Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

City Point Aviatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#19
Roxu83

Roxu83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2010
Buna. eu doar ce m-am mutat de 2 saptamani in al doilea bloc intr-un apartament de 3 camere si per total suntem foarte multumiti.  legat de intretinerea foarte mare, dezvoltarul m-a asigurat, cand am semnat contractul de vanzare cumpare, ca vom plati un pret fix de 4 lei/mp util pana la finalizarea ultimelor 2 blocuri - sfarsitul lui 2017.

#20
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
cat a costat apartamentul? ai mai negociat ceva la pretul oferit de ei? constructia este de bca ytong din cate stiu eu

#21
impdcl

impdcl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.03.2015
si rigips la compartimentarile interioare Posted Image

#22
Roxu83

Roxu83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2010
Da, intradevar este din beton ytong si structura din beton armat. Compartmentarile interioare sunt facute din pereti de rigips cu vata minerala la mijloc . Noi am negociat pretul acum aproape un an, cand blocul era construit pana la etajul 3 doar. Nu cred ca mai este de actualitate, dar oamenii au fost foarte deschisi. La momentul acela, timp de vreo 2 luni, am cautat un apartament de 3 camere in Aviatiei, care sa aiba acces usor si la metro si asta a fost cea mai buna varianta pentru noi. Am vazut si cateva apartamente vechi in zona, dar cereau foarte mult si cu ce mai trebuia investit in ele, tot pe acolo ajungem.

#23
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
izolatia fonica cum este? se aud vecinii cand vorbesc?

#24
Roxu83

Roxu83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2010
momentan nu avem vecini mutati decat sub noi, si de la ei nu se aude nimic. daca sunt inchise geamurile nu prea se aude nimic de afara.

#25
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
asta e bine, cu toate ca lipit de blocul dvs se construieste cel de-al treilea

#26
Roxu83

Roxu83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.01.2010
noi nu prea ajungem mai devreme de ora 18 acasa, asa ca intradavar nu am cum sa va spun daca se aude ceva de la constructia de langa. Cand ajungem noi, ei deja termina programul..

#27
ihatecorruption

ihatecorruption

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2016
Am fost la city point astazi sa negociez pretul umui apartment cu 3 camere .
Pretul listat de dezvoltator  al apartamentului era de 138.000 euro calculat cu tva de 20 % si loc de parcare inclus cu tva de 20 % .
Daca e scadem pretul fara tva  al apartamemtului e 106.560 euro .
Le-am propus sa negociem acest pret cu 5000 de euro ca sa cumpar apartamentul cu tva 5 % tinand cont de noul plafon .In schimb ,oferta celor de la city point a fost app 100. 000 + tva 5 %  .loc de parcare 4000 + tva 20% si in contract de vanzare mobila pe suma de 18.000% + tva 20% . in total pretul apartamentul 127.000 de la 138.000 ...???ASA s-au gandit sa pastreze different de tva de 20% .niste smenari ! Nu ma asteptam.la ASA ceva din partea lor!!!

#28
brcosmin

brcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.09.2007
.

Edited by brcosmin, 19 February 2016 - 22:49.


#29
ihatecorruption

ihatecorruption

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2016
Nu sunt turci .sunt evrei dezvoltatorii
.

#30
belceaa

belceaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2016
Buna ziua,
Pentru cine intereseaza dupa ani de cautari pentru un apartament am ajuns la CITY POINT. Si nu regret alegerea (cel putin pana in prezent). Vedeti ce scriu altii viitori vecini de la Metropolitan Aviatiei la care nici macar nu am vrut sa le calc pragul deoarece dezvoltatorul e un anume Georgescu R. Deja asta mi-a spus tot el fiind un cunoscut dezvoltator din zona de Sud (din graba a introdus kk in conducta de apa potabila din Popesti Leordeni racordand canalizarea unui bloc de-al sau)
Am tot cautat pe google ceva forumuri despre City Point si nu am gasit decat acest forum ceea ce nu e neaparat rau. Asta mi-a spus ca lucrurile merg destul de normal si ca nu sunt motive mari de ingrijorare. Inainte sa ma hotarasc i-am puricat cum am stiut mai bine la toate actele reiesind ca sunt in regula. Dupa aceea i-a puricat si banca la acte ceci inca un motiv de siguranta din acest punct de vedere.

PRO
- interactionare foarte ok cu personalul de la vanzari (i-am avertizat din start ca am sa-i toc la cap cu intrebari si am sa cer acte iar)
- orice document cerut mi-a fost furnizat cu promptitudine
- zona este minunata din punctul meu de vedere, fiind linistita  (trenul se aude cateodata dar nu e deranjant) departe totusi de zgomotul orasului. Am stat pe Banu Manta la et 1 la strada si diferenta e imensa la capitolul liniste.
- metrou, mall la 15 min pe jos (cronometrat)
- intre apartamente este prevazuta o izolatie cu vata minerala (perete+vata minerale+rigips). In apartament compartimentarea e mixta (am un perete de rezistenta si restul sunt de rigips) Inital aveam retineri in ceea ce priveste peretii de rigips, dar daca au (si au) izolatie de vata in interior chiar sunt foare OK. Atat doar putina atentie trebuie daca vreti sa montati ceva corpuri suspendate.
- calitatea este undeva intre mediu-lux in ceea ce priveste finisajele (mai sunt mici amanunte care...)
- e curat in complex si e pazit (chiar sunt vigilenti paznicii). Pentru cine are o problema sa stiti ca intretinerea gazonului, curatenia, paza...se platesc si e normal sa fie asa.
- gradinite, scoli, licee aproape
- apartamentele cu 3 camere au energie electrica trifazica (placut surprins)
- e o investitie deoarece zona e in plina dezvoltare
- PRETUL este cel al zonei pentru un 3 camere. Am cautat si am vizionat cateva apartamente dar erau nejustificat de scumpe pentru un bloc din era comunista din placi
- constructorul ales de dezvoltator este unul destul de renumit ceea ce e bine deoarece inseamna (sper) personal calificat (ingineri, diriginti de santier etc).
- UTILITATI - ansamblul este racordat cu acte in regula la toate utilitatile : energie, apa-canal si gaze.  Am verificat personal la Enel si Engie

CONTRA
- una din posibilitatile de iesire din complex (prin spate pe la DRPCIV) nu e asfaltata
- nu au montat in baie  un sifon si vecinul  a fost inundat constant din aceasta cauza (au remediat dar mi-au intors casa pe dos pana au gasit problema)
- instalatiile sanitare trec prin sapa. Daca ai o problema sapi toata casa.
- bucataria e mica (e bucatarie inchisa) pentru un apartament 3 camere
- mare parte din teren e inca plin de balarii,
- ar mai fi cateva aspecte dar nu asa de importante


MENTIUNE- nu am nici o legatura cu dezvoltatorul (lasand la o parte ca am luat apartamentul). Am scris aceste randuri deoarece am vrut sa impartasesc experienta cu dumnealor. Sunt pretentios si investighez mult pana iau o decizie de orice natura. Sunt de principiul cine nu casca gura casca punga .

TOT RESPECTUL !

#31
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Si ce legatura City Point cu Metropolitan de trebuia sa il aduci in discutie,in afara ca e aproape de City Point si un posibil concurent.
Daca te limitai doar la lucrurile bune sau rele despre City Point era mult mai ok.

#32
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Mai sunt apartamente de 3 camere nevandute in acest complex?

#33
belceaa

belceaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2016

 Groh, on 19 iulie 2016 - 18:30, said:

Si ce legatura City Point cu Metropolitan de trebuia sa il aduci in discutie,in afara ca e aproape de City Point si un posibil concurent.
Daca te limitai doar la lucrurile bune sau rele despre City Point era mult mai ok.
  

Sunt doua complexe rezidentiale foarte aproape unul de celalalt  . E normal sa te uiti si la concurenta nu? Ca si preturi sunt comparabile (E/mp) deci nu "e un posibil" ci e un concurent demn de luat in seama. Istoria ne arata totusi ca cei de la City sunt ceva mai seriosi in ceea ce priveste termenele de livrare si interactiunea cu clientul (initial am discutat cu ambele birouri de vanzari).Mie personal mi se pare normal sa compari cele doua ansambluri, sa pui plusurile si minusurile in balanta, sa te documentezi din toate sursele si tragi concluziile la final.  Sincer nu inteleg rostul comentariului dumneavoastra si nici motivul pentru care sunteti deranjat de ce am adus in discutie si celalat ansamblu vecin.

#34
belceaa

belceaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2016

 ffm, on 19 iulie 2016 - 21:57, said:

Mai sunt apartamente de 3 camere nevandute in acest complex?

Buna ziua,
Eu cand am cumparat pe la inceputul anului mai erau doua apartamente de 3 camere in blocul H . Unul din ele era biroul de vanzari care a fost mutat in blocul nou de langa. Din cate am vazut eu optica lor se axeaza acum pe garsoniere si 2 camere.  Asta probabil ca profitul pe mp construit e mai mare in acest caz (aici ma hazardez in afirmatii deoarece nu stiu ce preturi au acum si cum mai merge piata imobiliara pentru ca...am terminat cautarile). Cred ca initial apartamentele cu 3 camere nu erau luate de loc in calcul in cadrul ansamblului dar probabil in urma cererii au facut si asa ceva facand recompartimentari.  Acest lucru il spun si datorita faptului ca cele doua bai sunt mari (una matrimoniala cu cada si cealalta o idee mai mare si cu dus) Iar bucataria a ramas mica asa cum este la apartamentele cu 2 camere. Stiu cu siguranta ca sunt unii care au luat 2 apartamente si au facut cu 4 camere prin urmare as tinde sa cred ca dezvoltatorul e dispus sa faca si ceva exceptii  . Daca faceti asa ceva sa studiati planul etajului sa nu cumva sa fie zid de rezistenta intre cele 2 apartamente pentru ca daca e, acela nu se poate sparge sau daca se sparge pentru a face o trecere sunt necesare lucrari de intarire pentru a suporta greutatea de deasupra, lucrarile de acest gen sunt foarte costisitoare.

#35
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Buna

mai sunt apartamente de vanzare in City Point? Ma intereseaza un apartament de 2 camere.
multumesc

#36
belceaa

belceaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2016
Buna ziua,

Am cerut pentru un coleg pe 4 august a.c. si am primit urmatorul raspuns:

o Bloc J – finalizare Primavara 2017
Studio dublu tip 5 – 75,000 euro + TVA. Etaje disponibile: 1,2,5,7,9,10
Apartament 2 camere tip 3– 87,150Euro+TVA.Etaje disponibile: 1,2,3
Apartament 2 camere tip 2 – 92,400 euro + TVA. Etaje disponibile: 2,3,7,8,10
Apartament 2 camere tip 1- 90.300Euro+TVA. Etaje disponibile: 2,3,4,7,8,10
Apartament 2 camere tip 6 – 87.150 euro + TVA. Etaje disponibile: 1

*locul de parcare se cumpara separat – 6,000 euro + TVA. Parcarea este supraterana
* Oferta este valabila 10 zile de la transmiterea ei.
*modalitatea de achizitie este prin orice tip de credit; nu avem modalitatea de rate direct la dezvoltator
Program vizite: Luni-Vineri – 09.00-19.00
    Sambata - 10.00-15.00
    Duminica - 10.00-14.00

Se lucreaza din plin la blocul J si dupa cum vad acum nu cred sa fie intarzieri .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate