Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv
 

Ofensiva ateilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2204 replies to this topic

#55
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Kabul01, on 07 septembrie 2013 - 20:20, said:

Pai credinciosii nu ataca ateii.
ei nu...
sa-ti reamintesc de postarea pe care mi-ai adresat-o, in care-mi spuneai sa-mi vad de nimicul meu? sau civismul, corectitudinea, voluntariatul si decenta devin nimic in comparatie cu ....biserica ta?

#56
thomas3333

thomas3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 28.08.2012

 SOCRATE_MMXII, on 07 septembrie 2013 - 20:22, said:

"Daramati acest Templu si-L voi reconstrui in 3 zile".

''dati citate aiurea si tot n-o sa pareti destepti''

#57
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

 nazdaq, on 07 septembrie 2013 - 20:21, said:

nu i-a uns isus, noi ii ungem. zilnic, cu banii nostri. cu care am putea cumpara carti, cu care am putea construi scoli, spitale si azile de batrani.
suma de 30 de arginti nu le e de-ajuns, vor milioane.
trebuie sa-i ungem sa nu scartie...ca apoi doamne fereste ne trezim ca o inmormantare costa 2000 de lei,un botez,1000,o cununie 500,
asa cu preturile la jumate o mai ducem cat de cat

#58
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 SOCRATE_MMXII, on 07 septembrie 2013 - 20:22, said:

"Daramati acest Templu si-L voi reconstrui in 3 zile".
afirmati ca aveti un citat din darwin care-i demoleaza toata teoria si nu-l aduceti nici in trei luni.

#59
Jo_Malbun

Jo_Malbun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 17.07.2013

 nazdaq, on 07 septembrie 2013 - 20:16, said:

a luat hristos vreo decizie administrativa pentru biserica in ultimii 2000 de ani?
daca nu, de ce nu-l declarati disparut?
2000 de ani e o clipa. Retorica nepotrivita, raspunde-ti singura.

 DjMx, on 07 septembrie 2013 - 20:15, said:

Deci crestinismul ?
Si care versiune a crestinismului, ca sunt extrem de multe, toate cu diferente intre ele.
A, si inca o chestie.
Cum argumentezi asta in fata unui musulman sau a unui evreu ?
Nu-s multe deloc, sunt putine spre una principala, caci mai trebuie sa tii si Cuvantul nealterat, sa nu-l schimbi.
Nu e destul sa te autoproclami.

N-am ce argumenata, vin si ei la dreapta credinta sau nu.

Edited by Jo_Malbun, 07 September 2013 - 20:26.


#60
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

 OriginalCopy, on 07 septembrie 2013 - 19:47, said:

Apoi vine societatea şi îţi îmbuibă capul cu tot felul de porcării, printre care şi religia.
bre 'nea originale, da' matale nu te-ai gandit ca poate treaba cu D-zeu e adevarata?!
da' daca te inseli si lumea nu e doar ceea ce vezi si simti 'matale in mod materialist-dialectic si stiintific pe deasupra?

#61
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Jo_Malbun, on 07 septembrie 2013 - 20:25, said:

2000 de ani e o clipa.
intr-o clipa nu poti suge atatia bani de la buget.

#62
Kabul01

Kabul01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 02.07.2013

 nazdaq, on 07 septembrie 2013 - 20:24, said:



aha deci tu nu crezi in Dumnezeu, ci in civism, corectitudune si voluntariat :lol:

eu credeam ca tu nu crezi in nimic :D

whatever, nu ma intereseaza deloc persoana ta, asa ca vant din pupa

#63
radu_vasile59

radu_vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 02.04.2011

 OriginalCopy, on 07 septembrie 2013 - 19:59, said:

Ateii fac parte din societatea îndobitocită de religii, şi încearcă să o îmbunătăţească, din raţiuni democratice.

Religiile numai dreptul la opinie şi individualitate nu-l respectă, terorizându-te încă de când eşti bebeluş cu "botezul".


Îndobitocirea unei societăţi la scală mare e problema tuturor membrilor societăţii respective.

Ateii, prin militantismul asta, aproape religios, si-au intemeiat o religie a lor (un crez al lor, daca suna mai "digerabil") in care cred si pe care incearca sa o impuna si altora, la fel cum faci si dumneata chiar prin aceste posturi: te lupti cu "credinciosii" ca sa iti impui credinta ta. SIgur s-a intamplat la fel si in familia dumitale, parintii au educat copiii, ca intotdeauna, si le-au transmis convingerile. La mine a fost la fel, idem la toti cunoscutii mei. Banuiesc ca si la toti ceilalti. Exceptii or fi, dar putine rau.

#64
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

 nazdaq, on 07 septembrie 2013 - 20:06, said:


accepta biserica TA mariajul interconfesional fara botez prealabil?
daca nu, e discriminare.

percepe biserica TA taxe pentru serviciile de botez, inmormantare, cununie, desi primeste bani de la buget?
asta-i parazitism

santajeaza biserica ta cu influentarea electoratelor de fiecare data cand se aduce in discutie problema minoritatilor sexuale, religioase sau si mai spinoasa problema cu fondurile de la buget? a refuzat biserica ta sa restituie proprietati ale altor culte?
asta-i extorcare de fonduri.

efectueaza biserica TA botezul persoanelor incapabile sa-si decida singure credinta? isi face biserica propaganda in scoli in timpul orelor de religie, de care greu poti scapa, fie parinte sau copil?
asta-i abuz de minori.

a incercat vreodata biserica sa impiedice publicarea unor carti sau filme critice la adresa ei sau a teismului in general? si-a ascuns biserica ta scandalurile si coruptia interna? a facut presiuni biserica ta ca dosarele securistilor comunisti din randul ei sa nu fie publicate?
daca da, asta-i cenzura.

de-aia atacam biserica. pe credinciosi nu vad de ce i-as ataca. pentru ca nu oile, ci pastorul conduce. si cand o ia pe aratura, nu discutia cu oile rezolva problema.

Pai si credinciosii din interiorul bisericii mele sunt de acord si afirma ceea ce si tu afirmi. Ma rog, cu cateva mici diferente. Well, si ce?

Edited by nuda, 07 September 2013 - 20:29.


#65
Jo_Malbun

Jo_Malbun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 17.07.2013

 nazdaq, on 07 septembrie 2013 - 20:26, said:

intr-o clipa nu poti suge atatia bani de la buget.
Stii sa pui căciula pe i...
Banul e un ochi...

#66
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 nazdaq, on 07 septembrie 2013 - 20:24, said:

afirmati ca aveti un citat din darwin care-i demoleaza toata teoria si nu-l aduceti nici in trei luni.
Nu-i treaba magarului de unde beau oile apa. ;)
Cainii latra, ursul trece. ;)

#67
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009

 Jo_Malbun, on 07 septembrie 2013 - 20:25, said:

2000 de ani e o clipa. Retorica nepotrivita, raspunde-ti singura.

Nu-s multe deloc, sunt putine spre una principala, caci mai trebuie sa tii si Cuvantul nealterat, sa nu-l schimbi.
Nu e destul sa te autoproclami.
N-am ce argumenata, vin si ei la dreapta credinta sau nu.

Totusi cuvantul este unul singur, nu ?
Atunci de ce atatea interpretari?


Si din moment ce sustii ceva trebuie sa vii si cu argumente pentru acel ceva, asa oricine poate sa faca orice afirmatie fara nici un fundament.

Edited by DjMx, 07 September 2013 - 20:29.


#68
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Kabul01, on 07 septembrie 2013 - 20:26, said:

whatever, nu ma intereseaza deloc persoana ta, asa ca vant din pupa
wtf, nuda?
ti-am adresat eu vreun mesaj sau ai tinut neaparat sa-mi trimiti un mesaj in care-mi spui ca nu te intereseaza mesaje de la mine?
tare-mi pare ca te-ai contrazis singurel.
dar n-ar fi prima oara.

#69
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

 OriginalCopy, on 07 septembrie 2013 - 19:47, said:

Te naşti ateu.
adevarat.
te nasti fara sa stii nimic.........tu chiar ai vrea sa mori la fel cum te nasti?

#70
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 Kabul01, on 07 septembrie 2013 - 19:22, said:

Oare de ce ateii nu-si tin ateismul pentru ei insisi, de ce simt nevoia sa arunce cu noroi in Biserica , preoti, credinciosi (ortodocsi si nu numai) ?
pentru ca aceasta institutie e plina de gunoaie ipocrite care dupa ce sug de la buget si au nesimtirea sa suga si de la enorias printr-un santaj fatis

biserica in ansamblul ei a fost si este cel mai represiv si mai eficient mijloc de indobitocire a individului prin indoctrinare si anticultura

Edited by marcusdefeis, 07 September 2013 - 20:31.


#71
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 SOCRATE_MMXII, on 07 septembrie 2013 - 20:28, said:

Nu-i treaba magarului de unde beau oile apa. Posted Image
Cainii latra, ursul trece. Posted Image
ursul a trecut, si de-atunci se numeste socrate mincinosul. pentru toata gradina softpediei.

#72
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 casuta_papusilor, on 07 septembrie 2013 - 20:26, said:

bre nene originale, da' matale nu te-ai gandit ca poate treaba cu D-zeu e adevarata?!
da' daca te inseli si lumea nu e doar ceea ce vezi si simti materialist-dialectic?
Bre' căsuţo, nu ştiu dacă e adevărată sau nu, dar până una alta pun mai presus dreptul la opinie şi la individualitate al fiecărui membru al societăţii, începând cu copiii, în spiritul democratic.

Biserica ştie că dacă nu ar avea pârghiile de spălare la creier a copiilor, într-o generaţie numărul bisericoşilor s-ar reduce vertiginos. În fapt, dacă se scotea îndobitocirea religioasă acum 100-200 de ani, acum ne-am fi uitat în spate la trecut ca la o epocă neagră a religiilor, şi n-am mai fi avut tot felul de porcării gen "war on terror".

Mai puţine războaie, mai puţine căsăpeli d-ăstea creştine:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ETAGB6LGD5Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate