Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

City Point Aviatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1
qaf

qaf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.05.2013
Salut ,

Am gasit din intamplare , acest ansablu residential pe net , in zona aviatiei .

http://city-point.ro/
http://city-point.realtime.ro/

Deocamdata se pregatesc sa lucreze fundatia din ce am vazut.

Din descrierea de pe site si a dezvoltatorului par a fi seriosi , voi ce parere aveti ?

#2
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Doar daca ajung in pct la care iti poti alege tu finisajele... eu zic ca nu e vine sa te aventurezi.

#3
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 qaf, on 19 decembrie 2013 - 18:49, said:

Din descrierea de pe site si a dezvoltatorului par a fi seriosi , voi ce parere aveti ?
Uita-te putin la schita a ceea ce dezvoltatorii numesc "Studio Dublu G11": bucatariile nu au deschidere, nici macar partiala, la nicio fereastra! Singura deschidere a bucatariilor este direct in living, iar deschiderea living-ului este spre o mixtura intre balcon si loggie.

Merita sa te uiti mai atent si la apartamentele cu mai multe camere (ai ce vedea).

Astia au asimilat din capul locului dispretul suveran al dezvoltatorilor imobiliari romani, pentru cumparator.

#4
ilmuce

ilmuce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 08.04.2012
cu toate astea ap cu 3 camere nu mai sunt. :)

#5
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

 ilmuce, on 20 decembrie 2013 - 00:41, said:

cu toate astea ap cu 3 camere nu mai sunt. Posted Image
Domnilor ,
va rog verificati preturile .aprtament cu 3 camere 50 m utili 80 000 + tva .

#6
ilmuce

ilmuce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 08.04.2012
la ultimul targ nu mai aveau 3 camere, acum pe site vad ca apar 2 tipuri de apartamente de 3 camere desi inainte nu exista asa ceva.
cred ca au modificat proiectul in urma cererii mai mari pentru 3 camere

#7
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 ilmuce, on 21 decembrie 2013 - 00:06, said:

cred ca au modificat proiectul in urma cererii mai mari pentru 3 camere
Asa este, e o buluceala de cumparatori, ceva de speriat!

Da' tu esti platit la fiecare polonic, sau mai faci si munca patriotica?

#8
ilmuce

ilmuce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 08.04.2012
nu coa', eu am fost interesat sa cumpar acolo acum ceva timp.
si ca sa intelegi pana si tu despre ce e vorba:
site-ul vechi (cu un singur tip de ap de 3 camere vandute toate) - http://city-point.realtime.ro/
site-ul nou (cu 2 tipuri de ap de 3 camere si se pare disponibile) - http://city-point.ro/

la ultimul targ de case/pesteri, la ultima fazaniada pe intelesul tau, nu mai aveau 3 camere.
habar n-am care e situatia in realitate, poate nu au schimbat proiectul, bla bla. I don't care (anymore).

Edited by ilmuce, 21 December 2013 - 08:13.


#9
Lilianastanescu

Lilianastanescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2014
Buna!

Am fost zilele trecute la City Point  - in Aviatiei; mi s-a parut OK - seriosi, spatiu verde, preturi corecte ... a mai fost cineva? Ce parere aveti?

#10
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Preturi corecte?!

A mai fost deschis un topic pe acest subiect! http://forum.softped...point-aviatiei/

#11
Lilianastanescu

Lilianastanescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2014
:) merci! am cautat dar nu gasisem informatii

#12
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Stii sa deschizi un topic sa faci reclama din prima dar nu stii sa cauti?
Pe google daca scrii city point iti apare in primele rezultate!

Edited by sandel_u, 23 June 2014 - 19:59.


#13
test88

test88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.06.2014

 ilmuce, on 21 decembrie 2013 - 08:10, said:

nu coa', eu am fost interesat sa cumpar acolo acum ceva timp.
si ca sa intelegi pana si tu despre ce e vorba:
site-ul vechi (cu un singur tip de ap de 3 camere vandute toate) - http://city-point.realtime.ro/
site-ul nou (cu 2 tipuri de ap de 3 camere si se pare disponibile) - http://city-point.ro/

la ultimul targ de case/pesteri, la ultima fazaniada pe intelesul tau, nu mai aveau 3 camere.
habar n-am care e situatia in realitate, poate nu au schimbat proiectul, bla bla. I don't care (anymore).


Stai linistit sunt destule apartamanete peste tot. Caut de mult timp si am observat obiceiul dezvoltatorilor: fac ansambluri cu sute de apartamente si cand ii intrebi spun ca s-au vandut toate dar mai au unul la parter - adica cel mai nasol. Dupa un timp incep sa apara si restul apartamentelor iar scuza tipica a dezvoltatorilor este : "s-a razgandit clientul si a anulat rezervarea".  Comportamentul acesta este studiat intens la cursurile de vanzari...

#14
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005
Eu m-am mutat in City Point. Mie mi se pare foarte ok, e liniste, totul e nou, iar preturile sunt preturile zonei. Nu stiu deocamdata ce costuri sunt cu intretinerea ca nu am platit nimic pana acum (sper sa fie decent). Per ansamblu, eu sunt multumita de achizitie.

#15
KOsmix

KOsmix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.01.2007
Salut,
S-a mai mutat cineva intre timp in acest complex? M-ar interesa sa stiu parerea celor care locuiesc in acest complex referitor la seriozitatea dezvoltatorului, intretinere, finisaje etc.
Multumesc.

#16
alexd4u2

alexd4u2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.01.2015

 Beeba, on 13 noiembrie 2014 - 12:52, said:

Eu m-am mutat in City Point. Mie mi se pare foarte ok, e liniste, totul e nou, iar preturile sunt preturile zonei. Nu stiu deocamdata ce costuri sunt cu intretinerea ca nu am platit nimic pana acum (sper sa fie decent). Per ansamblu, eu sunt multumita de achizitie.

Cum e cu zgomotul generat de trenurile care trec pe linia din spate? Dar avioanele care decoleaza / aterizeaza pe Baneasa?
Ma intereseaza pentru ca as vrea sa cumpar in cel de-al doilea bloc. Merci!

#17
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005

 alexd4u2, on 03 februarie 2015 - 20:35, said:

Cum e cu zgomotul generat de trenurile care trec pe linia din spate? Dar avioanele care decoleaza / aterizeaza pe Baneasa?
Ma intereseaza pentru ca as vrea sa cumpar in cel de-al doilea bloc. Merci!


Trenul se aude, dar nu e deranjant. Avioanele nu se aud, doar cand sunt showuri aviatice. In rest e frumos, doar ca intretinerea este foarte mare, lucru care nemultumeste multi proprietari.

LE: Scuze de rapunsul intarziat cu cateva luni!

Edited by Beeba, 10 August 2015 - 22:07.


#18
HRide

HRide

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2015
Ne poti spune, te rog, Beeda ce inseamna un cost mare al intretinerii si cat reprezinta din aceasta suma restul de chestuieli (paza, spatii comune) exceptand utilitatile (apa, gaz, catv,curent). Ai contract direct cu Enel, Distrigaz, etc?

Edited by HRide, 10 August 2015 - 23:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate