Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4015
adrian__78

adrian__78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.11.2009
Si eu la fel...2 sesizari. Una are peste 3 luni, a 2 a cam 1 luna...

#4016
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postjokayan, on 02 septembrie 2014 - 18:05, said:

Totul se platesste ,nimic nu este gratis, Am sa va dau ex;meu  ,am contract de 100Mbps --39 ron, mam dus la ei si leam spus ca vreau sa raman tot pe 100Mbps dar la pretul nou de 29 ron.
Mi sa spus ca pot face asta dar trebuie sa dau stick modem internet inapoi, pe care lam primit "gratis " daca nu-l dau ,voi plati 10 ron pe luna,
Concluzie; Abonamentul cel de 39 ron de fapt era 29 ron +10 ron (stick modem internet) chiar daca lai luat sau nu. si pot spune ca  aproape 2 ani eu nu-l aveam .
Sper ca am dreptate ,
la momentul acela
se plateau cei 10lei diferenta de la 50 la 100mb
stickul fiind bonus

acum poti pastra valoarea si stickul si sa treci la 200mb
sau sa ramai cu aceeasi viteza, sa renunti la stick si sa mai ieftinesti abonamentul cu 10lei

Edited by maistoru, 03 September 2014 - 06:14.


#4017
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014
In seara am aflat inca o chestie noua din partea jegosilor si tiganilor de la rcs-rds
Cand am semnat contractul nou pentru 24 luni pentru internet cablu + tv agentul mi-a spus ca de la data de 1 seprembrie o sa am internet de 100 mega conexiune
A venit 1 septembrie , suntem in 3 si inca nu au venit ceii 100 mega
In privat Angajatul Digi_helper mi-a spus urmatoarele lucruri !"""La internet, abonamentul este Fiberlink 1 (pana in 50Mbps).
Daca doresti ca la acelasi pret sa beneficiezi de viteza pana in 100Mbps trebuie sa optezi din DigiCare pentru Fiberlink 100.""""

A uitat sa spuna daca mi se va prelungi contractul de 24 luni cu inca 6 luni daca fac asta...cata nesimtire crasa..
Cata smecherie de coltul strazii facuta cu acte pentru acesti nesimtiti de la rcs-rds...
Astia nu se potolesc pana nu vine cineva si calca in picioare cativa angajati..
Ei sunt acoperiti acum....daca ma duc si fac plangere la politie or sa spuna ca defapt am fost mintit de catre agent si ca ei nu isi asuma nici o responsabilitate...
Cata dezinformare si minciuna pe astia...
Maine dimineata am sa fac un scandal monstru la sediul de la mine pana se rezolva sau pana vine politia...
Incredibil cum nimeni nu se autosesizeaza

#4018
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View PostTheWatcherProductions, on 03 septembrie 2014 - 18:12, said:


Astia nu se potolesc pana nu vine cineva si calca in picioare cativa angajati..

Maine dimineata am sa fac un scandal monstru la sediul de la mine pana se rezolva sau pana vine politia...
Incredibil cum nimeni nu se autosesizeaza

   Decat sa-i pui la incercare pe cei de la BGS mai bine faci o reclamatie la ANPC.

   Nu uita sa atasezi contractul semnat :)

#4019
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postalexa32, on 03 septembrie 2014 - 18:26, said:

   Decat sa-i pui la incercare pe cei de la BGS mai bine faci o reclamatie la ANPC.

   Nu uita sa atasezi contractul semnat Posted Image
le trimit si scrisoare recomandata.
Incredibil ma oameni buni.Chiar asa de libidinosi si slinosi suntem noi romanii incat sa fim luati peste picior in asemenea hal?

#4020
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Ai un contract și o legislație în spate. În loc să deplângi soarta românilor, mai bine ai face în așa fel încât să studiezi legislația și să vezi ce măsuri poți să iei. Plângere ANPC și chiar la poliție, dacă e caz de înșelăciune. Dar e mai simplu să ameninți cu bătaia pe forum, și cu cât ești tu de viteaz, să mergi peste ei și să urli ca un sălbatic, fără nicio rezolvare, decât să iei măsurile legale care chiar produc efect.

#4021
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postzetuc, on 03 septembrie 2014 - 18:35, said:

Ai un contract și o legislație în spate. În loc să deplângi soarta românilor, mai bine ai face în așa fel încât să studiezi legislația și să vezi ce măsuri poți să iei. Plângere ANPC și chiar la poliție, dacă e caz de înșelăciune. Dar e mai simplu să ameninți cu bătaia pe forum, și cu cât ești tu de viteaz, să mergi peste ei și să urli ca un sălbatic, fără nicio rezolvare, decât să iei măsurile legale care chiar produc efect.
De ce salbatic ba? Ca imi spun oful pe aici? Am mers cumva acolo? Nu am dreptul sa fiu suparat?Nu toti suntem avocati .... de ce sa invat legislatia....sa iti dau un pont...Stiai ca orice contract care nu este facut in prezenta unui notar este nul in fata legii?
As fi vrut sa merg la upc dar ma costa si mai multi bani decat la astia.
De ce iti spun doar jumate din informatii? Jumatatea buna?
Cred ca 90% din clienti sunt nemultumiti.Nu pot face nimic cu hartiile in mana....Teapa legala ce sa mai

#4022
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View PostTheWatcherProductions, on 03 septembrie 2014 - 18:39, said:

De ce iti spun doar jumate din informatii? Jumatatea buna?
Teapa legala ce sa mai
   Asta asa e.
Daca stai sa asculti ce zic vanzatorii iei teapa pe toate planurile nu numai la telecomunicatii.
N-ai fost sunat niciodata de la retentie la vodafone,Orange sau Cosmote sa vezi ce super-mega-nemaipomenita oferta ti se ofera...cand defapt e o oferta mult lai proasta decat ce ai deja...?
Sau sa te duci sa cumperi masina sau casa si sa asculti numai ce zic vanzatorii...  :ciocan:

#4023
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postalexa32, on 03 septembrie 2014 - 18:47, said:

   Asta asa e.
Daca stai sa asculti ce zic vanzatorii iei teapa pe toate planurile nu numai la telecomunicatii.
N-ai fost sunat niciodata de la retentie la vodafone,Orange sau Cosmote sa vezi ce super-mega-nemaipomenita oferta ti se ofera...cand defapt e o oferta mult lai proasta decat ce ai deja...?
Sau sa te duci sa cumperi masina sau casa si sa asculti numai ce zic vanzatorii...  Posted Image
abonamentul la internet s-a prelungit cu 24 luni la aceiasi bani:))) adica am 50 mega si platesc pentru 100 mega...Nice one..Are dreptate si zetuc...Poate il duc de mana la politie pe nenea agentu` sau direct la sediul central rds:)
Sper sa mai gasesc numarul agentului sa il sune un vecin sa isi faca un nou contract ;)

#4024
Al3xDu

Al3xDu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.09.2014
Eu trebuia sa am 200mbps in loc de 100 de pe 1 Septembrie, dar aceiasi situatie :)

#4025
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View PostAl3xDu, on 03 septembrie 2014 - 18:53, said:

Eu trebuia sa am 200mbps in loc de 100 de pe 1 Septembrie, dar aceiasi situatie Posted Image
Agentul mi-a spus ca de pe 1 septembrie o sa am 100 mega..asta e prima...
a doua e ca abonamentul vechi (cu inca 6 luni de contract se anuleaza) iar de la 1 septembrie intra in vigoare doar asta de 24 luni...
Daca a mintit si cu faza asta inseamna ca eu mai am 30 luni de stat cu astia pe cap plus ca daca vreau net de 100 mega imi mai prelungesc contractul cu inca 10 luni ...total 40 luni:))) 3 ani si 4 luni plus 2 ani de cablu pentru un amarat de televizor care o sa vina cand vor ei...daca mai vor sa-l dea...
pffff

#4026
rgabi88

rgabi88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.12.2007
de pe 31.07.2014 am comandat un router... inca il mai astept...
de ieri (02.03.2014) imi aduc si eu contributia ingrosand randurile celor ce asteapta o tableta samsung 3g...

#4027
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014
l_am sunat pe agentul de la ei si am inregistrat toata conversatia....El spune ca trebuia sa fie 100 mega....contractele se contopesc...se anuleaza acela vechi...ai 24 luni cu 100 mega pentru ca cei din sediu asa i`au comunicat...
Posted Image)
Daca maine nu ma suna la pranz cum a promis am sa uploadez inregistrarea...si pun link`ul aici

P.s.Uite ca m-a sunat din nou agentul Posted Image
Maine vine cu inca o hartie la mine prin care netul meu va trece gratis la 100 mega fara sa se prelungeasca nimic din alea 24 luni......
Cica mai trebuia un act aditional...ca a sunat acum nu stiu unde iar maine se va duce dupa hartie apoi va veni cu ea la mine pentru a o semna...

Ia sa vedem.....
Va tin la curent 220v

Edited by TheWatcherProductions, 03 September 2014 - 19:39.


#4028
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Ușor, ușor lucrurile se rezolvă, dar tu văd că continui să încalci legea cu bună știință înregistrând atât angajații în sediul RDS, cât și la telefon. Nu că te-ar ajuta la ceva, dar e amuzant cum tu vrei să te asiguri că ei respectă un contract încălcând în mod repetat legea.

#4029
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View Postzetuc, on 03 septembrie 2014 - 19:41, said:

Ușor, ușor lucrurile se rezolvă, dar tu văd că continui să încalci legea cu bună știință înregistrând atât angajații în sediul RDS, cât și la telefon. Nu că te-ar ajuta la ceva, dar e amuzant cum tu vrei să te asiguri că ei respectă un contract încălcând în mod repetat legea.
stai putin...e ilegal sa inregistrezi o minciuna? O inselaciune?
De cand asta si ce lege este?Daca as fi lucrat la presa nu incalcam legea daca ii inregistram in sediu?
Zi`mi sa stiu legea exacta sa pot sa ma feresc de probleme....

gata am vazut..nu le pot folosi ca probe nici la politie si nici in instanta iar daca le fac publice nu trebuie sa spun cine este persoana respectiva si nici firma unde am filmat...



Inregistrarea este un pamflet si trebuie tratata ca atare

Edited by TheWatcherProductions, 03 September 2014 - 19:58.


#4030
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014

View PostAl3xDu, on 03 septembrie 2014 - 18:53, said:

Eu trebuia sa am 200mbps in loc de 100 de pe 1 Septembrie, dar aceiasi situatie Posted Image
mergi la sediu sau suna-l pe agentul care ti-a facut contractul...
Iti mai scriu maine...Iti spun daca am rezolvat ca sa faci si tu la fel !!

#4031
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

@Digi_helper : ce modele de tablete si Tv se ofera in Bucuresti la retentie?


Edited by dumyro, 04 September 2014 - 02:49.


#4032
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
In atentia DIGI-Helper
Am Comanda Nr: 622819. tableta 3G
Ce este suparator, ca am amici care au comanda facuta la aproape doua saptamani dupa mine ( alte centre distributie din oras) si carora  li s-a onorat comanda ??????( trebuie P.C.R.)(prieteni,relatii,cunostinte)
DE CE ???? Nu se respecta nr. comenzii

PENTRU CEI CARE AU COMANDA LA TABLETA 3G. .....SI CEI CARE AU PRIMIT ....SI CEI CARE SUNT IN ASTEAPTARE.
Scrieti nr. comenzii si daca ati primit tableta sau nu.
Va rezulta un tabel din care vom vedea seriozitate RDS

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate