Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

E-Boda Izzycomm Z70

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Tableta este dual sim ? Asa am vazut in descrierea de la petrom
Sau este cu o singura cartela?

#20
ciobanul

ciobanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 23.06.2009
Pana la urma a luat cineva tableta asta ?


#21
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
are un prieten tableta asta, a luat-o pur si simplu de "amoru' artei", cum se zice, dar a ajuns sa o tot foloseasca. El are doar telefoane cu windows si sta cu ochii pe o anumita tableta cu win (vaneaza o scadere de pret) asa ca mare fan android nu este... dar isi face bine treaba. Poti sa o folosesti pe post de telefon, are gps, se misca ok, are rezolutie decenta pentru 7', bateria nu tine tocmai mult (probabil in timp o sa tina mai mult, dupa cateva cicluri de incarcare) s-a blocat o singura data, are cartela de RDS pentru date si functioneaza corect, este dual sim... per total, la pret de o iesire in oras (in locuri normale, nu sampanii si canapele prin bamboo) este foarte ok. Sa vedem cat rezista in timp (asta inca nu-ti poate spune nimeni)... si ca idee, cat costa un banal GPS de masina? cred ca tot atat doar ca aici primesti mai multe ;)

Edited by nanashu, 07 November 2014 - 21:10.


#22
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007

View Postnanashu, on 07 noiembrie 2014 - 21:09, said:

are un prieten tableta asta, a luat-o pur si simplu de "amoru' artei", cum se zice, dar a ajuns sa o tot foloseasca. El are doar telefoane cu windows si sta cu ochii pe o anumita tableta cu win (vaneaza o scadere de pret) asa ca mare fan android nu este... dar isi face bine treaba. Poti sa o folosesti pe post de telefon, are gps, se misca ok, are rezolutie decenta pentru 7', bateria nu tine tocmai mult (probabil in timp o sa tina mai mult, dupa cateva cicluri de incarcare) s-a blocat o singura data, are cartela de RDS pentru date si functioneaza corect, este dual sim... per total, la pret de o iesire in oras (in locuri normale, nu sampanii si canapele prin bamboo) este foarte ok. Sa vedem cat rezista in timp (asta inca nu-ti poate spune nimeni)... si ca idee, cat costa un banal GPS de masina? cred ca tot atat doar ca aici primesti mai multe ;)
Gps - ul se conecteaza repede ?

#23
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postgabi_tz, on 08 noiembrie 2014 - 12:02, said:

Gps - ul se conecteaza repede ?

nu l-am intrebat despre asta, stiu ca-i recomandasem eu sa-si instaleze Here maps si OSMand. O sa-l sun acum sa-l intreb daca a reusit sa faca macar un drum ghidat de GPS-ul de pe tableta (el il foloseste pe cel de pe telefon, a devenit "dependent" de el cand are dubii cu traseul sau locatia)

LE. am vorbit, a testat la un drum spre Slobozia GPS-ul pe aplicatia OSMand (https://www.google.r....79189006,d.d2s) si merge dar are un anumit delay (cam de 10m), de conecatat se conecteaza la sateliti, nu pierde legatura cu ei doar ca nu pare exact in timp real (are o intarziere - nu stie exact daca de la tableta sau de la program)

Edited by nanashu, 08 November 2014 - 18:06.


#24
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007
Ok mersi pt informatii. Strang si eu puncte petrom. Sa vad daca iau ceva :)

#25
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
stau si ma intreb daca nu o sa intre si Z74 la promotie prin Petrom. este similara cu Z70 dar are 1giga ram. vad ca la altex este 350r http://www.altex.ro/...-jelly-bean-4-2

#26
moaka2015

moaka2015

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.11.2014
Am si eu Z70 dar nu se mai incarca.am dus-o la flanco pt garanție si raspunsul celor de la service a fost  mufa s-a dizlipit de pe placa si costa 300ron si tableta iese din garanție pt ca nu am utilizat-o corespunzator.a mai patit cineva asa? Mulțumesc.

#27
aiszlai

aiszlai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.07.2009
Am cumparat si eu o tableta (Izzycomm Z700 II) la promotia petrom, am pus o cartela internet de la digimobil cu care functioneaza perfect, dar numai la reteaua 3G WCDMA 2100Mhz. Nu vede deloc reteaua de 900Mhz, desi in specificatii scrie ca artrebui sa stie si 900Mhz.
Am instalat pe tableta MTK Engineering Mode, si care zice ca WCDMA 900Mhz este inactiv.

A mai patit cineva sa nu mearga pe WCDMA 900Mhz acest tip de tableta?
Sa trimit la service? Alte propuneri?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate