in mod econom ( asa cum apare in telefon in momentul setarii pozei) din nou consumul bateriei este mare...Posted Image precizez ca acest telefon vine cu un manual de 3 pagini care NU are specificatii decat la modul general, fara amanunte privind tipul acesta de setari. Iar meniul telefonului este praf!Posted Image

Edited by gadrianaus, 09 March 2014 - 13:50.


#54
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Nu stiu de ce ti-ai lua un asemenea telefon pentru cineva in varsta sau pentru tine.
Poate nu suporta sa fie setata vreo functie de sleep la display. Nici pe Internet nu se gaseste manual pentru modelul asta.
Vezi ce setari ei pe la display.

Edited by Ciubex, 09 March 2014 - 18:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate