Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Sony Xperia L

- - - - -
  • Please log in to reply
657 replies to this topic

#55
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008

View PostLL13G, on 30 august 2013 - 16:19, said:



Multumesc.
Cum va impacati cu telelonul?Adica acum dupa ce l-ati utilizat ati mai da banii pe el (excluzand pe cei care l-au primit pt puncte sau cadou/gratis).

   Fara discutie da. Nu am avut nici o problema cu el. E rootat, are bootloaderul deblocat, am scapat de toate aplicatiile inutile, are ultimul update, nici o blocare, nici un restart. Sincer nu am ce sa-i reprosez inafara de gestionarea "ciudata" a memoriei.

#56
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postbogwol, on 09 august 2013 - 10:11, said:

problema nu era de la card: telefonul nu stie sa citeasca cadruri de clasa 10!!!!; am schimbat cu clasa 6 si merge fara probleme. problema identificata in baza studiului pe forumurile de pe afara
In schimb o mare problema pe care o are tel este urmatoarea: desi producatorul declara o rezolutie de 856*480, rezolutia  reala este de 791*480 datorita butoanelor virtuale, ceea ce conduce la imposibilitatea de a instala un IGo pe el intrucat nu recunoaste respectiva rezolutie ( am incercat si varianta de 800*480 si cea de 856*480 si la amandoua imi apare mesajul ca are alta rezolutie si nu poate rula).
modifica rezolutia in fisierul sys de pe igo si va merge.

#57
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
a pus careva din cei care detin telefonul ultima versiune de android? ce imbunatatiri aduce?

#58
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Am incercat sa fac up date si nu am reusit desi pe pagina sony este disponibil.Telefonul e pe cartela la vodafon si recent cumparat.

#59
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
eu am urmatoarea nemultumire: are activata functia de citire a emailurilor din cont, facute toate setarile, si am totusi urmatoarea problema: desi mailul ar trebui sa il citeasca aproape instantaneu, imi incarca cu mare intarziere sau, mai ciudat, incepe sa verifice mailul doar cand efectuez ceva operatii pe el (deblocare ecran, dat un tel, etc), atunci descarcandu-mi instantaneu mai multe mailuri venite la ore diferite. aveti idee daca mai trebuie facut ceva?

#60
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postbogwol, on 12 septembrie 2013 - 12:51, said:

eu am urmatoarea nemultumire: are activata functia de citire a emailurilor din cont, facute toate setarile, si am totusi urmatoarea problema: desi mailul ar trebui sa il citeasca aproape instantaneu, imi incarca cu mare intarziere sau, mai ciudat, incepe sa verifice mailul doar cand efectuez ceva operatii pe el (deblocare ecran, dat un tel, etc), atunci descarcandu-mi instantaneu mai multe mailuri venite la ore diferite. aveti idee daca mai trebuie facut ceva?

daca ai stamina activata sau daca nu ai conexiune la net, atunci cand deschizi telefnul sau intri pe net incepe actualizarea e mail-urilor. in manual gasesti cum trebuie facut. daca vrei sa fii informat despre primirea e mail-urilor activeaza optiunea de actualizare si dezactiveaza stamina mod.

#61
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postenku11, on 12 septembrie 2013 - 19:27, said:

daca ai stamina activata sau daca nu ai conexiune la net, atunci cand deschizi telefnul sau intri pe net incepe actualizarea e mail-urilor. in manual gasesti cum trebuie facut. daca vrei sa fii informat despre primirea e mail-urilor activeaza optiunea de actualizare si dezactiveaza stamina mod.

nu stiam de chestia cu stamina (pe care o am activata). incerc! multumesc

#62
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postbogwol, on 13 septembrie 2013 - 06:58, said:


nu stiam de chestia cu stamina (pe care o am activata). incerc! multumesc
spune-mi ce nr. de compilare ai? (setari-despre telefon-ultima din lista.)

#63
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postenku11, on 13 septembrie 2013 - 09:13, said:

spune-mi ce nr. de compilare ai? (setari-despre telefon-ultima din lista.)


a mers chestia cu stamina; in schimb, nu imi dau seama la ce te referi: la ultima tasta la "Device", am "Xperia" care are mai mute submeniuri. La asta te referi?

#64
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postbogwol, on 13 septembrie 2013 - 15:34, said:

a mers chestia cu stamina; in schimb, nu imi dau seama la ce te referi: la ultima tasta la "Device", am "Xperia" care are mai mute submeniuri. La asta te referi?
la setari ultima optiune ;about phone--built number, pentru ca la mine nu merge instalata ultima versiune de android si ma intereseaza daca o ai instalata pe ultima si ce aduce bun in functionarea telefonului.

Edited by enku11, 14 September 2013 - 09:11.


#65
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Cel mai important lucru pe care il aduce noul firmware e suportul pentru SmallApps, in plus, led-ul e acum personalizat pentru fiecare aplicatie si un mic spor de performanta.

#66
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postenku11, on 14 septembrie 2013 - 09:11, said:

la setari ultima optiune ;about phone--built number, pentru ca la mine nu merge instalata ultima versiune de android si ma intereseaza daca o ai instalata pe ultima si ce aduce bun in functionarea telefonului.

La mine e 15.0A.2.17

#67
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postbogwol, on 16 septembrie 2013 - 10:05, said:


La mine e 15.0A.2.17
cum ai cumparat telefonul,daca esti pe abonament si daca ai facut update-ul sau asa ai luat telefonul.

#68
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postenku11, on 17 septembrie 2013 - 14:06, said:

cum ai cumparat telefonul,daca esti pe abonament si daca ai facut update-ul sau asa ai luat telefonul.
e telefon de serviciu, pe abonament, iar dupa cumparare si-a facut ceva update-uri

#69
balkan

balkan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 07.01.2007
Salut. Vreau sa-mi achizitionez un telefon si nu stiu sigur ce sa iau dintre LG OPTIMUS L9, HTC DESIRE X si SONY XPERIA L. Poate cineva sa-mi sugereze cea mai buna optiune?

#70
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postbalkan, on 22 septembrie 2013 - 12:29, said:

Salut. Vreau sa-mi achizitionez un telefon si nu stiu sigur ce sa iau dintre LG OPTIMUS L9, HTC DESIRE X si SONY XPERIA L. Poate cineva sa-mi sugereze cea mai buna optiune?
ce ar trebui sa faca telefonul pe care vrei sa-l cumperi si ce suma vrei sa investesti?te pot ajuta in acest sens.

#71
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
Poate cineva sa faca un mini review cu plusurile si minusurile telefonului?

O sa primeasca actualizarea la Android 4.2?

#72
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Zvonurile spun ca o sa sara peste 4.2 direct la 4.3. Aici ai stirea si nu e noua.
  Aici ai un review cu care eu personal sunt de acord.

Edited by G0rg0ne, 25 September 2013 - 18:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate