Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy
 Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21
 Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#775
catalinho85

catalinho85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Da dar de  reducerea de 5% cred ca beneficiezi daca platesti cash, nu prin credit.

Depinde cum te intelegi cu vanzatorul. Poti da un avans acum de 5% si la incheierea contractului - dupa finalizarea locuintei -platesti dif tot cash




#776
catalinho85

catalinho85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Va rog, puteti sa imi dati pe PM nr. de telefon al d-nului Vlad?


#777
hellen2014

hellen2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.04.2014
Blocurile 5, 6, 7 - 10 august

Attached Files



#778
AlexandraCirstea

AlexandraCirstea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2014
Buna !

M-ar interesa sa-mi achizitionez o garsoniera dubla la parte ! Din cate am inteles eu ar fi o problema inchiderea balconului !! Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii!?!?
As mai vrea sa stiu daca dam 1000 de euro pt rezervare, mai trebuie 5% avans - in momentul platii integrale la finalizarea apartamentului?!?!

#779
catalinho85

catalinho85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.01.2007
Avansul de 5% se da oricum la incheierea antecontractului.se va tine cont de suma pentru rezervare

#780
AlexandraCirstea

AlexandraCirstea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2014

View Postcatalinho85, on 13 august 2014 - 13:47, said:

Avansul de 5% se da oricum la incheierea antecontractului.se va tine cont de suma pentru rezervare
Daca dau 5% la antecontract, atunci de ce mai trebuie sa mai dau 1000 de euro sa fac rezervare? Sa inteleg ca se poate achizitiona si fara ca sa fie gata apartamentul ?!

#781
grgr

grgr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.12.2013
Cei 1000 euro sunt inclusi in avansul de 5%!
Prin urmare, pentru antecontract trebuie sa dai diferenta pana la 5%.

Cred ca in proportie de 90% se face rezervarea in stadiul de proiect si nu cand e gata apartamentul.

#782
grgr

grgr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.12.2013
Stie cineva daca fierul-beton folosit este romanesc, bulgaresc, turcesc sau de alta provenienta?

Edited by grgr, 13 August 2014 - 18:19.


#783
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Chiar tii mortis sa te umpli de ridicol?

#784
csaa

csaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.04.2014
La care postare?

#785
grgr

grgr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.12.2013
Ok, eu i-am intrebat pe cei care au rezervat apartamente, nu pe cei care isi dau cu parerea gratuit despre lucruri de care nu au habar Posted Image
Am certitudinea ca fierul beton este de calitate, vroiam doar sa stiu daca e romanesc sau nu.

View Postbulan60, on 13 august 2014 - 22:02, said:

Chiar tii mortis sa te umpli de ridicol?

Nu, insa vad ca tu tii mortis! Ai inceput cu postarile aberante pe topicul Apollo 1, continui aici.
Nu te intereseaza ansamblul, probabil ai prea mult timp liber si te plictisesti. Nu iti mai prieste Ferentari? :P

Edited by grgr, 14 August 2014 - 07:57.


#786
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
Bai baiatule vezi ca aici este Forumul Softpedia un loc unde se poarta discutii libere si nu debaraua ta unde pui numai ce vrei tu la pastrat!
Nu ai de ce sa te legi si te legi de locatia mea pe care o am scrisa la avatar?

Daca nu esti inginer in constructii civile si industriale este inutil sa-ti dai cu parerea despre niste chestiuni pe care nu le cunosti.

Uite ca in postul de mai jos cineva a scris ceva mai ridicol decat tine

View Postdaybreak246, on 13 august 2014 - 23:37, said:


Poti sa fi sigur ca si fierul si betonul sunt chinezesti(cele mai ieftine si cele mai proaste)

Da ma si betonul vine tot din China!
Era o mare pierdere pentru dezvoltator sa importe doar cimentul caci si nisipul si apa sunt mai ieftine in China decat in Romania asa ca a adus betonul gata facut si doar l-a turnat in cofraje.

Edited by bulan60, 14 August 2014 - 11:54.


#787
M5RY

M5RY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.11.2013
Buna grgr :  fierul - betonul folosit este romanesc.

#788
grgr

grgr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.12.2013
Buna M5RY, multumesc pentru raspuns, asa banuiam si eu Posted Image
...

Edited by euribiontuL, 14 August 2014 - 14:47.
eliminat expresii sfidatoare


#789
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View Postgrgr, on 14 august 2014 - 12:41, said:

Eu iti recomand sa te temperezi daca esti nervos. Asa cum ai fost ignorat pe topicul Apollo 1, asa vei fi si aici.

Banuiesc ca in pretul apartamentului cumparat de tine ti-au vandut si doua topice pe Softpedia asa ca sa poti sa te dai cocos pe aici in calitate de proprietar.

Oricum am vazut ca deja puneti in aplicare proverbul:''dupa ce ti-ai vazut sacii in car futu-l in cur pe morar(Softpedia)'' adica v-ati facut grupuri pe feisbuciuk ca sa numai fiti deranjati in discutiile voatre de ceilalti membrii ai forumului.

Tu ai fi putut intreba daca este cineva de meserie printre cei care locuiesc in ansamblu sa va spuna ce parere are despre cum a fost construit blocul si daca materialele folosite au fost cele care ar fi trebuit.

Oricum de pe toate topicele de pe aceasta arie se poate face o colectie de perle ce pot starni rasul plansul.

#790
grgr

grgr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 21.12.2013

View Postbulan60, on 14 august 2014 - 13:02, said:


Oricum de pe toate topicele de pe aceasta arie se poate face o colectie de perle ce pot starni rasul plansul.

Da, ai dreptate, ar fi trebuit sa intreb pe grupul privat si nu aici.
Nu de alta, dar pe topicul asta se baga in seama toti neavenitii aiurea in tramvai.

#791
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
incercati sa combateti ideile, nu persoana.

#792
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 05.07.2014

Quote

Da ma si betonul vine tot din China!
Era o mare pierdere pentru dezvoltator sa importe doar cimentul caci si nisipul si apa sunt mai ieftine in China decat in Romania asa ca a adus betonul gata facut si doar l-a turnat in cofraje.

Eu ma refeream la sacii de ciment.Evident ca apa si nispul sunt mioritice Posted Image

View Postgrgr, on 14 august 2014 - 07:55, said:

Ok, eu i-am intrebat pe cei care au rezervat apartamente, nu pe cei care isi dau cu parerea gratuit despre lucruri de care nu au habar Posted Image
Am certitudinea ca fierul beton este de calitate, vroiam doar sa stiu daca e romanesc sau nu.



Nu, insa vad ca tu tii mortis! Ai inceput cu postarile aberante pe topicul Apollo 1, continui aici.
Nu te intereseaza ansamblul, probabil ai prea mult timp liber si te plictisesti. Nu iti mai prieste Ferentari? Posted Image

Evident,doar sunt faimosi tiganii si mai ales cei care fac "ansambluri rezidentiale" prin corectitudinea si lucrurile de calitate pe care le "cladesc". Good luck bro Posted Image

Edited by daybreak246, 14 August 2014 - 19:22.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate