Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Motorola Moto G

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
9351 replies to this topic

#9073
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
E un semn ca viermele este inca activ :)

#9074
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
pai orice ai face, ala nu moare niciodata, cred ca toti de aici sunt de acord cu mine....care zice ca nu e asa n-are ce sa caute pe aici :)))

#9075
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Doar un pic te-a zgandarit lik si gata, ai luat-o  de la capat :D. Doamne, asa cum ai zis xcit,  astia de aici nu avem "toate tiglele pe casa" :D.
Viermele ala e nemuritor.

#9076
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View PostG0rg0ne, on 30 aprilie 2017 - 08:40, said:

Doar un pic te-a zgandarit lik si gata, ai luat-o  de la capat Posted Image.
Viermele ala e nemuritor.
Posted Image

#9077
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
g0rg0ne, nu el m-a zgandarit, ma zgandare viermele de cand am luat telefonul, problema e ca am vrut doar sa obtin codulk de deblocare si nu mergea, pana sa scrie lik luasem exe ala de la motorola si mi-a pus driverele bune si a mers. Lik saracul incerca sa ma ajute ca de obicei, dar eu eram cu 10 taburi deschise pe xda :)))) acum nu gasesc twrp pt el, ala care e postat e corupt al dracu si nu vreau sa ma uit in sus, am rugat pe cineva sa dea un twrp bun dar vad ca nu se inghesuie nimeni

#9078
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Glumeam, am vazut ca la ora la care a postat lik tu "erai in pita" deja ca imediat i-ai spus ca nu poti debloca bootloaderul, dar asa de frumos se potrivea...:D
Nu mai stiu care model de Moto G5 ai...

#9079
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
g5 simplu, dual sim 16 gb cu 2 gb ram, cedric

#9080
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Mda, vad ca nu ai o versiune oficiala. Eu zic sa mai astepti. Am vazut ca cea neoficiala, are ceva probleme care nu sunt rezolvate inca. Mai struneste-ti viermisorul un pic ;)

Edited by G0rg0ne, 30 April 2017 - 09:53.


#9081
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
o avea, dar problema e ca nici macar pe aia nu o gasesc necorupta

ii pun lesa acum si botnita Posted Image))

si nu-l mai alinta atata ca nu e viermisor, e ditamai tenia da-l dracu

apropo, era unul pe xda, daduse comanda de telefon si el cauta cum il rooteaza, iti dai seama ce sarpe are ala? Posted Image))))))))))

zicea, maine imi ajunge, cum il rootez...cam asa ceva

Edited by xcit, 30 April 2017 - 10:02.


#9082
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Ok, ai incercat metoda de aici? Vezi ca are si un link pentru twrp acolo. Citeste atent tot de acolo si nu te arunca sa faci nimic pana nu ai priceput ce si cum sa faci, no offense, stiu ca esti repezit. Tine cont ca nu te pot ajuta foarte mult, nu am telefonul si nu am trecut prin proceduri. Ma ingrijoreaza criptarea si metoda aia de siguranta.

Edited by G0rg0ne, 30 April 2017 - 10:06.


#9083
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
as incerca, am citit, problema e ca nu am twrp-ul

ala din link se descarca dar e corupt, n-am gasit nici un mirror nicaieri

#9084
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Nu merge nici link-ul din josul post-ului? Ciudat. Altii au putut tie iti apare corupt. Nu am un pc la indemana ca as incerca si eu sa-l downloadez. Ah, te duce la post-ul original de twrp nu e link separat. Daca incerc din telefon ma duce la fisierul deschis nu la un format ".img". Ai incercat sa il salvezi cu "save as" .img?

Edited by G0rg0ne, 30 April 2017 - 10:14.


#9085
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
l-am descarcat de 20 de ori, are dimenziunea care trebuie dar cand vreau sa-l desfac imi zice ca e corupt, parca n-as incerca sa-l arunc in tel asa....cine stie poate raman cu ochii in tavan

#9086
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Nu in format zip. Cred ca twrp trebuie sa fie format .img

#9087
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
pai .img este

aoleooo sa nu-mi zici ca img-ul nu se desface ca mor aici de rusine cat de bou sunt, mi-a luat tenia mintile

#9088
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Lol, nu se desface! Nu pot sa cred ca te-ai chinuit atat sa-l desfaci :)). Iar o sa se rostogoleasca lik de ras.

Edited by G0rg0ne, 30 April 2017 - 10:32.


#9089
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View Postxcit, on 30 aprilie 2017 - 10:01, said:

....apropo, era unul pe xda, daduse comanda de telefon si el cauta cum il rooteaza, iti dai seama ce sarpe are ala? Posted Image))))))))))...

Ha. ha! Nu era vorba de mine dar ... cred ca avand in vedere ca din momentul comenzii si pana mi-a venit Nexus 4-ul acum 5 ani il asteptam cu trei ROM-uri custom, root, TWRP si.... ADB (am aflat de NRT ulterior :) ) pergatite.... se poate zice ca pe mine ma rodea si mai tare? Sau... fiind Nexus nu se pune? :D Ironia e ca odata ajuns (si dupa ce am instalat in el un microSIM taiat cu foarfeca - ce sa fac daca era weekend? ) am fost provocat sa testez stock-ul (ca sa am o referinta, auzi :) ) asa ca l-am mai tinut vreo 5 zile cu stock-ul (mai mult nu am rezistat :) ). Si de atunci... vine telefonul, il scot din cutie.... si trec direct la customizare :).
Sa mai zic ca acel Nexus 4 este acum mandru "posesor" de NItrogen OS (7.1.2 desigur :) )? Si inca e viu (cu baterie noua, spatele schimbat, dar crapat din nou caci fiica-mea l-a pus intr-o husa TPU subtire...) si se misca exemplar! Asa ca... long live custom ROMs!

#9090
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
:))))))))))))))))))), bv dane, lasa ca de mancarimi nu sufera nimeni de aici, dar spaniolul vb ta gorgone iar se sparge de ras....asta e

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate