Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Problemă conectare aplicație Digi Online

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#127
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Nu vei reuși pe Windows XP /7/8.. Cei de la Digi nu oferă suficient suport pentru a face funcțional acest serviciu!  Dacă poți trece pe Windows 10 vezi ca exista aplicație dedicata digi online.  
Eu am găsit  ca soluție un emulator de android și rulez din el aplicația pt android Digi online.

Toate problemele se datorează faptului ca acel plugin e învechit iar digi nu are nici un interes sa îl schimbe.

#128
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Era vorba de DigiPlay, a gresit topicul, iar aplicatia pentru Windows 10 nu include DigiPlay. Solutia e sa nu va limitati la un browser, incearca si cu Firefox.
http://forum.softped...iul-vod-al-rcs/

http://forum.softped...0#entry17799407

#129
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Aplicația Digi online include si Digi Play. Pe browser sunt totuși pagini diferite :).

Am încercat cu 3 browsere diferite (Chrome,  Firefox  și internet Explorer) pe se Windows 7 și nu vrea sa meargă.  Bineînțeles cu acel plugin de c**** instalat!  
Am renunțat,  am băgat Bluestack (emulator Android)  și merg cu aplicația de android.  Păcat totuși ca pleacă la rezoluție mai mica decât oferă platforma Digi.

#130
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Cea pentru Windows 10 nu include DigiPlay, testeaza/informeaza-te inainte de a da sfaturi cuiva. Vezi si raspunsul lui Digi Helper legat de aplicatia Digi Online pentru Windows. http://forum.softped...6#entry17824529

Edited by deathnite, 23 September 2015 - 08:09.


#131
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Permite-mi sa ma corectez : aplicația pt Android include și Digi Play.  
Ideea principala rămâne : cei de la RDS & co nu sunt foarte interesați sa funcționeze și pe browsere!

#132
poflorin

poflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.12.2012
am probleme cu Digi Online de pe telefon la deschiderea oricarui program imi apare mesajul :nu am putut descarca resursele (eroare 200).Ma poate ajuta cineva cu un sfat,va rog frumos.

#133
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
E nevoie de notarea unei sesizari prin DigiCare in care sa detaliezi device-ul folosit, sistemul de operare, exact ce eroare intampini la DigiOnline si postul/cand apare eroarea.

#134
catalas

catalas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 26.07.2005
userul si parola (recuperara si schimbata de mine pt contul meu digicare ) sint valabile si la digi-online ? ca nu mai reusesc sa ma conectez , imi da eroare ori pt user ori pt parola ! cum le recuperez pe astea 2 ca am resetat tableta si vad ca nu mai se potrivesc cu ce stiam eu ?

#135
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Sunt parole diferite, intra in digicare si acolo cauta digi-online unde modifici ce vrei!

#136
Blandu

Blandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 28.05.2006
Salutari.

Incerc si eu sa ma conectez pe digi online pe windows 7 dar nu functioneaza niciun stream. Logat sunt, ip romanesc este, totul pare in regula dar nimic nu merge. Bine, merge postul N24...

E ceva ce pot face eu sau este de la ei?

#137
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@Blandu - Te rog sa imi comunici in PM codul de client in vederea verificarii situatiei.
Ai inregistrat sesizare din DigiCare pe tema aceasta?

#138
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Buna,

Asa scrie pe Digicare de pe browser:"Ai acces GRATUIT la Digi Online, daca esti abonat la serviciile de televiziune si internet fix (cumulat)."

Pe siteul RDS:"Ai acces GRATUIT in Digi Online, 24 ore din 24, la:
LIVE-urile a pana la 35 programe TV - daca esti abonat la pachetul de servicii de TV (prin cablu sau satelit) si internet fix*
LIVE-urile Digi Sport 1, 2 si 3, Digi24 si UTV - daca esti abonat doar la Digi Mobil i
LIVE-ul Digi24 - daca nu esti abonat Digi"

Eu sunt abonat la net fix si Digi Mobil dar vad cu nu ma pot uita la nici la Digi Sport 1,2 si 3 cum scrie pe site.

Pana la urma care e adevarul? Nu corespunde ceea ce scrie in Digi Care cu ce se scrie pe site...

#139
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

 farockhcm, on 11 decembrie 2015 - 15:11, said:

Buna,

Asa scrie pe Digicare de pe browser:"Ai acces GRATUIT la Digi Online, daca esti abonat la serviciile de televiziune si internet fix (cumulat)."

Pe siteul RDS:"Ai acces GRATUIT in Digi Online, 24 ore din 24, la:
LIVE-urile a pana la 35 programe TV - daca esti abonat la pachetul de servicii de TV (prin cablu sau satelit) si internet fix*
LIVE-urile Digi Sport 1, 2 si 3, Digi24 si UTV - daca esti abonat doar la Digi Mobil i
LIVE-ul Digi24 - daca nu esti abonat Digi"

Eu sunt abonat la net fix si Digi Mobil dar vad cu nu ma pot uita la nici la Digi Sport 1,2 si 3 cum scrie pe site.

Pana la urma care e adevarul? Nu corespunde ceea ce scrie in Digi Care cu ce se scrie pe site...
Informatia nu este actualizata probabil corect in ambele platforme.
Cel mai sigur raspuns il afli de la departamentul de suport rcs&rds sau de la digi helper.

#140
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Pe smartphone funcționează pe tabletă nu :(
Cauze?
Digionline vizionez pe telefon cu wifi AKTA fără să fac ceva ilegal

#141
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Telefonul este conectat si el la wifi akta?

#142
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Da

Da

#143
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007

 DIGI_Helper, on 16 februarie 2016 - 10:00, said:

Telefonul este conectat si el la wifi akta?
Atat telefonul cat si laptopul sunt conectate la wifi akta (la parinti e singurul furnizor de internet)
Ciudat e ca pe aplicatia din Google Play functioneaza, dar in browser NU, prima poza e din browser a doua din apk
Am incercat pe  laptop un program Blue Stacks (poza 3) deschide sunetul 3 sec dupa care se opreste.

PS contractul este facut la o locatie cu toate serviciile TV net telefon
Ma pot loga peste tot atat browser cat si apk, contul Digionline e activ in Digicare

foto 4

In browser merge doar UTV si Digi 24, am instalat si NagraQA_x64
Si culmea, Digi Play foto 5 functioneaza, Digionline ba :(

Attached Files


Edited by csachiri, 17 February 2016 - 03:18.


#144
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

 farockhcm, on 11 decembrie 2015 - 15:11, said:

Buna,

Asa scrie pe Digicare de pe browser:"Ai acces GRATUIT la Digi Online, daca esti abonat la serviciile de televiziune si internet fix (cumulat)."

Pe siteul RDS:"Ai acces GRATUIT in Digi Online, 24 ore din 24, la:
LIVE-urile a pana la 35 programe TV - daca esti abonat la pachetul de servicii de TV (prin cablu sau satelit) si internet fix*
LIVE-urile Digi Sport 1, 2 si 3, Digi24 si UTV - daca esti abonat doar la Digi Mobil i
LIVE-ul Digi24 - daca nu esti abonat Digi"

Eu sunt abonat la net fix si Digi Mobil dar vad cu nu ma pot uita la nici la Digi Sport 1,2 si 3 cum scrie pe site.

Pana la urma care e adevarul? Nu corespunde ceea ce scrie in Digi Care cu ce se scrie pe site...
Nimic ciudat, e perfect normal sa iti mearga pe smartphone si sa nu iti mearga pe tableta.

Sa recapitulam.

Digi 24 functioneaza chiar daca nu ai servicii de la RCS-RDS, este lasat la liber streamingul si merge in orice situatie.

Digi Sport 1, Digi Sport 2, Digi Sport 3, UTV functioneaza doar daca intri de pe internet fix sau mobil RCS-RDS. Pe smartphone iti functioneaza pentru ca esti abonat Digi Mobil, pe tableta nu iti functioneaza pentru ca intri prin internet Wi-Fi de la AKTA.

Singura solutie sa iti mearga si pe tableta este sa faci hotspot cu telefonul mobil pentru tableta.

Cont pe Digi Online poti sa iti faci doar daca ai cablu tv si internet de la RCS-RDS.

 csachiri, on 17 februarie 2016 - 03:01, said:

Atat telefonul cat si laptopul sunt conectate la wifi akta (la parinti e singurul furnizor de internet)
Ciudat e ca pe aplicatia din Google Play functioneaza, dar in browser NU, prima poza e din browser a doua din apk
Am incercat pe  laptop un program Blue Stacks (poza 3) deschide sunetul 3 sec dupa care se opreste.

PS contractul este facut la o locatie cu toate serviciile TV net telefon
Ma pot loga peste tot atat browser cat si apk, contul Digionline e activ in Digicare

foto 4

In browser merge doar UTV si Digi 24, am instalat si NagraQA_x64
Si culmea, Digi Play foto 5 functioneaza, Digionline ba Posted Image
Si la tine e aproximativ acelasi lucru.

Digi Play iti merge pentru ca merge pe orice tip de internet, nu e obligatoriu sa accesezi Digi Play cu internet de la RCS-RDS, poti sa ai internet de la X provider din Romania.

Pe smartphone, avand cont pe Digi Online iti functioneaza pentru ca s-a lasat acces liber pe orice provider din Romania.

Pe browser nu iti merge pentru ca accesul liber este doar pentru conexiuni mobile (Digi Mobil, Vodafone, Orange, Telekom), pe conexiuni fixe ai nevoie de IP de RDS pentru Digi Online.

O sa iti functioneze doar Digi 24 si contentul din Digi Play.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate