Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 

Windows Phone 8.1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2912 replies to this topic

#2647
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postfredy2007, on 02 ianuarie 2016 - 19:01, said:

Am vrut sa sterg un numar de telefon din agenda telefonului asa ca am tinut degetul apasat pe el pana ce a aparut si mentiunea stergeti, am dat stergeti insa numarul tot nu s-a sters.Oricand pot sa il apelez.Cum sa procedez ca sa il sterg.

Am rezolvat problema.Acel numar de telefon era salvat si in Skype asa ca am dezinstalat aceasta aplicatie apoi am instalat-o din nou si cu asta s-a rezolvat problema.

#2648
Atrium77

Atrium77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 23.01.2015
Suntei interesati sa incepem ceva nou sa apara mai multe aplicatii pe windows phone? Ma gandeam sa gasim o aplicatie care o dorim pe telefon, si sa le trimitem mailuri producatorului, sa il batem la cap, pana la urma o sa lanseze aplicatia si pentru noi daca observa ca sunt multe cereri, De ex, eu vreau aplicatia de la BCR,- 24 banking, l=am lasat mail si au spus ca o sa trimita cererea la dezvoltatori, dar un mail nu este de ajuns. Ce ziceti? :)

#2649
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Vara trecută vorbeam cu cineva de la ing și am întrebat daca știe de ce nu este aplicație ing pentru windows, mi-a spus că în decembrie o să apară. Așa s-a întâmplat.
Aplicatiile ce țin de plăți se fac în colaborare și cu acceptul băncilor.
Degeaba bați un producător la cap, că nu are ce să facă dacă banca nu vrea.

Edited by dikar, 07 January 2016 - 19:45.


#2650
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Am facut 2 poze si cand am incercat sa le atasez prin aplicatia Olx pur si simplu nu gasea nimic din galerie desi pe card am vreo 28Gb ocupati. W8.1.2

A mers utilizand IE deci problema e in aplicatie pe care am si dezinstalat-o.

Edited by danghetau, 09 January 2016 - 11:16.


#2651
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Cum se trimit fisiere mari de pe telefon catre altcineva- (gen fastuploads.ro de pe PC) ?

#2652
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Cel mai safe e prin onedrive, parerea mea.

#2653
aurel22

aurel22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.12.2007
Salut , ce card de memorie recomandati ptr Lumia 640 ?
mersi

#2654
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Oricate peste clasa 6 dar e de preferat clasa 10, e best of.

#2655
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postaurel22, on 16 ianuarie 2016 - 16:33, said:

Salut , ce card de memorie recomandati ptr Lumia 640 ?
mersi

Clasa 10, marcile San Disk,Lexar, Sony.In aceasta ordine a marcilor de carduri.Pentru telefoanele mobile este nevoie de carduri micro SD.

#2656
aurel22

aurel22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.12.2007
Mersi,

alta chestie, de ce nu se opreste Lumia 640, cu incarcatorul conectat si face restart, daca vrei sa-l opresti ?

#2657
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Asta este una din "problemele" Windows phone, nu stie sa gestioneze incarcarea bateriei, decât daca este deschis telefonul. Eu nu o consider o problema majora.

#2658
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Nici aifonu nu se încarcă oprit

#2659
eusicumine

eusicumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.11.2007
Cum revin de la win10 la win8.1?

#2660
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Vezi ce scrie pe aici
Teoretic descarci "windows device recovery tool" si de acolo te indruma programul.

#2661
aurel22

aurel22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.12.2007
Salut de ce imi tot cere sa pun parola la contul de yahoo pe lumia 640 ?
O pun si dupa ce se sincronizeza mailurile la cateva minute iar spune ca informatiile contului nu sunt corecte

#2662
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Sunt probleme cu server-ele celor de la Yahoo,si eu am patit de multe ori. Mai ai putina răbdare ca o sa revina la normal, chiar ieri am patit si eu necazul asta, dar acum nu mai este nici o problema.

#2663
aurel22

aurel22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 16.12.2007
Ok mersi

#2664
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Salut. Am primit ca și telefon de servici un Lumia 635. Cineva care are Windows Phone mi-a instalat ultima versiune, dar din prima am văzut 2 buguri, și anume faptul că nu puteam schimba brightness-ul, și nu puteam adăuga un ringtone, puteam selecta doar din cele instalate odata cu sistemul. Am adăugat în folderul ringtone, dar nu îl puteam selecta nicicum. Am dat un reset la phone, dar a făcut la fel. Primul lucru am hotărât să caut să fac downgrade, așa că am reușit cu Windows Device Recovery Tool.

Am avut în trecut ios și android, dar am renunțat la ele, pentru că pur și simplu folosesc telefonul pentru a vorbi, a trimite sms (rar), absolut nimic mai mult, dețin un telefon fără ecran color care este ideal pentru mine. Asta e prima mea experiență cu windows phone, dar mă blochez undeva. De obicei nu postez până nu caut rezolvare pe diferite site-uri, dar acum nu știu ce să fac. Am introdus contul de microsoft, și cel de gmail (ăsta e principalul motiv pentru care mi-a dat șefu telefon inteligent, să am acces la email non-stop, uneori am nevoie urgent oriunde aș fi), dar acum nu îmi vine să cred ce văd: încerc din store să instalez skype, viber, shazam, și nu pot pentru că îmi spune: My Family setup needed. Ce dracu mai e și asta? Am intrat de pe pc pe contul de microsoft, am dat click pe Family, la categoria Adults am dat add la contul meu, am dat accept, dar tot nu pot să downloadez chestiile dorite din store, în continuare spune că trebuie family setup. E penibil ce se întâmplă, nu am idee ce să încerc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate