Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Problemă conectare aplicație Digi Online

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#55
biz1970

biz1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.08.2007
Folosesc un device compatibil,parola esre corecta,apare aceiasi eroare

#56
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
e oare chiar asa de greu sa oferi mai multe detalii despre deviceul folosit si versiunea de soft care ruleaza. aplicatia e instalata in directorul standard s-au a fost mutata pe sd-ext etc....

#57
comisarul

comisarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 03.12.2004
Servus! Si eu intampin aceiasi eroare ca si biz1970. Am folosit Digi Online pe un Android 4.2 cu net de la RDS si totul a fost OK; am trecut intre timp pe Windows Phone 8.0 pe un Lumia Black (Nokia Lumia 525) si aplicatia pentru WP nu-mi recunoaste parola.. Am intrat in contul Digi, am resetat parola, am sters device-urile si... nimic... eoroare de autentificare [1] cand incerc sa vad Digi Sport 1,2,3, Eurosport s.a.
Singurele posturi care merg sunt Digi 24 HD, Digi Brasov, Digi Constanta.. si Realitatea TV parca. Aveti vreo idee ce se intampla? Multumesc anticipat!

#58
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
netul a ramas acelas? (rds/vodafone)

#59
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
intrebare: de ce la fiecare autentificare in digionline iti inregistreaza deviceul in digicare (acelasi device)?

Edited by Diabolik, 13 May 2014 - 16:20.


#60
comisarul

comisarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 03.12.2004
Da, acelasi net de la Rds..

#61
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 Diabolik, on 13 mai 2014 - 16:19, said:

intrebare: de ce la fiecare autentificare in digionline iti inregistreaza deviceul in digicare (acelasi device)?

banuiesc ca la fiecare initializere a aplicatiei se genereaza un hash tagid unic. sper sa se corecteze intr-o versiune mai noua.

 carmenclara1, on 15 mai 2014 - 23:42, said:

banuiesc ca la fiecare initializere a aplicatiei se genereaza un hash tagid unic. sper sa se corecteze intr-o versiune mai noua.
atunci ramane doar sa deschizi un tichet in digicare sa te ajute ei mai ales avand in vedere ca ei au acces la loguri..

#62
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
0x09. Eroare ridicata: Nu am putut găsi un client pe baza datelor introduse (CNP + Număr contract)
Ma dispera.. nu pot sa-mi fac cont.. Toate datele sunt exacte dar nu merge imi da eroarea asta..
de tot rahatul platforma online digi si digi-care.. ma las pagubas.. decat sa imi fac nervi mai bine ma lipsesc..
In mod curios am un cont dar e de la contractul de gigi satelit.. mi-am resetat acum parola la el.. si tot nu merge sa intru pe contul de digi satelit.. wtf..

"ok":false,"error":"0x0B. O problema necunoscuta de severitate ridicata a intervenit","data":null} e praf ce sa mai..

P.S. pana la urma am reusit sa intru pe digicare dar imi apare doar satelitul.. pentru contractele de catv si internet nu merge sa imi fac alt cont??

Edited by K-X-T, 27 May 2014 - 23:41.


#63
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Daca sunt 2 coduri de client, ai nevoie de 2 conturi diferite(create pe adrese de mail diferite).

#64
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
DIGI_Helper, am avut un cont cu adresa mea de email pt fostul propietar al contractului, am preluat acest contract si am un nou cont pe numele meu si folosind aceiasi adresa de email ca si la vechiul cont. Cum se poate sterge vechiul cont? Ma gandesc ca poate de asta nu-mi functioneaza Digionline pe Windows phone lumia 925. Inainte cand aveam vechiul cont, functiona.

#65
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

 bobocul, on 28 mai 2014 - 10:12, said:

DIGI_Helper, am avut un cont cu adresa mea de email pt fostul propietar al contractului, am preluat acest contract si am un nou cont pe numele meu si folosind aceiasi adresa de email ca si la vechiul cont. Cum se poate sterge vechiul cont? Ma gandesc ca poate de asta nu-mi functioneaza Digionline pe Windows phone lumia 925. Inainte cand aveam vechiul cont, functiona.

Poti accesa contul pe care l-ai avut prima data? (DigiCare)
Daca da, atunci te rog sa intri in cont -> Contul Meu -> Informatii Cont -> la Adresa de mail sa pui alta adersa.

Daca nu poti accesa acel cont, incearca cu optiunea de Reamintire parola si vei modifica ulterior adresa de mail.

Daca doresti sa se stearga acel cont, sa apeleze titularul la relatii clienti si sa solicite acest lucru.

Edited by DIGI_Helper, 28 May 2014 - 10:27.


#66
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Multumesc, incerc acum, (dupa schimbarea adresei de email) sa vad daca merge digionline pe noul cont.


Da, tot nu merge Digionline.  Ce am observat si inainte si acum, in programelul Digi online de pe telefon este ca, la Live TV, daca intru pe unul din posturi, apare la Programul TV, la caseta cu orele de difuzare, un albastru mai deschis la o emisiune care este cu o ora in urma. De exemplu, acum este ora 11,38, pe DIGI24, imi apare cu albastru deschis emisiunea de la ora 10.

Schimbarea de adresa de email, recomandata de tine, cred ca este numai pt corespondenta. Vad ca pot sa ma loghez in continuare pe vechiul cont, cu adresa veche de email.

Edited by bobocul, 28 May 2014 - 10:58.


#67
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Adresa mentionata la acea rubrica inseamna adresa de mail care e anexata contului DigiCare.
In momentul de fata am facut un test si nu mi-a mai permis logarea cu adresa precedenta de mail.
Mai incearca inca o data.

Poti de asemenea sa intri in primul cont, la rubrica DigiOnline si sa dezactivezi contul DigiOnline ca mai poi sa modifici adresa de mail.
Iti vei seta adresa de mail pe contul tau si activezi serviciul de la rubrica DigiOnline pe al doilea cont.

Trebuie sa functioneze.
In caz contrar te rog sa imi dai un PM cu ambele coduri de client si asa voi putea vede daca procedezi corect la modificarea adresei de mail pentru contul Digi Care.

Edited by DIGI_Helper, 28 May 2014 - 15:01.


#68
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Multumesc, DIGI_Helper, am rezolvat-o cu un coleg de al tau de la reclamatii, a sters vechiul cont. Dar problema ramane la DigiOnline, nu functioneaza emisiunile online. AM incercat tot ce mi-a recomandat colegul tau si tot nu merge. Nu-mi mai ramane decat sa-mi resetez telefonul, dar deocamdata nu pot face asta, as pierde tot. Am incercat sa intru pe contul meu de la DigiOnline de pe un telefon lumia 620 si merge bine.  Poate sa fie ca am Windows phone 8.1?

#69
insane_mind_hunter

insane_mind_hunter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2009
Salut! As dori sa stiu pe android cum fac sa vizionez HD. Optiunile valabile sunt LQ MQ si HQ.. Merci!

Edited by insane_mind_hunter, 09 June 2014 - 20:25.


#70
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Pentru HD, tot ce ai de facut e...

 deathnite, on 08 iunie 2014 - 02:36, said:

A fost preluata sugestia, dar daca se va implementa sau cat dureaza nu se stie. Deocamdata serviciul e la inceput, are cateva posturi doar (35 canele conform informatiilor furnizate de RDS) si conform paginii dedicate, in curand optiunea de a viziona filme exclusiv online.
Parerea mea e ca nu prea se va intampla acest lucru pana nu se extinde lista de posturi si se va introduce optiunea de a viziona filme online. Ar fi de asemenea necesar sa mareasca calitatea la HD macar, este butonul, dar nu e functional in prezent. Ca si serviciu suplimentar oferit gratuit clientilor e ok, dar cate persoane ar opta pentru a avea acces la cateva posturi in schimbul unei sume?

...sa astepti, deci rabdare.

Chiar si daca ar fi posibil de ales HD, atata timp cat RDS nu transmite in aceasta calitate e in zadar.

Edited by deathnite, 10 June 2014 - 01:43.


#71
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ce porcarie!  Pai daca sunt client RCS&RDS, la ce bun si la ce imi mai foloseste aplicatia nu pot beneficia de ea oriunde, indiferent de provider?
De ce m-as mai obosi atunci sa ma chiorasc pe un ecran de cativa inci (fie el telefon sau tableta), cand, daca am acces la net din reteaua RCD&RDS o pot face direct pe televizor?

Poate sunt plecat in concediu, sau in interes de serviciu, si nu am net de la ei, dar, vreau sa ma uit la un meci. Ce, nu le platesc abonament si pentru acele zile cand sunt plecat (dar nu folosesc serviciile lor)? Nu mai sunt tot abonatul lor (cu Contract).


Ar trebui regandita toata aplicatia, si permisa logarea, si vizionarea grilei de programe, din internet, indiferent de provider.
Atunci cu treaba cu acces din reteaua Vodafone cum ramane...? De ce din reteaua lor se poate si din alte retele de telefonie nu? Orange-ul ce are? Cosmote-ul ce are?


Poate cineva de la ei se sesizeaza (ca vad ca activeaza pe aici), si, in viitor se vor lua masuri pentru remediere. Poate... caci la cat sunt de nesimtiti (ca sa ma exprim elegant) si  cum ii doare fix undeva de ce zice lumea pe aici...

#72
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Remediere? E vreo problema? E o aplicatie gratis nu iti convine nu o folosesti. Iar ati prins elan la mocangeala?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate