Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Sony Xperia L

- - - - -
  • Please log in to reply
657 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
1080p sunt dea dreptul inutili, omoara bateria si procesrul degeaba, un 960 x 540 pixels sau 1280 x 720 mai merge desi nu e obligatoriu. Nu mai zic ca 90% din aplicatii nu sunt optimizate pentru rezolutiile mari.

Sony Xperia™ L - HDR camera Commercial

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JDyQJ8vMOrc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Xperia™ L The best Sony camera expertise smartphone

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CD4Ffd6-LEA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Sony Xperia L review:  http://www.gsmarena....-review-934.php

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A9YSxoSp1-A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Telefonul este chiar ok.

Se misca bine, nu vad lag, cosntructia este buna desi mai scartaie un pic capacul, materialul de la capac este placut.
Ecranul este ok dar nu ma da pe spate, imi place mult mai mult cel de la Acer S500, si aici nu ma refer la rezolutie ci la culori.
Camera foto nu prea ma incanta in schimb. :)

#22
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
eu chiar asteptam sa apara un smartphone ca Xperia L, adica un smartphone care sa coste de 2 ori mai putin ca flasgship-urile apple si samsung, dar care sa aiba si specificatii decente, adica nu mai putin de 8gb intern, nu mai putin de 1gb ram, microsd, camera decenta, si fara cpu si gpu prea slabe

prefer lcd-ul de pe Xperia L decat amoled, si mi se pare o idee buna ca nu depaseste 4.3 inch

e 1200 lei acum, dar poate o sa mai scada pana la 1000 lei

interfata aia customizata nu-mi convine, fiindca nu mi se pare ca e asa simplu de utilizat ca interfata de la windows phone 8; as fi vrut ca sony sa imi dea posibilitatea sa aleg eu ori interfata lor, ori cea stock android

Edited by CTU99, 26 June 2013 - 11:49.


#23
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Si mie mi se pare ok. Nu-mi place forma indoita si cu marginile ascutite... Dar oricum, asta tine de gusturi.
Ca telefon se misca foarte bine si mi-a creat o impresie foarte placuta. Interfata nu e o problema, instalezi Apex Launcher sau ceva asemanator si ai rezolvat problema. :)

#24
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
A mai scazut pretul, acum costa de la 1090 lei.

Stie cineva daca memoria interna are spatiul disponibil partitionat intr-o partitie de 3.8 gb si una de 1.2 gb ? Si daca da, de ce ?

Edited by CTU99, 28 June 2013 - 04:11.


#25
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
LED-ul ala e interesant la telefon. Posted Image

Attached File  IMG_20130623.jpg   155.3K   106 downloads

#26
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
salutare

are cineva de pe aici telefonul respectiv? am urmatoarea problema: am bagat un micro SD card de 16 gb in telefon si nu il vede... ar mai trebui facut/ activat ceva? nici in manual nu se vorbeste de facut ceva suplimentar... chiar nu inteleg ce se intampla

multumesc

#27
Celegorm

Celegorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.07.2013

View Postbogwol, on 15 iulie 2013 - 07:33, said:

salutare

are cineva de pe aici telefonul respectiv? am urmatoarea problema: am bagat un micro SD card de 16 gb in telefon si nu il vede... ar mai trebui facut/ activat ceva? nici in manual nu se vorbeste de facut ceva suplimentar... chiar nu inteleg ce se intampla

multumesc
Ar trebui sa ti-l vada, baga cardul si in alt device si vezi daca il recunoaste, ca nu cred ca e de la telefon.

Si mie mi se pare ideal la marimea ecranului, camera,ram, parca se putea ceva in plus la procesor(dar merge), pacat ca are forma aia care nu-mi prea place(indoit sau arc si capetele ascutite)

#28
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Comparat cu SONY XPERIA P care ar iesi castigator ?

#29
Celegorm

Celegorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.07.2013
Xperia L, Xperia P e vechi de peste un an, in plus stiu 2 oameni care au avut Xperia P, ma refer la soft.

#30
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
L-am primit si eu azi, l-am luat cu prelungire ab de la mag. online al voda. Ce mi s-a parut ciudat e ca a venit cu ceva aplicatii cu care nu ma asteptam sa vina cum ar fi Opera, MxPlayer si culmea culmilor cu SuperSU, totusi nu e rootat....atunci care e smecheria cu SU?

Edited by G0rg0ne, 29 July 2013 - 16:47.


#31
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostG0rg0ne, on 29 iulie 2013 - 16:46, said:

L-am primit si eu azi, l-am luat cu prelungire ab de la mag. online al voda. Ce mi s-a parut ciudat e ca a venit cu ceva aplicatii cu care nu ma asteptam sa vina cum ar fi Opera, MxPlayer si culmea culmilor cu SuperSU, totusi nu e rootat....atunci care e smecheria cu SU?
Cred că a umblat unul în el înainte să-l primești sau e refubrished. SuperSU e un soi de Superuser dar nu are efect fără root.

#32
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Dap, stiu ce e SuperSU, dar mi se parea ciudat, telefonul era in cutie, sigilat, iar impresia mea era aceiasi, ca a umblat la el careva.... de functionat, o face excelent, carcasa, am examinat-o cu lupa, nici o zgarietura sau amprenta. Am sa iau legatura cu ei sa vad ce traznai imi toarna....

#33
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
Am luat si eu unul ca telefon secundar. Ecran relativ ok, de miscat se misca bine, camera decenta.
Capacul din spate scartaie el de fel, dar l-am rezolvat intre timp. Per total ma declar multumit, chiar daca ecranul trebuia sa fie mai ok.
Bateria tine, chiar surprinzator de ok, forma indoita imi place. O sa ii caut o husa si folie, sper sa gasesc.

#34
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostCelegorm, on 20 iulie 2013 - 13:43, said:

Ar trebui sa ti-l vada, baga cardul si in alt device si vezi daca il recunoaste, ca nu cred ca e de la telefon.

Si mie mi se pare ideal la marimea ecranului, camera,ram, parca se putea ceva in plus la procesor(dar merge), pacat ca are forma aia care nu-mi prea place(indoit sau arc si capetele ascutite)
problema nu era de la card: telefonul nu stie sa citeasca cadruri de clasa 10!!!!; am schimbat cu clasa 6 si merge fara probleme. problema identificata in baza studiului pe forumurile de pe afara
In schimb o mare problema pe care o are tel este urmatoarea: desi producatorul declara o rezolutie de 856*480, rezolutia  reala este de 791*480 datorita butoanelor virtuale, ceea ce conduce la imposibilitatea de a instala un IGo pe el intrucat nu recunoaste respectiva rezolutie ( am incercat si varianta de 800*480 si cea de 856*480 si la amandoua imi apare mesajul ca are alta rezolutie si nu poate rula).

#35
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
Am pus gps pe el, se vede intr-un colt doar datorita rezolutiei. Din ceea ce vad telefonul nu are rezolutia specificata pe gsmarena. JALNIC !!!!!!!!!!!

#36
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

Quote

480 x 854 pixels, 4.3 inches (~228 ppi pixel density)
sursă

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate