Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#703
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
annubis  
Domingo unguresc 23-25 ron in Bucuresti , acelasi pret :)
Am mai incercat si eu ,

van nelle - are un miros si o aroma de tutun barbatesc....daca incercam prima data asta inainte de cirese sigur ma opream la el

Domingo - vanilie -- nu are nici o treaba cu tutunul aromat :) bagat la combinatie cu alte tutunuri pentru zile negre :)))

Domingo - natural si virginia blend. Albastru si verde parca. Tutunuri bune dar nu pentru mine

Camel - ca tigarile din magazin ( doar galben inchis culoarea " normala" de Camel. Am inteles ca mai inca unul parca )

Stanley - nici numai stiu care da nasol

Pueblo - bun

Sa se tina cont ca este parerea mea personala. Degeaba am auzit ca sunt multe persoane carora le place un tutun , incercandu-l am vazut ca nu este pe gustul meu. Momentan sunt in cautare de alte tutunuri cu aroma de cirese , urm este un tutun de pipa :)

Annubis ai incercat pana acuma tutun de cirese?

#704
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 21.01.2007
Daca te referi la tutun cu aromă de cireșe nu, pentru ca  mi-am luat și eu tzeapa cu domingo de vanilie și de atunci nu am mai încercat. Însă fumez destul de des cigarillos cu aromă de cireșe din alea cumparate. Camelul si pueblo nu prea-s "tolerate" de mine, sunt prea Virginia blend, prefer mai burley, mai închis, de asta van nelle e super, la fel samson, drum, dar si old holborn sau golden virginia. Cinstit ma feresc de tutunurile cu arome insa pe la inceputurile mele de RYO, mai cumparam tutun de pipa si punem cate putin pentru aroma când rulam tigara, mai ales daca se întâmpla sa nu-mi placa tutunul cumpărat.

Edited by annubis, 16 February 2015 - 22:14.


#705
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Intentionez si eu sa fumez putin de pipa. , mai ales ca am vreo 2-3 pachete de tutun normal doar testate si sa le combin cu ceva mai "atragator" . Am vazut cv pe la noi  vreo 50 g la 50 Ron. Eu inainte mai fumam Blackstone de cirese de acelea subtiri si lungi , alea scurte si groase am incercat o data si erau de pufaiala nu de fumat. La alea lungi ma deranja mustiucul cu aroma de cirese care dadea senzatia ca fumezi lemn de cirese , mult prea aromat. Daca o sa ai posibilitatea sa incerci una facuta cu Salsa. Intradevar van nelle e cv diferit. Mai rulez si eu cate una din cand in cand cand am pofta de un tutun adevarat fara aroma.
Am alta problema acum , la munca e unu ( fochist :)) fumeaza ce prinde din Obor. Tigarile lui miros extrem de urat nu prea poti sa stai langa el cand fumeaza. Ma gandeam daca e cnv pe aici care cumpara tutun mai ieftin de undeva 100-150 ron kg sa-mi dea si mie nr de contact. Sunt sigur ca e mai bun decat ce fumeaza el , si m-am decis sa-l ajut la inceput. A fost foarte incantat de pret 4-5 lei la pachetu facut de el

#706
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
Cam tot ce e pe net la 100 de lei e mahoarca, nu se poate fuma, un tutun fumabil e de 300 in sus kg...acum daca vrei pt respectivul poti sa abordezi un vanzator de pe okazii

#707
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Da asa este. da am spus ca nu e pretentios. ma gandeam ca poate e vineva care a incercat si se poate fuma.

#708
BlackVirus

BlackVirus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.01.2009
Am o mare dilema...mi a venit tutunul, mi a venit mașina...dar am primit niste sfaturi diferite privind injectarea tutunului in tuburi.

Tutun meu e umed.trebuie uscat înainte de injectarea in tuburi?

Sau il injectez umed si las țigările la uscat ?

#709
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
tutunul nu trebuie sa fie uscat dar nici ud, dar daca e putin umed e foarte bine asa trebuie sa fie. Daca nu se poate injecta, atunci il usuci putin cat sa se poate injecta fara sa se lipeasca....e chestie de experienta, nu poate sa iti spuna nimeni asa pe ghicite cat sa-l usuci, dar oricum el nu trebuie sa fie uscat complet, n-o sa-l mai fumezi, se aspreste de iti rupe gatul. Da-i putin cu feonul pe el asa rasfirat pe o tava si il simti la mana

daca il usuci prea mult, o sa se faramiteze si o sa curga din tigara, atunci pui tigarile facute intr-o cutie etansa si pui o feliuta de mar langa ele, tutunul va trage umiditatea de care are nevoie

#710
tocmaiacum

tocmaiacum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 07.12.2005
In caz de tutun uscat imi spunea cineva ca punea apa intr-un pulverizator si-i dadea cateva jeturi. Eu nu am probleme cu el uscat, doar ca-i mai ciudat de injectat si lasa mai mult "praf".
E bine sa fie putin umed cand il injectezi, pentru ca adera mai bine la hartia tubului si nu mai e asa sfaramicios scrumul.

Edited by tocmaiacum, 21 February 2015 - 21:34.


#711
Ligiore

Ligiore

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.02.2015

 Ligiore, on 01 februarie 2015 - 17:26, said:


Bun venit pe Forumul Softpedia!

Edited by Ligiore, 23 February 2015 - 22:11.


#712
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Eu am o intrebare. Merita folosirea de atomizoare pentru dry herbs cu tutun cumparat de noi? Si daca functioneaza...

 Ligiore, on 23 februarie 2015 - 22:05, said:

Bun venit pe Forumul Softpedia!
N-ai primit mesaj de bun venit cand te-ai inscris? Bun venit si "viata" lunga! Sper sa avem discutii lungi si interesante iar mesajul cu datele de contact l-am salvat pentru o viitoare posibila si probabila colaborare.

#713
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006

 e_bulu, on 25 februarie 2015 - 09:28, said:

Sper sa avem discutii lungi si interesante iar mesajul cu datele de contact l-am salvat pentru o viitoare posibila si probabila colaborare.

la mine a fost cam dificil, ca sa ma exprim civilizat, daca reusesti sa afli ceva, sa ne spui si noua despre reteta minune ;)

#714
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ah, eu speram sa devin client...

#715
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
poate devii, ramane de vazut....vezi ca nu trebuie sa fii pretentios, ci sa fii cuminte, aplecat si eventual sa iei de la 2 kg in sus, ca altfel nu merita benzina omului, nu se deranjeaza aiurea

#716
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Da ii pasa cuiva ca el vine cu masina? Asta chiar nu e problema cumparatorului.

#717
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
de ce esti rau, poate omul are defect locomotor, nu e treaba noastra, dar daca pe el il preocupa trebuie sa ii respectam decizia, ca noi suntem intelegatori, nu?

daca tii minte eu chiar am zis ca ma duc la el, deci....ce ar mai fi de zis?

#718
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 xcit, on 25 februarie 2015 - 12:15, said:

poate devii, ramane de vazut....vezi ca nu trebuie sa fii pretentios, ci sa fii cuminte, aplecat si eventual sa iei de la 2 kg in sus, ca altfel nu merita benzina omului, nu se deranjeaza aiurea
Hai sa zicem ca stabilim un punct de intalnire convenabil amandurora (cam greu...)

Revin cu intrebarea, Merita atomizoarele alea dry?

#719
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
nu cred ca merita, daca ai avea o colectie de tigari de foi as mai zice, dar pt niste tutun nu ii vad rostul, bani investiti degeaba....e parerea mea si nu trebuie s-o iei litera de lege. Tutunul de pe piata e vai de capul lui, pe unul trebuie sa il usuci ca sal injectezi, pe altul sa-i dai umiditate....nu exista un tutun perfect ca sa il pastrezi mult timp, asa ca dupa mine nu merita investitita

#720
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
E vorba de asa ceva: GMAX V2  sau similar. Voiam sa nu ma mai complic cu rulatul...

Sau cu injectatul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate