Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

hidrofobizant caramida ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
minolamiha

minolamiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.01.2011
Am placat soclul casei cu caramida ,care absoarbe apa si se murdareste repede,ce imi recomandati sa folosesc ca hidrofobizant? Din cate am inteles lacurile se scorojesc dupa un an ,altceva as vrea, ceva mai rezistent.

#2
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
este caramida decorativa,sau caramida clasica? cu solutii de impermeabilizare nu faci mare branza....poti incerca o tencuiala subtire (clasica) peste care aplici un strat de tencuiala decorativa pt soclu...vezi ca nu cumva sa se infiltreze apa sub soclu. pune si cateva poze...

#3
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Lacul pt. zidarie are efect ? Am un proiect cu "caramida tiganeasca" si aia absoarbe apa ca un burete , problema e ca v-a fi lasata la vedere , decorativ , rustic , dar trebuie sa o si protejez. Se poate si frumos si eficient ?

#4
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
eu zic sa renunti la caramida ''tiganeasca'' e buna doar pt sobe....la intemperii nu face fata si se degradeaza f usor. muncesti inutil si dai banii degeaba.....e doar pamant compactat si uscat,in rest nicio asemanare cu caramida de constructii produsa de fabrica,doar ca forma.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate