Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Sony VAIO SVE1512M6EB.EE9 sau Asus X55VD-SX037D

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alexandrucristian15

alexandrucristian15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.05.2013
Salut tuturor,

Sper ca am postat in categoria potrivita, sunt nou pe forum!:)...Se apropie ziua in care mai imbatranesc si eu un an  si as fi vrut sa imi achizitionez un laptop, in buget de maximum in 2500 de lei.In acest moment am un Acer Aspire 5733, de un an si jumatate, dar sincer in timp m-a dezamagit, de la sistemul de racire pana la baterie.Acum, din cunostintele mele, producatorii de top sunt Asus/Sony.Mai jos o sa va ofer linkurile, v-as ruga sa imi recomandati unul dintre ele, sau chiar daca doriti, sa veniti cu propuneri.In prima faza Acer mi-a facut o parera foarte buna, dar in timp...


Sony VAIO SVE1512M6EB.EE9 - http://goo.gl/0zlG7

Asus X55VD-SX037D - http://goo.gl/vH1rH


Multumesc si...Hristos a inviat!

#2
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
In general Sony cere mult pentru marca, insa cine isi permite si isi doreste un VAIO de ce nu? Eu am unul de 2 ani jumate si nu am avut probleme cu el. Singurul lucru care i l-am facut a fost o curatare de praf si schimbarea pastei termoconducoare.

Acum depinde si ce faci tu cu un laptop, daca il folosesti pentru vorbit, navigat, vizionat filme si office ceea ce ai ales tu e perfect in ambele versiuni.

#3
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
eu il am pe asta: http://www.emag.ro/l...d/pd/ELR2KBBBM/
il am de 6-7 luni si nu are nici o problema. in browsing si filme temperatura sta pe la 47 grade C. iarna chiar la 45. in jocuri nu prea l-am incercat.
diferenta dintre X55VD-SX037D si X55VD-SX012D pare sa fie doar procesorul Intel® CoreTM i3 2328M fata de Intel® Pentium® Dual Core B970 si cache-ul mai mare la primul.
iti recomand asus pentru raportul bun calitate/pret.
nici sony nu e rau, acum depinde pentru ce il iei.

#4
alexandrucristian15

alexandrucristian15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.05.2013
Tot circula pe internet noua gama de la Vaio, Vaio Fit.Daca intr-o saptamana-doua apare si la noi, ar fi foarte ok un laptop din acea gama.

#5
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Este bun laptopul sony de obicei sunt bunicele daca nu iati un ACER sunt mai bune SAU FUJITZU

#6
kmyson

kmyson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 21.08.2011
Mai bine orienteazate la Sony Vaio chiar daca se plateste si marca, dar sony ramane sony,
eu am un sony de 5 ani si functioneaza ireprosabil ca la inceput, si nu exagerez, mai am un sony luat de
pe ebay folosit si am schimbat doar pasta termo.si la am aspirat de praf si functioneaza f. bine
si ultimul la am cumparat in urma cu 7 luni tot un sony vaio SVE1511R9ESI si de acesta sint foarte multumit.
Parerea mea ia  Sony Vaio.

#7
kmyson

kmyson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 21.08.2011
@alexandrucristian15, in final ce ai ales?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate