Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ce TV sa achizitionez ?

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#91
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Inca o intrebare,inca sunt putin nedumerit,daca pana la urma voi lua Samsung-ul care se pare nu are 22 de inchi ci 21,2 se va vedea vreo diferenta fata de full hd si hd ? Si in filme cat si pe post de monitor in jocuri ? Chiar sunt nedumerit,sa aleg sa am support sau sa ma aventurez intr-o marca care nu are nici macar pagina web?Intamplator monitorul meu e Horizon si de cand il am(4 ani)m-a satisfacut,dar poate e altceva acum ?

#92
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Intr-adevar Horizon nu e o firma cunoscuta, unii ar putea sa ii spuna noname. Dar piesele folosite de ei sunt produse de firme de prestigiu.

#93
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Deci ar merita acest "risc " ?

#94
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Tu, insuti, ai un monitor de la aceasta firma. Riscul exista si cand iti iei o marca premium.
Cum o fi norocul... Dar, repet: Tu, insuti, ai testat aceasta marca! Da-ti singur un sfat.

#95
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Da,monitorul e foarte bun,nu am avut nici ce-a mai mica problema cu el..Am mai luat un monitor NEC dupa el si s-au dus butoanele..
Dar acum poate o fi altceva cu TV-urile,pentru ca folosesc HDMI si la modelele inferioare ale televizorului acesta se pare ca are HDMI doar de forma,conexiunea fiind doar de fatada...
Dar daca pana la urma voi lua Samsung-ul daca il voi folosi pe post de monitor pe 1920x1080 voi obtine ceva diferente in jocuri/filme?Sau e prea mic ecranul ?

#96
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Ce parere aveti ?

#97
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
la dimensiunea aia ,ca iei samsung ca iei horizon tot aia e.

#98
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Am luat Horizion pana la urma,multumit de achizitie.

#99
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Sa il stapanesti serios!

#100
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Mersi frumos,inca ceva pentru cei ce cred ca luminozitatea e mica..Nu e mica absolut deloc,am vazuto si in magazin,e extraordinara,potrivita parerea mea daca iei cu luminozitate mai mare o sa te doara ochii,chiar si cu acest Horizon parca a fost un "soc" pentru ochii mei :)),in noaptea asta a luminat toata camera Posted Image sper sa ma obisnuiesc cu el . Deocamdata nu am luat un cablu HDMI sa il conectez cu calculatorul pt ca cei de la flanco aveau doar de 1,5 metri pentru conexiunea mea,pentru ca placa mea video are mHDMI,probabil daca era direct HDMI gaseam si mai ieftin si ce imi trebuie dar am comandat unul de 3 metri si astept sa vina pe marti . O sa revin atunci sa va zic cum se vede si toate cele .

#101
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Posted Image

#102
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Inca o intrebare,atunci cand o sa primesc cablul as putea de exemplu pe TV sa vad un film(de pe calculator) iar pe monitor sa fac alta treaba ? Sau nu e posibil ?

Edited by Razvan11, 30 June 2013 - 21:27.


#103
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Trebuie facute niste setari si se poate!

#104
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostRazvan11, on 29 iunie 2013 - 09:32, said:

Mersi frumos,inca ceva pentru cei ce cred ca luminozitatea e mica..Nu e mica absolut deloc,am vazuto si in magazin,e extraordinara,potrivita parerea mea daca iei cu luminozitate mai mare o sa te doara ochii,chiar si cu acest Horizon parca a fost un "soc" pentru ochii mei :)),in noaptea asta a luminat toata camera Posted Image sper sa ma obisnuiesc cu el . Deocamdata nu am luat un cablu HDMI sa il conectez cu calculatorul pt ca cei de la flanco aveau doar de 1,5 metri pentru conexiunea mea,pentru ca placa mea video are mHDMI,probabil daca era direct HDMI gaseam si mai ieftin si ce imi trebuie dar am comandat unul de 3 metri si astept sa vina pe marti . O sa revin atunci sa va zic cum se vede si toate cele .

oricat de ciudat ar suna, nu la aia se refera luminozitatea.

View PostRazvan11, on 30 iunie 2013 - 21:27, said:

Inca o intrebare,atunci cand o sa primesc cablul as putea de exemplu pe TV sa vad un film(de pe calculator) iar pe monitor sa fac alta treaba ? Sau nu e posibil ?

adica sa conectezi un tv + un monitor la pc? se poate, depinde daca suporta placa de baza, plus ca trebuie sa te informezi putin despre setari.

#105
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Aha,si cred ca la placa video trebuie facute niste setari,nu la placa de baza.O sa vad ce reusesc cand primesc cablul,vroiam doar confirmarea dinainte,mersi mult Venboteam si oauzor !

#106
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
zi modelul placii video si iti zic eu cum sa configurezi. Sper ca rulezi pe windows 7.

Apropo, sa stapanesti sanatos tvul :)

LE: la placa video trebuie facute setarile, scuze. Din greseala am scris placa de baza...

Edited by oauzor, 01 July 2013 - 13:04.


#107
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Mersi mult !
Placa video e o NVIDIA GTX 650 cu toate driverele la zi .
Daca stii tu ce setari trebuie puse revino cu un reply,te rog :) .

#108
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Uite aici un link cu niste softuri utile: http://workawesome.c...-monitor-setup/

Uite si niste instructiuni: http://m.techradar.c...onitors-1074313

Din ce vad nu e mare lucru sa configurezi doua monitoare, o sa le detecteze automat si nu trebuie decat sa conectezi pe rand, mai intai monitorul si dupa tvul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate