Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

A murit Paul Walker - R.I.P - 1973–2013

- - - - -
  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#19
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
http://forum.softped...973&-8211;2013/

Poate un moderator le unifica !

#20
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostCharlex, on 01 decembrie 2013 - 09:33, said:

marea majoritate a oamenilor au discernamantul necesar sa faca diferenta intre un film si realitate.
No shit, tu ai văzut ce încasări a avut franciza aia ? Ai văzut ce cifre de afaceri au firmele de jocuri electronice bazate pe curse dintr-astea, „underground” de maşini ? Sau ce afaceri sînt cele de modificare (tunare) a maşinilor ?

La ce mama dracului îţi trebuie maşină care prinde 300 la oră, cînd tu n-ai voie  pe stradă decît cu 130-150, sau care mai sînt limitele ? A, vrei maşină puternică, vrei să fii „adrenaline junkie”, atunci să-ţi fie de bine cum ziceam în postul anterior (şi lui şi şoferului).

Acuma, eu nu ştiu dacă omul conducea inconştient şi în viaţa reală, dar asta i-a fost imaginea proiectată de filmele pe care le-a făcut. La fel i-aş ura şi lui Steven Segal, dacă ar da colţu' într-o bătaie cu nişte beţivi într-un bar.

Vorba aia: „Promovezi gunoiul, sper să te îneci cu el”.

#21
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
prea vitezoman, prea furios, prea ca in GTA, anyway VITEZA EXCESIVA UCIDE! Posted Image (din nefericire Posted Image  nu doar pe vitezomani)

#22
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
m-am trezit de juma de oră și deja în urăsc pe paul walker ăsta. de ce plm ai mai deschis topic? crezi că nu aflam? mi-a explodat laptopul cu știrea asta, de pe toate site-urile. acu și pe xhamster îmi e frică să intru, nu cumva să dau și acolo de știrea asta.

#23
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View PostD3an, on 01 decembrie 2013 - 09:38, said:

la cum e masina io zic ca soferul a fost un inconstient si merita inchisoare pe viata fie si in scaun cu rotile.
Nu merita nimic, fiindca e mort si el (soferul).

View Poststormwatch, on 01 decembrie 2013 - 09:50, said:

La ce mama dracului îţi trebuie maşină care prinde 300 la oră, cînd tu n-ai voie  pe stradă decît cu 130-150, sau care mai sînt limitele ? A, vrei maşină puternică, vrei să fii „adrenaline junkie”, atunci să-ţi fie de bine cum ziceam în postul anterior (şi lui şi şoferului)
In caz ca nu stiai, in tarile civilizate exista piste unde poti testa limitele masinii fara a fi nevoit sa pui in pericol viata oamenilor nevinovati si nu risti nici dosar penal pentru depasirea vitezei legale cu 100-150km/h.
Unul dintre cele mai cunoscute astfel de circuite e cel de la Nürburgring din Nürburg, Germania.
Iar cand iti permiti un asemenea supercar nu ti-e greu sa-ti permiti si cate-o vizita la un astfel de circuit.

View Poststormwatch, on 01 decembrie 2013 - 09:50, said:

Acuma, eu nu ştiu dacă omul conducea inconştient şi în viaţa reală, dar asta i-a fost imaginea proiectată de filmele pe care le-a făcut. La fel i-aş ura şi lui Steven Segal, dacă ar da colţu' într-o bătaie cu nişte beţivi într-un bar.
De multe ori imaginea actorului proiectata prin intermediul rolurilor primite e complet opusa de viata reala a actorului.

Edited by Hider141, 01 December 2013 - 10:02.


#24
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Toata treaba cand conduci este sa nu mergi mai repede decat ingerul tau pazitor  Posted Image RIP

#25
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
RIP
[ https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1486700_372415646226190_1658661164_n.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostHider141, on 01 decembrie 2013 - 10:00, said:

In caz ca nu stiai, in tarile civilizate exista piste unde poti testa limitele masinii fara a fi nevoit sa pui in pericol viata oamenilor nevinovati si nu risti nici dosar penal pentru depasirea vitezei legale cu 100-150km/h.
Unul dintre cele mai cunoscute astfel de circuite e cel de la Nürburgring din Nürburg, Germania.
Iar cand iti permiti un asemenea supercar nu ti-e greu sa-ti permiti si cate-o vizita la un astfel de circuit.
Bre, sînt două variante: sau dai voie pe stradă doar pe platformă a genului ăstuia de maşini (pînă ajung pe circuitele de care spui tu), sau nu le mai plîngi de milă celor care mor din cauza asta.

#27
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

m-am trezit de juma de oră și deja în urăsc pe paul walker ăsta. de ce plm ai mai deschis topic? crezi că nu aflam? mi-a explodat laptopul cu știrea asta, de pe toate site-urile. acu și pe xhamster îmi e frică să intru, nu cumva să dau și acolo de știrea asta.

Deci esti deranjat de faptul ca vezi peste tot stirea asta , dar intri pe softpedia , te duci la categoria de filme si dai click pe topicul asta pentru ca apoi sa comentezi.Patetic.

#28
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Drive fast, die fast ! Prea vitezoman, prea furios, prea ca in GTA, anyway Posted Image VITEZA EXCESIVA UCIDE!  (din nefericire Posted Image nu doar pe vitezomani)

Edited by Teophileos, 01 December 2013 - 10:09.


#29
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Exista oameni (in marea lor majoritate "pusti" teribilisti) care, in incercarea lor, de a copia stilul de condus din aceste filme ajung sa-si termine ce abia si-au inceput: VIATA! Problemea cea mai mare este, ca si in acest caz, ca nu-ti seceri doar propria viatza ci si pe a multor altora (alte peroane aflate in masina sau parteneri de trafic, pietoni fara de vina... ca sa nu mai spun de drama familiei).

De aceea spun: voi cei ce "simtiti" astfel, poate reusiti sa deschideti ochii si sa intelegeti ca viatza iti este data ca sa faci ceva CU ea, nu ca sa faci ceva PE ea!

Dumnezeu sa-l ierte!

PS: cred ca topicul trebuia pus in aria auto/ moto... acolo sunt, cum le spun eu, "diavolii la volan"
PS2: http://titiaur.ro/cu...cere-defensiva/

#30
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
îmi pasă de el cât i-a păsat și lui de mine. sau de tine.

#31
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,889
  • Înscris: 27.06.2007
Despre morti numai de bine... Dumnezeu sa-l odihneasca! Posted Image

#32
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Ce sa mai zici....pacat....
R.I.P

#33
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
S-a dus draq seria...acum cand venea Statham furios.... Posted Image

#34
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

îmi pasă de el cât i-a păsat și lui de mine. sau de tine.

Cam acelasi lucru poate fi spus si de cum ne pasa noua de frustrarile tale.

Daca tie nu iti pasa de decesul sau , asta nu inseamna ca nu exista persoane carora le pasa.Dar , inteleg si eu , bunul simt nu e prezent pretutindeni.Mai sunt si unii ce nu poseda asa ceva.Nu e vina ta , e vina societatii in care ai crescut.

#35
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Pacat de el ...............d-zeu sa-l ierte !

#36
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Nu pot să cred...RIP. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate