Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Problemă conectare aplicație Digi Online

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#91
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

 Clovis, on 01 decembrie 2014 - 18:31, said:

de 6 luni incerc sa fac cont la ea si nu pot ... Am facut cont Digicare si degeaba....nu exista digi online e digi oriunde....la setari.
Nu ti-au ajuns 6 luni sa descoperi unde e plasat in meniu Digi Online. Eu zic sa te chiorasti mai bine. Sa nu imi zici ca nici in screenshot-ul meu nu observi Digi Online.
Daca intr-adevar nu iti apare, desi ma indoiesc, poate fi accesat serviciul la adresa. https://digicare.rcs.../#/digi-online8
Attached File  Digi Online.png   19.51K   31 downloads

 Clovis, on 01 decembrie 2014 - 18:31, said:

Voi astia inteligenti de la RCS a-ti vazut
Vorbesti de inteligenta in timp ce faci greseli de genul. Vrei sa te ia lumea in serios?

 Clovis, on 01 decembrie 2014 - 18:31, said:

mare noroc ca nu-i UPS-ul peste tot
UPC ≠ UPS (United Parcel Service of North America)

Edited by deathnite, 02 December 2014 - 09:04.


#92
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Observ ca Digi Film nu functioneaza deloc pe varianta pentru PC, iar pe dispozitivele lumia cu windows 8.1 acest canal nici macar nu e inclus in lista... Pana la urma, mai functioneaza pe undeva?

#93
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Traficul consumat pe digi-online se scade din traficul inclus in abonament?

Edited by K-X-T, 04 January 2015 - 21:22.


#94
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

 K-X-T, on 04 ianuarie 2015 - 21:21, said:

Traficul consumat pe digi-online se scade din traficul inclus in abonament?

Da, se scade.

#95
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

 alexis27, on 04 ianuarie 2015 - 19:19, said:

Observ ca Digi Film nu functioneaza deloc pe varianta pentru PC, iar pe dispozitivele lumia cu windows 8.1 acest canal nici macar nu e inclus in lista... Pana la urma, mai functioneaza pe undeva?

Functioneaza bine pe PC. Pacat ca este lipsa pe telefoanele cu Windows.

#96
BrnGtd4TsERB

BrnGtd4TsERB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.03.2012
Am internet mobil si de la Digi dar, traficul gros este de la alti provideri.
Acasa, am Fiber link 1000 de la Digi.

Am incercat in situatii cand eram noaptea la lucru aplicatia Digi OnLine. Totul OK, dar traficul la digi se gata una-doua. Pe alti provideri, NU MERGEA (la mine). SIM-ul Digi a fost introdus fie in router mobil E587u-2 fie in tableta. Mentionez ca utilizez si HD4ALL Android, dar am vrut sa incerc si aceasta aplicatie (Digi OnLine).

Ce am incercat.:

Avand acasa router Asus RT-n16 cu server VPN, am activat serverul, am facut (gratuit) cont la Asus DDNS .
De pe dispozitiviul mobil, conectat cu un alt provider la internet, m-am conectat VPN la routerul de acasa (DDNS-ul furnizat de Asus).
Dispozitivul mobil astfel conectat a primit adresa routabila de RCS-RDS (ma rog, in momentul in care cautam My IP, mi se raporta chiar adresa IP a routerului de acasa-RCS). Probabil era deci alocat ca si client al LAN-ului din spatele routerului n-16, dar, pentru mine ca si novice, ciudat ca nu figureaza in lista de clienti afisata de acesta.

Digi OnLine tot nu functiona, dand o eroare cu numarul 200 - ceva de genul ca nu a reusit sa incarce resursele.
Dupa ce in dispozitivul mobil am activat accesul la locatie (internet si WiFI, nu sateliti GPS) aplicatia Digi OnLine a inceput sa functioneze, prin legatura VPN descrisa.

Am facut si un cont DDNS la DIgi (xxxx.go.ro).
Si prin aceasta procedura, incercand sa rulez aplicatia fara acces la locatie imi dadea eroarea 200.
Activand accesul aplicatiilor la locatie, DigiOnLine a functionat si prin aceasta legatura VPN, realizata prin alt provider decat Digi si apoi prin FiberLink 1000.

Va adresez urmatoarea intrebare: am citit pe mai multe forumuri ba ca tunneling-ul ar fi cel putin "neordodox" ba ca ar fi interzis de provideri. Dar, eu platesc abonamente substantiale la toti providerii implicati si nu utilizez dacat resurse puse la dispozitie de catre acestia si dispozitivele mele hardware. In context, este vreo problema cu procedura utilizata de mine?  

Ca idee, conectat VPN prin Orange, prin router E587u-2, vitezele raportate pe dispozitivul mobil (test viteza la RCS) erau de 10 Mbps download si 1,5 Mbps upload iar la ookla, 5,66 Mbps/1,18 Mbps.

Oricum de departe mai mari decat cele obtinute prin legatura de date Digi fara sa mai tin cont de volumul de traffic mult mai mare inclus.

Edited by BrnGtd4TsERB, 16 January 2015 - 14:41.


#97
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Pe Lenovo S850 functioneaza perfect acum Digi Online si Digi Play (a aparut un update al telefonului, nu al aplicatiei, deci problema era la cei de la Lenovo). Atentie, insa: tot dupa acest ultim update, calitatea receptiei retelei (Digi) este praf si pulbere. Semnal indoor: -114 dBm, 0 asu pana la -110 dBm, 2 asu . Si inainte era extrem de slaba reteaua, dar acum e imposibil de utilizat, practic... Cei de la Digi trebuie sa rezolve obligatoriu acoperirea indoor daca au de gand sa comercializeze astfel de telefoane. Update-ul cred ca se refera si la calitatea camerei foto: focalizeaza mai repede acum si se deschide mai repede aplicatia camerei. Per total, telefonul functioneaza mai greu (lag mai mare) dupa update.

#98
bij

bij

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.02.2007

 alexis27, on 04 ianuarie 2015 - 19:19, said:

Observ ca Digi Film nu functioneaza deloc pe varianta pentru PC, iar pe dispozitivele lumia cu windows 8.1 acest canal nici macar nu e inclus in lista... Pana la urma, mai functioneaza pe undeva?

pe android functioneaza chiar foarte bine

#99
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
... eu m-am lasat pagubas , a mers cred doar in ziua cand mia-m facut contul pe digionline  si acum pe site digionline Posted Image  imi da mesaje ca cica " error ... too many devices" si daca intru direct pe aplicatia digionline android imi spune ca nu am acces la toate sectiunile si ca trebuie sa ma autentific si apoi revine la eroarea cu prea multi si prea  **** deci tu nu mai ai loc .Asa ca merge doar digisport1,2,3 si digi24 ...

#100
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Si de ce nu stergi din digicare device-urile vechi care sunt in plus? Este un numar limitat de device-uri care au acces.
Desi e folosit acelasi calculator, daca folosesti browsere diferite sau daca faci upgrade la browser, noua versiune e vazuta ca un nou device si astfel se aduna, cam nasol, dar asta e, trebuie facut mereu curatenie la device-uri.

Edited by deathnite, 26 March 2015 - 18:07.


#101
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 deathnite, on 26 martie 2015 - 17:59, said:

Si de ce nu stergi din digicare device-urile vechi care sunt in plus? Este un numar limitat de device-uri care au acces.
Desi e folosit acelasi calculator, daca folosesti browsere diferite sau daca faci upgrade la browser, noua versiune e vazuta ca un nou device si astfel se aduna, cam nasol, dar asta e, trebuie facut mereu curatenie la device-uri.


Ok , o sa incerc . Dar am intrat de pe max. 3 , or fi prea multe sau cine stie ...

Multumesc si incerc si varianta asta ...

#102
botaflorentin

botaflorentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.07.2007
VPN e singura metoda pentru a avea acces la toate canalele din alte locatii unde nu e RDS?

#103
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
da!

#104
puiumaster

puiumaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2007
Pentru cei care au probleme de conectare la aplicatia Digi Online pentru PC luata din Store Windows (8/8.1):
eroarea ''nici un video disponibil'' este generata de faptul ca in acel moment nu esti conectat in realitate desi iti spune ca esti.
Sa ma explic: daca te-ai inregistrat inainte cu un dispozitiv si apari in lista de pe Digicare ca inregistrat,aplicatia va functiona optim.
Daca insa ai facut greseala si ai STERS dintre dispozitivele inregistrate din cauza limitei maxime de 5 dispozitive  impusa arbitrar de RDS atunci te vei lovi de acea eroare -nici un video disponibil.
Asta pentru ca in ''marinimia'' lor RDS a impus o restrictie de la stergerea din lista a unui dispozitiv,abia peste  cateva zile te vei putea inregista din nou,lucru neanuntat nicaieri.
Am observat asta,simplu: am sters contul din Digicare si am avut respectiva eroare incercand sa ma reconectez cu acelasi cont.
Incercand cu alt cont a mers instantaneu.
Pentru Digi_Helper si Catalinman:
Daca nu stiati de aceasta problema ati aflat asta de la mine,dar daca o stiati si nu ati anuntat-o,nu e deloc in regula.

Edited by puiumaster, 11 April 2015 - 12:42.


#105
cation

cation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.07.2006
Si eu am probleme cu eroarea "nici un video disponibil" pe win 8.1. Eu am problema de mai mult de o saptamana si nu s-a rezolvat, cu toate ca am sunat la ei inca de atunci.  Primesc raspunsuri "profesioniste"  de genul "se lucreaza". Cu toate ca in aplicatie imi apare ca se conecteaza, in contul digi-care nu apare conexiunea respectiva (PC cu win 8.1). Pe browser (firefox) functioneaza perfect.

Edited by cation, 15 April 2015 - 20:51.


#106
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
@cation - Imi poti spune te rog in PM codul client sau numarul de sesizare sa verific exact?
Multumesc.

#107
cation

cation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.07.2006
In sfarsit in seara asta am aflat ceva de la o doamna/domnisoara draguta de la digi. Serviciul digi-online pentru windows (8, 8.1) este in rearatii/remedieri/cercetari .... pentru un termen nedefinit. Sunt curios daca altor membri din tara le functioneaza aplicatia digi online pentru windows 8 sau 8.1

#108
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Nu merge nici la mine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate