Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Stat tiganesc/gypsy/rrom/etc.. Cum pot tiganii sa si-l faca ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
176 replies to this topic

#19
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Cand vor pleca tiganii din Romania vom avea excedent buger in special in zona serviciilor sociale datorita faptului ca ei sunt cei care beneficiaza de ele intr-o proportie covarsitoare fara a contribui cu nimic.
Edit:Romanii nu sunt rasisti fata de tigani din punct de vedere al mentalitatii,sunt realisti,mi se pare normal sa nu iti convina faptul ca prezenta tiganilor intr-o zona ridica infractionalitatea exponential,tot tiganii sunt cei care nu cunosc ideea de impozit/taxa pe nimic,ei sunt aia care nu apreciaza munca si educatia,in Romania mai exista si alte minoritati fata de care nu exista astfel de sentimente(tatari,albanezi,sarbi etc etc) si chiar maghiari,n-avem nimic nici cu maghiarii atata timp cat ei ofera respect,primesc respect,in schimb,cand atenteaza la integritatea statului ROMAN foaia se schimba.

Edited by xeleron, 23 December 2013 - 13:38.


#20
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
pe facebook e greu sa fac ceva ....da o sa incerc pe mail sa gasesc cati mai multi adepti ai ideii

 xeleron, on 23 decembrie 2013 - 13:32, said:

Cand vor pleca tiganii din Romania vom avea excedent buger in special in zona serviciilor sociale datorita faptului ca ei sunt cei care beneficiaza de ele intr-o proportie covarsitoare fara a contribui cu nimic
i-ai numarat tu azi noapte nu ?

#21
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Dap,dar am uitat sa te adaug.

#22
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Lupta ascunsa a  tiganilor pentru a devenii stapanii acestor meleaguri este ..straveche.Asa dar este absurd sa credem vreo data ca vor pleca de aici altfel decat cu capul inainte.Ei s-au chinuit sa faca unirea cu mana altora,sa ne dea denumirea de români,sa ne tziganeasca limba si obiceiurile,sa ne mentina la nivelul evului mediu,sa preia conducerea tzarii,cum poti crede ca vor renunta vreodata la exploatarea unei populatii autohtone atat de naiva si de proasta cum santem noi ardelenii,banatenii,moldovenii,valahii,oltenii etc...Ţiganii sant prin geneza lor cei mai lenesi oameni de pe pamant,si de aceia au ajuns sa exceleze in furturi,inselatorii,minciuna,coruptie,banditism,talharie,etc,dar cea mai perfida si josnica fapta ce poate fi facuta de vreun popor este sa renunte in masa la etnia sa,sa-si schimbe numele punandu-si un escu in coada declarandu-se..români.Asa dar nu tiganii cu palarii mari sau fuste plisate sant marii vinovati ai actualei situatii sociale degradata si murdara,ci acei ,,romani''ascunsi care au plamadit din umbra istoria mai veche si mai noua a acestor meleaguri.Ca atare eu cred ca mai degraba noi ceilalti conlocuitori fie vom parasii in curand aceste meleaguri,fie ne vom angaja la vreun boier tigan cu conditia sa cunoastem la perfectie limba si obiceiurile lor barbare dar care iata s-au dovedit a fii extrem de eficiente..

Edited by Arayan, 23 December 2013 - 13:50.


#23
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 tavivictor, on 23 decembrie 2013 - 13:28, said:

la destule chestii pe care romania no sa le vada
Cum ar fi ?
Ce-mi vine acum in minte: majoritatea cersetorilor si parcagiilor, manelistii, locul de parcare ramas gol peste noapte, casa ramasa doar cu peretii cand esti la munca, portofelul / telefonul lipsa la coborarea din autobuz...
Da, stiu ca nu toti tiganii fac asta.  Doar majoritatea.  Stiu ca sunt si romani care fac asa ceva.  Da' mult mai putini.   Si majoritatea-s crescuti printre tigani.

Uiti ca ne-ai dat chiar tu exemplu de aport tiganesc.  Te-ai apucat sa inveti programare si primul lucru la care te-ai putut gandi si pe care l-ai pus in practica, dupa cum ai spus chiar tu, a fost un virus.  De ce ti-as duce dorul ?   Posted Image

Edited by Barboso, 23 December 2013 - 14:03.


#24
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013

 Barboso, on 23 decembrie 2013 - 14:00, said:

Cum ar fi ?
Ce-mi vine acum in minte: majoritatea cersetorilor si parcagiilor, manelistii, locul de parcare ramas gol peste noapte, casa ramasa doar cu peretii cand esti la munca, portofelul / telefonul lipsa la coborarea din autobuz...
Da, stiu ca nu toti tiganii fac asta.  Doar majoritatea.  Stiu ca sunt si romani care fac asa ceva.  Da' mult mai putini.   Si majoritatea-s crescuti printre tigani.

Uiti ca ne-ai dat chiar tu exemplu de aport tiganesc.  Te-ai apucat sa inveti programare si primul lucru la care te-ai putut gandi si pe care l-ai pus in practica, dupa cum ai spus chiar tu, a fost un virus.  De ce ti-as duce dorul ?   Posted Image
exagerezi la greu vorbesti din povesti asa ca las-o balta
cat despre mine e chiar cool sa faci un virus si sa infectezi niste computere te spargi de ras

#25
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
AlexIP@ Da, este vorba de Regiunea autonoma evreiasca  si este chiar la granita cu Manciuria , acuma ei cauta oameni muncitori sau mici intreprinzatori, nu cred ca le-ar convenii tiganii, teritoriul este de 36.000 km2 dar populatia de numai 190.000 adica cam cat are Oradea la noi.
  Apoi din cate am citit nu este o conditie sa fie cetatean rus dar totusi ar trebuii sa aiba o anumita legatura cu Rusia. De altfel nu cred ca s-ar duce tiganii pentru 8000 de dolari cand ei probabil fac mai mult pe an din furtisaguri etc

#26
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Da,e chiar interesant sa distrugi afacerea cuiva sau sa stergi amintirile de ani intregi ale cuiva,asa,de ras.Tiganul tot tigan.

#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cu ce rezi ca-l poti mitui pe Cioaba (regele!!!) sa-si lase aici palatele si sa plece ?
Dar pe cei din clanul Carpaci, care detin in Timisoara 144 de imobile? (toate de patrimoniu!)

#28
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013

 xeleron, on 23 decembrie 2013 - 14:34, said:

Da,e chiar interesant sa distrugi afacerea cuiva sau sa stergi amintirile de ani intregi ale cuiva,asa,de ras.Tiganul tot tigan.
:) ce sa faci unii e mai destepti decat altii...... si senzatia e superrrrrrrrrr....sa stai in fata calculatorului si unul aflat la 1000 de km sa se dea cu capul de pereti din cauza ta

#29
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 tavivictor, on 23 decembrie 2013 - 14:17, said:

exagerezi la greu vorbesti din povesti asa ca las-o balta
cat despre mine e chiar cool sa faci un virus si sa infectezi niste computere te spargi de ras
Aha... contraargumentul / contraexempul tau la ceea ce-am spus eu fiind ca "te spargi de ras"...   :death:  Elocvent, as zice.



 tavivictor, on 23 decembrie 2013 - 15:28, said:

unul aflat la 1000 de km
Fata-n fata n-ai oo, desigur.

#30
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
pe mine ma bufneste rasul la gandul cat s-au luptat occidentalii pt.drepturile minoritatilor(incluzand si tiganii) si acum nu mai stiu cum sa scape de ei...Posted Image
tiganii au fost si vor fi o problema pt.orice tara, pentru ei viata se desfasoara tot prin stepele Asiei de aceea multi nu se pot integra, sunt murdari, galagiosi, needucati, hoti, cersetori, etc.au cam toate tarele de comportament capatate in sutele de ani de perindari nomade....

desigur sunt si cateva exemple de reusite sociale dar extrem de putine...
solutia pe care o vad eu este doar Legea, si anume daca repetat te abati de la normele de convietuire sa fii expulzat fara drept de a mai reveni, pana la urma NIMENI nu este obligat sa suporte mizeria acestor indivizi in numele "respectarii drepturilor minoritatilor"

si nu e nimic rasist in asta ci doar dreptul de a trai civilizat

#31
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nasol ca expulzarea nu prea merge la noi, fiind (si ei) cetateni romani.

#32
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Barboso@ Da asa este daca i-am deporta am pati cum au patit sarbi cu kosovarii ne-ar da americani peste cap de numa !

#33
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

 tavivictor, on 23 decembrie 2013 - 14:17, said:


cat despre mine e chiar cool sa faci un virus si sa infectezi niste computere te spargi de ras

N-ar fi mai cool sa te spargi in bucatele. Mici mici

#34
TinMan

TinMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 02.08.2013
Sunt vechi dom'le! - Cum ar zice nenea Iancu.
De curiozitate, nu sunt la curent cu programa de limba romana din licee, dar nu se mai studiaza azi Ion Budai Deleanu? El a avut primul ideea, drept e ca nu vrea sa-i trimita in Sahara. A se vedea "Tiganiada"
Asa ca, monsericilor, platiti-i omului drepturi de autor!
Iar daca nu aveti cui, adresati-va avocatilor clanului Carpaci.

#35
blimpyway

blimpyway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,954
  • Înscris: 03.11.2005
ar trebui sa va duceti primii astia care sustineti ideea, sa dovediti ca se si poate trai bine si decent in vestul saharei.

#36
blimpyway

blimpyway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,954
  • Înscris: 03.11.2005

 terratec, on 23 decembrie 2013 - 11:27, said:

La urmatoarea bascalie ieftina si offtopic o sa vina niste puncte de avertizare.
terratec eu consider ca acest subiect este rasist. O spun serios, fara bascalie si din punctul meu de vedere, discriminarea de rasa/natie este topicul discutat aici. In calitate de moderator, poti sa-mi spui care este punctul de vedere al Softpedia legat de temele rasiste, si in caz ca nu se doreste promovarea rasismului, unde ma pot plange in privinta promovarii rasismului pe acest subiect?

Edited by blimpyway, 23 December 2013 - 20:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate