Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Idee site

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
Am un domeniu www.need4fun.eu si de ceva vreme nu am mai umblat deloc pe el pt ca nu stiu ce sa pun pe el. Nu am idee ce as putea sa pun pt ca sa pot atrage lumea si eventual sa ma inscriu in programul adsense pentru a scoate si ceva bani din el. Am hosting platit insa nu stiu ce sa pun pe site. Astept ideii si eventuale parteneriate daca este cineva interesat.

#2
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
De obicei inainte sa cumperi hosting si domeniu ai o idee, un plan ceva, nu le cumperi ca asa ti-a venit tie.
Poti face ceva cu wordpress si cu youtube embed, videoclipuri funny (epic fails and stuff), cred ca asta ar prinde, mai poti baga si bancuri si imagini funny.

#3
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
am avut o idee (eram pasionat de minecraft si am avut un server) dar acum acel plan a fost inchis si... am ramas cu domeniul asa... mai e valabil pana in octombrie si nu vreau sa stea degeaba... As vrea sa il prelungesc inca 1 an dar daca nu imi iese nimic din el... nu prea imi da motive
Sincer worldpress nu prea ar merge pe un site de amuzament...

#4
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009

View PostAlexrules, on 08 aprilie 2013 - 20:22, said:

Sincer worldpress nu prea ar merge pe un site de amuzament...
In primul rand, e Wordpress si in al doilea rand, de ce nu ar merge?

#5
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
Pai worldpress este pentru blog, eu zic ca trebuie ceva gen galerie photo/video cam cum e www.trilulilu.ro
Daca as gasi o astfel de paltforma...

#6
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
Insistă omul :)

#7
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
Wordpress cu o tema frumoasa si un plugin pentru youtube embed este foarte OK, totusi, daca nu vrei Wordpress, poti incerca ClipBucket desi nu cred ca ai tu atata spatiu incat sa hostezi si fisierele video.

#8
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
am spatiu nelimitat

#9
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Exista asa ceva?

#10
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostAlexrules, on 08 aprilie 2013 - 20:29, said:

Pai worldpress este pentru blog, eu zic ca trebuie ceva gen galerie photo/video cam cum e www.trilulilu.ro
Daca as gasi o astfel de paltforma...

Aha.

#11
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

View Postradu.traveller, on 08 aprilie 2013 - 20:53, said:

Exista asa ceva?

Spatiu nelimitat? Da..la unele servicii :))

Edited by Razvan03Andrei, 08 April 2013 - 22:23.


#12
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostAlexrules, on 08 aprilie 2013 - 20:43, said:

am spatiu nelimitat

fals!
ti-a trantit o teorie de marketing...

site de fun? sunt nenumarate pe net!
I fi si tu pe pozitia >200... >300 cu 10 vizitatori/zi. Deci, pierdere de vreme...

#13
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
loveparade"" total deacord cu tine, sunt multe site-uri dar ce idee ai tu ? Poate imi dai tu o idee mai buna ;)

#14
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
Vroia sa iti zica, ca te caci pe el de domeniu si te reprofilezi.

#15
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
ma reprofilez dar pe ce? Vreau ceva care se cauta cat de cat... sa nu imi fie chiar asa de greu sa il populez etc

#16
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Bun: internetul contine mai multe websiteuri decat populatia planetei.
Gandeste-te cati sunt in pozitia ta: vreau sa fac bani pe net!
Phuai! Nimeni nu o sa vina sa-ti zica tie o idee buna de a face bani pe net. Daca o are, o pastreaza pentru el. Ar fi bine sa vezi si filmul "The Social Network" (cum a aparut facebook-ul si cum a ajuns sa aiba atat de mult succes).
Te vei convinge ca ideile bune se fura, se inseala, se vand, si asa mai departe.

Daca tot nu ai ce face, deschide-ti un blog si posteaza-ti gandurile. Daca o sa ai succes, o sa vezi.
Daca tu copiezi o idee in sensul ca ai vazut ca 9gag are juma` de milion de vizitatori/zi si te vei gandi: Oooooo atat pot sa am si eu daca ii copiez pe ei!
CE GANDIRE FALSA!

Ai de ales: ori o faci de dragul vizitatorilor, ori in locul timpului pierdut pe net faci un curs de calificare si-ti garantez ca asa vei face muuuuuuuuulti mai multi bani decat pe net!
Vrei bani pe net? inscrie-te frate pe n e o b u x si dai la click-uri pana iti sar capacele pentru 2$ !!!
Ori cu adsense si site-ul tau de 10 vizitatori/zi vei ajunge sa scoti suma aia de 70 € deodata cu pensia.

Nu-ti dau mai mult de 20 de ani, asa ca nu ai o gandire, idee despre ce vei face in viata si sau pe internet. Asa ca nu poti tu concura cu toate websiteurile din lume din moment ce ai inceput cu: "ma reprofilez dar pe ce?" aici deja ai cazut!!!

#17
mihaibr14

mihaibr14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 24.10.2009
Daca vrei sa se populeze usor, iti dau un singur cuvant cheie: P0rn .

#18
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
Sunt minor si nu vreau sa umblu cu prostii
daca vroiam ceva usor era gata site-ul de mult. Dar am zis sa muncesc mai mult la el (nu 2 zile). Dar acum multi uitati un lucru : "Asa am fost si eu la inceput"
Nu cred eu acum ca s-a nascut cineva invatat, sau ca exista persoana care nu greseste niciodata. Eu recunosc am gresit mult, si am pierdut timp si bani cu prostii (forumuri despre jocuri, servere de jocuri si alte porcarii)
Acum dupa ce m-am vazut cu niste bani aruncati pe prostii am zis sa intreb alte persoane mai experimentate ca mine pentru sfaturi. Insa vad unele persoane care desi vor sa para OK te desconsidera si iti spun "lasa-te, nu e de tine aici"
In domeniul acesta eu zic ca nu conteaza asa de mult varsta atata timp cat ai incredere in tine si vrei sa ajungi undeva...
Daca insa mai exista si persoane care vor sa dea acolo un sfat prietenesc eu sunt dispus sa discut in continuare cu membrii acestui forum pentru alte informatii

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate