Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Apollo Residence 2

- - - - -
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#1099
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View PostLac78, on 17 martie 2017 - 17:32, said:

Apollo 2, Faza 2. Sunt 3 nemultumiti din vreo 600, acceasi care agita apele si pe grupurile de Fb, un procent destul de bun...Sfatul meu este sa-si vanda apertamentul prost din Apollo cu acelasi pret si sa-si cumpere apartamentul perfect in alta parte....si cu acelasi pret. Succes tuturor nemultumitilor!

Dl drag, poate ca celalti 600 doar i este frica de mafioti , dar spuneti la prieteni dvs ca judecatoria va asteapta curind. Si din pacate nu sunt doar 3, si tacere nu inseamna sa fie multumiti Posted Image

View Postsoft0811, on 17 martie 2017 - 18:10, said:

Stati sa ne intelegem, sa o luam sistematic. Eu am mai urmarit topicurile cu Apollo si, in ultima vreme, s-au ridicat 3 probleme:

1. https://forum.softpe...2#entry20794238 + https://forum.softpe...6#entry20847614 Lifturi neinstalate (intr-un bloc ... sau in unele blocuri?!?)

2. https://forum.softpe...2#entry20828637 Ceva incurcaturi (in acte) cu parcarile.

3. https://forum.softpe...1#entry20844051 Anularea autorizatiei de constructie pentru 3 blocuri din complex.

Banuiesc ca daca problemele s-ar rezolva, nu ar mai avea nimeni "ce ape sa agite pe Facebook", nu?

Bravo Posted Image

Dl Lac78, poate ca o sa treaca viata si tot o sa ramai fara lift si fara loc de parcare Posted Image  daca toti sunt ca tine, mana in mana cu constructor, o sa fie un dezastru. Si mai dorim sa vorbim de gestiune curatenie? Sa de angajare pentru Faza 2 de 1 om sa se ocupe de maintenanta? Posted Image

#1100
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Nu mai spun nimic...asta-i Romania🇷🇴...tara de mafioti!🤣Banuiesc ca de frica nu au venit proprietarii la ultimele 2 sedinte ale asociatiei?!

#1101
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View PostLac78, on 20 martie 2017 - 12:40, said:

Nu mai spun nimic...asta-i Romania����...tara de mafioti!��Banuiesc ca de frica nu au venit proprietarii la ultimele 2 sedinte ale asociatiei?!

Serios, una facuta la -20 de grade si celalta nu stiu ca nu am fost. Vi se pare normal sa fie convocata o sedinta cu o temperatura pentru pinguini? Prima a fost de ajuns, doar o adunare de forma si fara substanta, o administrare asa chiar nu este de ajutor, sunt sub papucul constructor. Multi au pus probleme, dar administrator nu a fost deloc in regula si nu a stiut sa raspunda, doar a aparat constructor.........

#1102
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Haide-ti sa convocam o noua sedinta, schimbam firma de administrare, schimbam presedintele asociatiei, angajam o alta firma de curatenie, angajam o persoana pt mentenanta...Asociatia cu o noua administrare si conducere poate da dezvoltatorul in judecata....asociatia suntem noi. Dar nu va fi usor pt ca este o singura asociatie pt ambele faze iar problemele sunt diferite.

#1103
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View PostLac78, on 20 martie 2017 - 12:58, said:

Haide-ti sa convocam o noua sedinta, schimbam firma de administrare, schimbam presedintele asociatiei, angajam o alta firma de curatenie, angajam o persoana pt mentenanta...Asociatia cu o noua administrare si conducere poate da dezvoltatorul in judecata....asociatia suntem noi. Dar nu va fi usor pt ca este o singura asociatie pt ambele faze iar problemele sunt diferite.

cand incepem? sau sunt doar vorbe?

#1104
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Cand doriti. Eu nu inteleg de ce nu ati infiintat o noua asociatie pt faza 2 cand au inceput sa se dea in folosinta blocurile 12, 11 si 10?! Dar a fost mult mai comod ca blocurile din faza 2 sa adere unul cate unul la asociatia din faza 1. Se stiau deja nemultumirile legate de administrarea asociatiei.

#1105
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015
din pacate oile asa fac, eu nici am votat ca am ajuns deja cu totul facut si impingere mafiota atunci a inceput cu oile toate .....da da mergem cu iei ca sunt mana in mana cu contructor si o sa fie bine .....

#1106
needtobreathe

needtobreathe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.03.2017
Stie careva daca vreunul din imobilele din celelalte complexuri Apollo a avut ipoteca la banca? Incerc sa vad ce presupune din punct de vedere legal acest aspect. (cum au fost facute antecontractele...etc)

#1107
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015
ar fie bine sa intrebi pe facebook, acolo gasesti mai multi proprietari
incerca Apollo Faza 2 pe FB

#1108
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013

View Postneedtobreathe, on 21 martie 2017 - 17:11, said:

Stie careva daca vreunul din imobilele din celelalte complexuri Apollo a avut ipoteca la banca? Incerc sa vad ce presupune din punct de vedere legal acest aspect. (cum au fost facute antecontractele...etc)

Apollo 2, Faza 2 nu a avut ipoteca pe nimic. Nu stiu de celelalte. De ce nu verifici cu un jurist?! Pe aici vei obtine pareri contradictorii. Succes!

#1109
jimbo

jimbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 11.03.2015

View Postconstanta2, on 17 august 2017 - 13:34, said:

buna ziua, as vrea sa imi spun parerea despre experienta mea cu dezvoltatorul de la complexul Apollo berceni
1. notarul agreat de dezvoltator nu este impartial
2. in contractul de vanzare - cumparare ne este adaugata mentiunea ca utilitatile, respectiv apa, sa fie furnizate la paramentrii corespunzatori....astfel incat ulterior proprietarii trebuie sa achizitioneze o pompa pentru ridicarea debitului de apa...
3. contractul de furnizare a apei este pe numele dezvoltatorului iar proprietarii platesc contravaloarea consumului dezvoltatorului care achita ulterior  furnizorului....situatia nefiind in regula deoarece daca dezvoltatorul nu achita furnizorului acest serviciu  proprietarii sunt in situatia de a platii a doua oara ...au fost cazuri...
4. blocul este dat in folosinta fara lift si partial finisat astfel incat tot praful si mizeria este suportata de proprietari...si fara balustrada....
5. la montarea liftului dezvoltatorul impune ca taxa de 900 lei de punere in functiune al acestuia (iscir) sa fie achitata de proprietari...acest lucru  nu este specificat la prezentarea imobilului si nici nu este in regula...normal,  blocul trebuia dat in primire cu lift in functiune...
6. finisajele apartamentelor lasa de dorit, astfel incat pentru o calitate mai buna a acestora trebuie sa dai spaga muncitorilor si nici in acest caz lucrurile nu sunt ok....
7. carcasa tabloului electric pare din carton atat de prost este...cel mai ieftin....<
8. in promisiunea de vanzare- cumparare se specifica ca daca, din vina dezvoltatorului nu se face vanzarea, cumparatorului I se returneaza avansul, iar in situatia in care din vina cumparatorului nu se face vanzarea acesta pierde avansul dat dezvoltatorului....cumparatorul pierde avansul iar dezvoltatorul nimic....
9. la predarea apartamentului dezvoltatorul te trateaza ca pe ultimul om...nu ca un client de la care insasezi bani si care ti-a inghitit toate marlaniile.....te rogi sa rezolve  neregulile din apartament... groaznic si aceasta experienta au avut-o si alti vecini.....
10. balustrada balconului vopsita parca cu var nu cu vopsea...ruginita dupa cateva luni

Confirm tot si dau copy paste oriunde
dezvoltator neserios,doar promisiuni....o sa aveti mari surprize......zboara bani, zboara

#1110
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Tu esti chiar suparat de scrii pe toate forumurile.

#1111
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Luna asta și luna viitoare va trebui să plătim niște bani în plus la întreținere ca să se strângă bani pentru deszăpezire.
Eu propun ca să mai strângem niște bani cu care să plătim pe cineva ca să spele ferestrele și pervazele celor care locuiesc la parter și ușile tuturor apartamentelor pe casa scărilor.
Asta deoarece este sub demnitatea locatarilor să facă în regie proprie aceste lucrări.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate