Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Allview A5 Duo

- - - - -
  • Please log in to reply
2958 replies to this topic

#2863
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Stie cineva de unde pot lua in Bucuresti un suport de tipul:
http://www.allview.r...2f98&acc_id=771 ?

#2864
bibuta

bibuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 19.12.2013

View Postforallex, on 20 ianuarie 2015 - 20:45, said:

`wazzup52`   , tocmai acum testez si eu  ``Nexus v2 By Drockk Xm 4.2.2 [aparut in March 2014] , cu toate ca in `aprilie.2014` a aparut Nexus v3.
Pentru cei interesati de `Nexus v2 By Drockk Xm` il puteti descarca de aici  :    https://docs.google....export=download
:P)))
Vad ca avem colegi noi, nu prea am mai postat, e mult mai bun V2 deoarece e transparent etc, Nu recoman Pure Xolo, e stock de la Xolo asa bag un tweak la stock si zbarnie, eu am lansat vre o 3 rom uri, uitati Danywords.net, e ceva legat de lollipop, are un bug, poti instala doar pe Tel nu si pe sd

#2865
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
`lori_2001` , fara nici o jena ,incearca si pe la magazinele chinezesti .

Logic , daca telefonul este o  `chinezarie` ,automat  o husa sau un suport tot la chinezi gasesti .  :P)))

P.S. :
Am cam `Brick-uit` putin telefonul cu nenorocitul de `Nexus v2 By Drockk Xm` . Noroc cu `ROM-ul Walton Primo F2` ca l-am scos iar la viata . :P)))

`bibuta` toate felicitarile mele pt efortul tau depus ,si am testat toate `concept-urile` tale ,fie plagiate fie datorate tie , oricum si oricine ar rade de tine ,eu te sprijin macar `moral` , :P)))

P.S. :
De prin luna August.2014 urmaresc acest forum in `umbra` ,fara sa ma loghez . Iar datorita curajului tau nebunesc `bibuta` de a-ti schimba `Rom-ul` ,am facut-o si eu . :)  :P)))

#2866
sergA

sergA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.03.2013
ora 00 a sosit/toti baietii au......veniiiiiiiit

conversation relaunched !

Edited by sergA, 23 January 2015 - 07:18.


#2867
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014

View Postbibuta, on 23 ianuarie 2015 - 00:26, said:


Vad ca avem colegi noi, nu prea am mai postat, e mult mai bun V2 deoarece e transparent etc, Nu recoman Pure Xolo, e stock de la Xolo asa bag un tweak la stock si zbarnie, eu am lansat vre o 3 rom uri, uitati Danywords.net, e ceva legat de lollipop, are un bug, poti instala doar pe Tel nu si pe sd
Salut..bibuta....de ce nu merge camera foto la rom-urile gătite de tine .... și eu "urmăresc"acest topic de vreo 4-5 luni

#2868
bibuta

bibuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 19.12.2013
Aici e o problema, la ultimele teluri de A5 si la gionee e problema asta, habar n am

#2869
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
(lollipop, are un bug, poti instala doar pe tel nu si pe sd).,,,,,adică ? nu inteleg ce vrei să zici

#2870
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
cand eram pe A5_Duo si probam `concept-uri` ,la fel aveam probleme cu `camera` sau etc , dar cand am `firmat` telefonul de la zero cu `Walton F2` ,si am reluat testarile cu alte `romuri` ori `concept-ii` am observat ca imi functioneaza majoritatea fara `bug-uri` .  Posted Image   :P)))

#2871
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014

View Postforallex, on 23 ianuarie 2015 - 12:22, said:

cand eram pe A5_Duo si probam `concept-uri` ,la fel aveam probleme cu `camera` sau etc , dar cand am `firmat` telefonul de la zero cu `Walton F2` ,si am reluat testarile cu alte `romuri` ori `concept-ii` am observat ca imi functioneaza majoritatea fara `bug-uri` .  Posted Image   :P))) si
Fratica.mai dă o bucățică...serios de cand lai resoftat merge ori ce rom...mai ales cu soft de walton f2. eu lam busit de mai multe ori ..și am luato tot de-la zero si intampin aceași problema cu camera foto...am rămas la supernova merge tot...mai ales camera foto o vede de 2 mp de și face destul de bine pozele...recomand supernova

#2872
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
`nic73nm`  , daca   `hardware-ul` telef. tau nu recunoaste cu alte romuri `camera` ,asta nu inseamna ca toate telef. A5_Duo se comporta ca al tau.
Ghinionul tau ca ai nimerit in stock telef cu defectiunea care zici ca o are.
Precizez si mentionez ca al meu A5_Duo fie ca e cu Walton ori Xolo ori SuperNova etc.... functioneaza  `CAMERA` .
Se pare ca doar la al tau si altor cativa nu le functioneaza `camera cu alte `rom-uri`.
Ei bine mie imi functioneaza camera cu orice `rom` sau `concept` ,si credema ca de 5 Luni am testat cam orice se gaseste pt. Gionee 2, Walton F2 ,A5_Duo ,etc..... [FARA SA AM PROBLEME CU `CAMERA`]

P.S. :
Telefonul Allview A5_Duo il am cumparat din  `Decembrie.2013`  fara sa am probleme de nici un fel cu el.
Asta pana intr-o zi din Aug.2014 cand am intrat aici pe forum urmarind cum pot sa imi schimb `stock-ul` , si l-am testat cu `enspe` romuri fara sa imi dauneze cu nimic la `camera` sau alte proprietati ale telef.  :P)))

#2873
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
daca te uiți mai in spate ai să vezi destui care au problema cu camera nu merge la unele.  custom-rom..deci tel nu are nici o problema din punct de vedere hardware..

Edited by Mur_, 25 January 2015 - 19:28.


#2874
bibuta

bibuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 19.12.2013
Precizez, unele mai ales ultimele au o mica deferenta, nu am descoperit inca, dar aceasta problema ezte valabila si pt unele Gionee P2. Eu l am luat tot in Dec 2013, singura problema a fost ca mi am spart display-ul

#2875
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Tot un pic nedumerit sunt..colegu 4allex zice că......... cand era pe A5_Duo si proba `concept-uri` ,la fel avea probleme cu `camera` sau etc , dar cand am `firmat` telefonul de la zero cu `Walton F2` ,si am reluat testarile cu alte `romuri` ori `concept-ii` am observat ca imi functioneaza majoritatea fara `bug-uri` .....EU AM FACUT ACELASI LUCRU SI NU O DATA ...DE 2--3 ORI..desi susti ca tel meu, are o problema.fara supărare colegu forallex,in fine...Bibuta poate există un pach ceva ..... poate reușeam si singur sa rezolv problema cu camera..(si nu numai) etc..etc  dar nu am pc sau laptop..

#2876
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Forallex tu zică ca daca il resoftezi cu firewallul de la walton scapi de problema....eu te contrazic ca nu e așa....(nu exclud si varianta ca tu să fi instalat 2-3-4 rom"uri)... și întâlnesc aceleasi probleme.. fie la camera foto (la unele romu"uri care merge se vede oribil).wifi...microfon difuzor etc. etc sunt diverse probleme și nu din cauza tel. precizez că am avut diverse marci de telefoane tot cu android si mam lovit de aceleasi probleme cu camera. wifi...bla bla bla....CAND MAI DAI SFATURI LA ALTI ASIGURATE CA SUNT REALE...ok

#2877
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Eu cred că problema la camera foto ca...si la claritate vizual vorbind...este că conteaza foarte mult cum a fost conceput,de aici pleaca tot si opti un sistem confuz....de exemplu ultimile 2 rom uri repectiv pure xolo probat nu merge youtube play store camera merge o vede de 5 mpx ;))) wooow..la Nexus v2 By Drockk Xm ups nu merge camera se restarteaza...

#2878
nic73nm

nic73nm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2014
Intrebare cum se poate rezolva prob cu camera...?? și cred că se poate umblând prin sistem----lib aici e buba ca nu se instaleza driverele cum trebuie PĂREREA MEA....și asta nu inseamna că tel respectiv  are o ( buba) ....... mai forallex tu te-ai contrazis singur...of of mai mai :-o

#2879
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
`nic73nm`   ,sincer nu imi place sa ma cert cu nimeni  :P)))  . Poate nu am experienta ta ,si nici a altora ,cu toate ca am mai `flash-uit` si alte modele de `smart android [2.3.6 ,4.0.1 , etc] dar sa lasam lauda. Sa reiau povestea cu Walton Primo F2 [ce inseamna pt. mine de la zero] ,recunoasterea driverelor cu soft original sau concept instalat. Eu am gasit pe internet  custom `Walton F2 .zip` care il pot instala ca si celelalte prin  `CWM Recovery` ,dar cand am gasit  `Unbrick cu Walton F2` care stiu toti despre el . Ei bine eu am facut ceva un pic mai riscant . Adica am luat-o de la 0 [zero] , prima data am intrat in `CWM Recovery` si am dat wipe la tot ce stiai si tu impreuna cu `Dalvik` ,dar am avut tupeul sa dau si  `format/system` , iar cand am deschis in PC  `SP Flash Tool v3.1312.0.139`  am conectat telef. si inainte sa dau `Firmware->Upgrade` ori  `Download` ... , am facut  `Format` all cu  `SP Flash Tool v3.1312.0.139` . Iti dai seama ca dupa ce am facut  `Format` si am decuplat telef. de la PC iar dupa ce l-am cuplat la loc , ghici ce ?  In  `Device Manager` din PC Windows 7 ,imi apare telef. sub numele de `HTC` intr-o faza ,iar in alta cand am mai formatat telefonul imi aparea ca `Alcatel` . Deci `hardware-ul` telef. fiind formatat complet nu era recunoscut nici macar ca un `Mt6572` . Si totusi am pus acelasi `driver`  `usb2ser_Win7` pt. recunoasterea telef. in PC. Dupa `Format` complet am dat click pe `Download` in SP Flash Tool v3 , si pt. mine asta a insemnat un telef. instalat cu OS Android de la 0[zero].

P.S. :
Intrebare :  Tu ai  `Formatat` vreodata telefonul ?    :P)))

#2880
forallex

forallex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2014
Astazi a mai aparut un `custom` ,o sa il bag in teste Posted Image))) .
`Dark Snow ROM for primo F2 [28.Jan.2015]`   Download aici :   https://drive.google...export=download

Site Origin Here :
http://www.waltonfor...d-jellybean-v2/

Edited by forallex, 28 January 2015 - 20:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate