Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Suna cu numar ascuns.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Buna seara dragi colegi ai forumului Softpedia . Dupa cum scrie si in titlu as dori sa ma ajutati cu o metoda de a afla numarul care ma suna de vreo saptamana (cu numar ascuns) ca  nu am gasit nimic..A fost ceva prin VoiceIp ,dar nu mai merge de anul trecut.. Va rog mult  , daca l aflu va spun ce i am facut .Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by dan_4_you2003, 12 December 2013 - 23:14.


#2
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Inainte stiu ca mergea sa-ti faci cont pe http://www.romtelecom.ro/ bagai numarul tau de telefon si cand cineva te suna pe telefonul tau, dadea-i respinge, intrai pe contul de romtelecom si acolo iti aparea numarul (vizibil) al cerui caruia i-ai dat respinge, acuma nu stiu insa daca mai merge.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
iti iei un numar de skype, si incerci asa. Sau, depui plangere...operatorul nu-ti va zice numarul fara interventia politiei.

#4
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

 dan_4_you2003, on 12 decembrie 2013 - 23:12, said:

Buna seara dragi colegi ai forumului Softpedia . Dupa cum scrie si in titlu as dori sa ma ajutati cu o metoda de a afla numarul care ma suna de vreo saptamana (cu numar ascuns) ca  nu am gasit nimic..A fost ceva prin VoiceIp ,dar nu mai merge de anul trecut.. Va rog mult  , daca l aflu va spun ce i am facut .Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image


poti sa zici, ca oricum nu-i faci.

#5
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Vreau o metoda care merge...Cu VoiceIP e romtelecomul ..metoda nu mai merge de anul trecut....
@lex404  numar de skype??? dezvolta daca stii ca functioneaza te rog
@ superior te rog mult ,daca nu ajuti cu nimic mai bine te abtii Posted Image. Nu mai comenta off topic te rog.Suntem colegi pe forum si trebuie sa ne respectam ..Te pup Posted Image

Edited by dan_4_you2003, 12 December 2013 - 23:37.


#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cel mai simplu raspunzi si intrebi cine este. Nu inteleg care-i treaba politiei a operatorului sau mai stiu eu a cui.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
skype e voip...la clicknet mergea.

Chiar crezi ca daca raspunde, ii si zice cine ii?

#8
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

 dan_4_you2003, on 12 decembrie 2013 - 23:28, said:

Vreau o meroda care merge...Cu VoiceIP e romtelecomul ..metoda nu mai merge de anul trecut....
@lex404  numar de skype??? dezvolta daca stii ca functioneaza te rog
@ superior te rog mult ,daca nu ajuti cu nimic mai bine te abtii Posted Image. Nu mai comenta off topic te rog.Suntem colegi pe forum si trebuie sa ne respectam ..Te pup Posted Image



scuze.
dar n-am vazut rostul amenintarii.

bafta. sper sa-l gasesti. poate este un prieten ce are chef de glume. o sa-ti zica el.

#9
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Blacklist ?
Setezi sa respinga apelurile anonime,cine chiar are treaba(nu treaba) cu tine te suna cu nr .

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 lex404, on 12 decembrie 2013 - 23:33, said:

Chiar crezi ca daca raspunde, ii si zice cine ii?

De ce nu? E o fobie timpita in Romania cu numerele ascunse. Mai a deschis un aiurit un topic cum ca l-a sunat unul de la politie care s-a recomandat foarte frumos, era vorba de ceva in care chiar era implicat si el l-a luat la injurat. Cica data viitoare sa nu mai sune cu numar ascuns.

#11
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Vreau sa l aflu ca ma injura...Ma ameninta... Nu ma duc eu la politie ca n am timp de pierdut ..Vreau daca se poate sa l aflu asa ... Poate a mai aparut vreo metoda ceva.

#12
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Sigur lex , este si o metoda binecunoscuta , ii zici ca ai in mana 1 pachet de kinder bueno in care sunt 2 batoane si ca daca nu iti zice cine e , le mananci pe amandoua si nu ii lasi si lui si sa vezi cum se repede sa zica "Sunt eu, Pistike , stai ma, nu le manca pe amandoua!" .

#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 dan_4_you2003, on 12 decembrie 2013 - 23:45, said:

Vreau sa l aflu ca ma injura...Ma ameninta... Nu ma duc eu la politie ca n am timp de pierdut ..Vreau daca se poate sa l aflu asa ... Poate a mai aparut vreo metoda ceva.

Si ce o sa faci daca o sa afli numarul? O sa il suni inapoi sa-l injuri si tu? De ce nu-l injuri cind suna?

#14
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

 f300, on 12 decembrie 2013 - 23:31, said:

Cel mai simplu raspunzi si intrebi cine este. Nu inteleg care-i treaba politiei a operatorului sau mai stiu eu a cui.

Multi suna si iti pun melodii sau nu vorbesc si e stresant sa sune telefon de N ori.

Oricum ca alternativa poti folosit un blocker si ai rezolvat problema, eu pe android am instalat blocker si imi blocheaza automat pe cei care suna cu numar ascuns, nu mai am niciun stres.

#15
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Nu trebuie sa instalezi nici un blocker, optiunea respectiva este deja prezenta in setarile telefonului...

#16
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

 JayBird, on 13 decembrie 2013 - 00:14, said:

Nu trebuie sa instalezi nici un blocker, optiunea respectiva este deja prezenta in setarile telefonului...

Da, sau asa, am aflat si eu asta dupa ce am instalat blocker-ul. :)

#17
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012

 f300, on 12 decembrie 2013 - 23:43, said:

De ce nu? E o fobie timpita in Romania cu numerele ascunse. Mai a deschis un aiurit un topic cum ca l-a sunat unul de la politie care s-a recomandat foarte frumos, era vorba de ceva in care chiar era implicat si el l-a luat la injurat. Cica data viitoare sa nu mai sune cu numar ascuns.

Anumite numere din cadrul MAI sunt ascunse automat cand se fac apeluri in extern. Nu stiu cat de mult il putea suna de pe nr personal.

#18
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Topicul l am deschis pentru a afla daca este o metoda noua sa afli cine te suna cu numar ascuns..Va rog  care raspunde sa raspunda legat de subiect ..Cred ca nu sunt numai eu interesat...Fa rog mult sa va abtineti la a comenta off topic .. Multumesc anticipat . :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate